پروتئین وی

پروتئین وی برای ورزشکاران

پروتئین وی همان پروتئین موجود در اب پنیر هست .  هنگام پنیر سازی بعد از مایع زدن به شیر و وقتی شیر دلمه بست ؛ان مواد جامد را از ان جدا میکنند و ان همان پنیر است و مایع به جا مانده حاوی مقداری پروتئین میباشد که به آن وی میگویند.

"<yoastmark

پروتئین وی چیست

این پروتئین امروزه بسیار بین ورزشکاران محبوب است، بعد از جدا شدن در روند تولید پنیر، آب پنیر در چرخه تولید وی تغییرات زیادی را تجربه می‌کند و در نهایت، به پودر یا مایعی تبدیل میشود که برای تولید شیک‌های انرژی‌زا و پروتئین‌بارها مورد استفاده قرار میگیرد.

آب پنیر، به خودی خود طعم خوبی ندارد و به همین دلیل، در چرخه تولید با طعم‌دهنده‌ها برای تغییر مزه آن تلاش می‌کنند. اضافه شدن اسانس شکلات، وانیل یا توت‌فرنگی، پودر وی را طعم‌دار می‌کند.

اگر می‌خواهید از فواید وی بهره‌ببرید، حتما برچسب ارزش غذایی محصولی که تهیه کرده‌اید را بخوانید. بعضی از محصولات موجود در بازار، ترکیبات مضری مثل شکر تصفیه شده را در خود دارند.

"<yoastmark

وی از پروتئین‌های محلول  در آب است که در هنگام تولید پنیر به دست می‌آید. درواقع شیر دو گروه پروتئین مهم را در خود جای داده است. گروه اول کازئین است که ۸۰ درصد پروتئین موجود در شیر را تشکیل داده و گروه دوم وی است که ۲۰ درصد حجم پروتئینی آن را به خود اختصاص داده است.

سپس، کازئین و چربی شیر برای تولید پنیر جدا می شوند و آنچه باقی می ماند، وی است.

پروتئین وی منبع غنی از آمینو اسیدهای ضروری است. بدن خود قادر به ساختن آمینو اسیدهای ضروری نمی باشد و باید روزانه از طریق غذا به بدن برسند . اسیدهای آمینه ضروری بلوک های سازنده عضلات ، پوست، ناخن و بافت های دیگر بدن می باشند. خالص ترین نوع وی، پروتئین ایزوله است که حاوی کمترین میزان چربی، لاکتوز و کلسترول و بالاترین میزان آمینو اسیدهای ضروری می باشد.

ولی وی ایزوله برای حرفه ای های رشته های ورزشی توصیه میشود چون برای ورزشکاران آماتور توجیه اقتصادی ندارد و گران است . این در حالی است که ارزش غذایی پروتئین وی ایزوله کمی از پروتئین وی معمولی بیشتر است ولی در قیمت اختلاف زیادی دارند.

تحقیقات نشان میدهد که پروتئین وی عالی ترین نوع پروتئین و انتخاب بسیار خوب برای افراد در همه سنین می باشد.

انواع پروتئین وی :

1. پروتئین وی هیدرولیز شده:معمولاً در مصارف کلینیکی استفاده می شوند، زیرا تا حدی خرد شده اند و هضم آنها آسان تر است
2. پروتئین وی مجزا:حاوی حداقل چربی، لاکتوز و کلسترول است، و 90% بیشتر پروتئین دارد
3. کنسانتره پروتئین وی:که شامل چربی، لاکتوز و 29 تا 89% پروتئین است که این مقدار به نوع محصول بستگی دارد.
پروتئین وی، به شکل کنسانتره، ایزوله و هیدرولیزه شده تولید می‌شود. کنسانتره این پروتئین ارزان‌تر است و بیشتر از دیگر انواع آن پروتئین دارد. نوع ایزوله، لاکتوز و کلسترول کمتری دارد و اگر به لاکتوز حساسیت داشته باشید، ممکن است مجاز به استفاده از این نوع وی باشید. پروتئین وی هیدرولیزه شده هم گرچه با کیفیت‌ترین نوع این پروتئین است، اما گران‌تر هم هست.

کی و چقدر وی مصرف کنیم؟

پروتئین‌ها، ساختار اصلی بدن انسان را تشکیل می‌دهند و مصرف مکمل وی، راه خوبی برای اضافه کردن ۲۵ تا ۵۰ گرم پروتئین به رژیم غذایی روزانه‌ می باشد. پروتئین آب پنیر، پروتئین با کیفیتی است که به افزایش حجم عضلات و بیشتر شدن قدرت مصرف‌کنندگان کمک می‌کند.

برای گرفتن بیشترین بهره از پروتئین وی، بهتر است آن را در زمان ورزش یا درست قبل یا بعد از تمرین مصرف کنید. یادتان نرود که سنتز پروتئین عضلات بعد از تمرین‌های ورزشی به حداکثر می‌رسد.
شیر پرومیلک، حاوی میزان بالایی پروتئین (۳۰ گرم در هر وعده) است. در این شیر ترکیبی وی و کازئین وجود دارد و همین به دلیل، یک غذای کامل برای رشد و ریکاوری عضلات به حساب می‌آید.

پروتئین وی

چرا باید سراغ پروتئین وی برویم؟

اگر ورزشکار باشید، این پروتئین خستگی شما را در جریان تمرین‌های سخت کمتر می‌کند و اگر فرد عادی با کمبود پروتئین بوده یا به دنبال کاهش وزن باشید هم می‌توانید از این پروتئین کمک بگیرید.

وی به‌طور کلی، پروتئین زود هضمی است اما اگر به فراورده‌های لبنی آلرژی داشته باشید یا اینکه به عدم تحمل لاکتوز دچار باشید، بعید است که بتوانید پروتئین وی را مصرف کنید.

پروتئین آب‌پنیر، زودجذب است و به فاصله کوتاهی از زمان مصرف، فوایدش را به بدن می‌رساند. این پروتئین اسید‌آمینه‌ای‌هایی را تولید می‌کند، که باعث رشد عضلات می‌شوند. گذشته از این، پروتئین وی، به آزاد شدن هورمون‌هایی در بدن کمک می‌کند که زمینه‌ساز رشد عضلات می‌شوند.

برخی از محققان معتقدند مصرف پروتئین وی در درازمدت، باعث کاهش فشار خون و قند خون شده و علائم استرس و افسردگی را هم کمتر می‌کند. به گفته آنها این پروتئین تراکم استخوان را بیشتر می‌کند.

چطور وی را مصرف کنیم؟

پروتئین وی، به شکل کنسانتره، ایزوله و هیدرولیزه شده تولید می‌شود. کنسانتره این پروتئین ارزان‌تر است و بیشتر از دیگر انواع آن پروتئین دارد. نوع ایزوله، لاکتوز و کلسترول کمتری دارد و اگر به لاکتوز حساسیت داشته باشید، ممکن است مجاز به استفاده از این نوع وی باشید. پروتئین وی هیدرولیزه شده هم گرچه با کیفیت‌ترین نوع این پروتئین است، اما گران‌تر هم هست و ممکن است همه افراد امکان مصرف کردن آن را نداشته باشند.

 

وی به تنهایی کافی نیست!

با وجود مصرف پروتئین وی، شما به انتخاب یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین هم نیاز دارید. اگر کمبود پروتئین جدی داشته باشید و غذاهایتان هم خالی از پروتئین باشند، بدنتان وی را به خوبی جذب نخواهد کرد. ورزشکارانی که در طول روز گوشت، ماهی و تخم‌مرغ می‌خورند، از مصرف آب‌پنیر نتیجه بهتری می‌گیرند.

همانطور که گفتیم، این پروتئین را یک تا دو بار در روز (حدود ۲۵ تا ۵۰ گرم) می‌توانید مصرف کنید. اگر مصرف پروتئین شما در طول روز زیاد باشد، بعید است که به مصرف آب‌پنیر نیاز داشته باشید. مصرف بیش از اندازه پروتئین ممکن است مشکلات گوارشی و درد و گرفتگی عضلات را ایجاد کند.

پروتئین وی

فواید پروتئین وی

در چند تحقیق و آزمایش به عمل آمده در خصوص پروتئین وی معلوم گردید که این پروتئین یک پروتئین مستعد برای کاهش نرخ سرطان، مبارزه با HIV، افزایش قدرت ایمنی بدن، کاهش استرس و پائین آورنده کلسترول، افزایش سطح سرتونین در داخل مغز، ارتقاء عملکرد کبد در گروهی که به نوعی از بیماری هپاتیت رنج می برند، کاهش فشار خون و افزایش عملکرد فیزیکی بدن به عنوان نمونه می توان اشاره کرد.
یکی از تأثیرات بارز پروتئین وی علی الظاهر توانائی افزایش Glutathione GSH آن می باشد. GSH به طور قطع مهمترین آنتی اکسیدان محلول در آب می باشد که در بدن یافت می شود.
GSH سه پپتایدی است که از آمینواسیدهای ال سیستین، ال گلوتامین و گلیسین تشکیل شده است. از آنجائی که GSH به عنوان یک ماده شناخته شده ضروری بر ایمنی بدن، اکسیدکننده استرس و حفظ سلامتی بدن می باشد کاهش آن مرتبط است با یک لیست بلند از بیماری ها.وی جایگاه خاصی در برنامه غذایی افراد دارد. یکی از علائم دیگر کاهش GSH در ورزشکاران بروز سندرم تمرین زدگی می باشد. بنابراین این احتمال وجود دارد که استفاده از  وی در جلوگیری از تمرین زدگی و یا حداقل تخفیف آن بسیار دشوار است.
بعضی از فواید این پروتئین شامل موارد زیر است:
1- افزایش توده ی عضلانی بدن (به راحتی جذب بدن می شود)
2- کاهش وزن بدن به خصوص چربی های بدن
3- افزایش قدرت ایمنی بدن توسط افزایش مقدار گلوتاتیون
4- پیشگیری از سرطان
5- کمک به فعالیت سلول های لنفوسیت T که نقش مهمی در پاسخ ایمنی بدن دارند و در نتیجه کاهش تحلیل بافت های بدن در طی بیماری و افزایش سطح سلامتی و تسریع بهبودی بدن بعد از بیماری.
همچنین مطالعات جدید نشان می دهد این پروتئین از سرطان سینه نیز جلوگیری می کند.

پروتئین وی

زمان انقضا پروتئین وی کی است؟

بر روی بسته بندی تمام محصولات این پروتئین تاریخ انقضا و نحوه مصرف آن درج گردیده است.مصرف پروتئینهای تاریخ گذشته به دلیل از بین رفتن مواد جانبی آن که باعث تغییر رنگ و طعم آن میشود میتواند باعث ناراحتیهای معده یا شرایط بدتر نیز یشود.
احتمال خراب شدن پروتئین وی به دلیل رشد میکرو باکتریال تا زمانی که در محیطی مات و غیر قابل نفوذ نسبت به آب و رطوبت باشد بسته بندی شوند کم است.
اگرچه مقدار چربی در این پروتئینها کم است اما پروتئین کانسنتریت یا پروتئین بلند(blend) مقداری چربی در آنها وجود دارد،که این چربی میتواند به واسطه تجزیه شیمیایی به وسیله اکسیژن موجود در هوا فاسد شود.تاکید میشود که برای ایمنی 100 درصد به اطلاعات مندرج روی بسته بندی که توسط شرکت تولید کننده ارائه کرده است پایبند بمانید.
مقالات دیگر مارا نیز بخوانید:
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *