بیوگرافی هادی چوپان قهرمان 💪زندگینامه هادی چوپان بدنساز2021

بیوگرافی هادی چوپان
زمان مطالعه👨‍💻 : 12 دقیقه⏰

بیوگرافی هادی چوپان بدنساز برای تمامی ورزشکاران رشته بدنسازی جذاب است.زندگینامه هادی چوپان بدنساز بسیار الهام بخش و شنیدنی میباشد.در این مقاله بطور کامل در مورد زندگی,قهرمانی ها,درگیری هاو تمرینات بدنسازی هادی چوپان خواهیم پرداخت پس با فیت باشیم همراه باشید و مقالات دیگر فیت باشیم در مورد قهرمانان بدنسازی ایران و جهان را هم مطالعه کنید.🙂

نامهادی چوپان
سنمتولد 4 مهر 1366
محل تولدابنو-شهرستان سپیدان-استان فارس
ملیتایرانی
شغل فعلیقهرمان حرفه ای بدنسازی
قد167 سانتی متر
وزن105 کیلوگرم
شغل اولیه گچکار ساختمان
وضعیت تاهلمتاهل
تعداد فرزنددو فرزند
مدت فعالیت بدنسازیبیش از 20 سال
قهرمانی مستر المپیادر 2019 سوم-در 2020 چهارم-در 2021 سوم
بیوگرافی هادی چوپان
بیوگرافی هادی چوپان
بیوگرافی هادی چوپان

بیوگرافی هادی چوپان بدنساز

بیوگرافی هادی چوپان مانند قهرمانان خودساخته دارای پستی و بلندی های بسیاری است.بطور خیلی خلاصه زندگینامه هادی چوپان بدنساز را میتوان اینگونه بیان کرد:

هادی چوپان بدنساز حرفه ای ایرانی است. وی از سال 1390 تا 1395 عضو ثابت تیم ملی بدنسازی ایران بوده است. او به دلیل اصالتش به «گرگ ایرانی» معروف است.

این چیزی است که خارجی ها در مورد هادی چوپان میدانند اما اطلاعات ما در اینجا بسیار کامل تر است….

بیوگرافی هادی چوپان بدنساز
بیوگرافی هادی چوپان بدنساز

هادی چوپان اهل کجاست

هادی چوپان ۴ مهر ۱۳۶۶ در اَبنُو، شهرستان سپیدان، استان فارس چشم به جهان گشود.هادی از کودکی به بدنسازی و آرنولد بسیار علاقه داشت و هدف خود را از همان دوران کودکی انتخاب کرد.

او در سال ۱۳۷۹ (۱۳ سالگی) بدن‌سازی را آغاز کرد. در نوجوانی گچکار بود و کنار دست برادر بزرگ‌ترش حسن کار می‌کرد. برادرش از مشوقان اصلی او در رسیدن به قهرمانی بود.

او ابتدا از کارگری ساختمان شروع کرد و شاگرد گچکار  ساختمان بود و هزینه زندگی خود را از از گچکاری تامین میکرد اما هدف و رویایی داشت که برای آن میجنگید.هادی چوپان به همه ثابت کرد که برای قهرمان شدن در رشته بدنسازی حتما نیازی نیست که پولدار باشید.با اینکه بدنسازی رشته پرخرجی است و عده ای عقیده دارند که برای  بدنساز شدن باید پولدار باشی اما هادی چوپان نمونه خلاف آن است.

پس از گذشتِ سه سال از آغاز فعالیت حرفه‌ای، به مقام سوم کشور و همچنین قهرمانی استان فارس دست پیدا کرد. در سال ۱۳۸۴ نخستین مدال ملی خود را به‌دست آورد. چوپان پس از تجربه کردنِ شکست‌ها و پیروزی‌های بسیار، چندین بار موفق به کسبِ عنوان قهرمانی و نایب‌قهرمانی شده‌است.

بیوگرافی هادی چوپان بدنساز
بیوگرافی هادی چوپان بدنساز

از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ عضو ثابت تیم ملی بدن‌سازی ایران بوده‌است. چوپان چندین دوره در مسابقات فدراسیون جهانی بدن‌سازی و تناسب‌اندام شرکت کرده و عناوین ملی و بین‌المللیِ مختلفی را کسب کرده‌است.

مسابقات مسترالمپیای ۲۰۱۹ با شگفتی سازی بزرگ هادی چوپان و کسب عنوان سومی به همراه دریافت جایزه قهرمان مردم به پایان رسید. این موضوع اتفاقی تاریخی در بدن‌سازی ایران به‌شمار می‌رفت چراکه تنها ورزشکار ایرانی که توانسته بود به مستر المپیا برود و رقابت کند، بیت‌الله عباس‌پور بود که در نهایت در رده هفدهم قرار گرفت.

او همچنین برنده جایزه «قهرمان مردم» نیز شد. جایزه ای که به تازگی به این مسابقات افزوده شده بود.منبع

مربی هادی چوپان

مربی او در سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۷ جمشید اوجی بود. پس از آن، چند سال مربی نداشت و از ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ علی نعمتی مربی‌گری او را بر عهده داشت. از اواخر ۱۳۹۶ به این سو هنی رامبد عهده‌دار مربی‌گری اوست. چوپان ساکن شیراز است و در آن شهر مدیریت یک باشگاه بدن‌سازی را بر عهده دارد. هادی چوپان در محافل جهانی ملقب به «گرگ پارسی» (The Persian Wolf) است.

مربی هادی چوپان:هنی رامبد
بیوگرافی هادی چوپان-مربی هادی چوپان:هنی رامبد

قد و وزن هادی چوپان

قد هادی چوپان:167 سانتی متر

وزن هادی چوپان:105 کیلوگرم

همسر هادی چوپان

وی چند سال پیش ازدواج کرده و دارای دو فرزند دختر و پسر به نام های محمد حافظ و نادیا است. می گوید به هیچ وجه نمی گذارم فرزندانم سمت بدنسازی بروند.

فرزندان هادی چوپان
بیوگرافی هادی چوپان-فرزندان هادی چوپان

این قهرمان پرورش اندام برعکس بدن عضلانی و درشت خود قلبی مهربان و آرام دارد. او به شدت عاشق خانواده خود و ایران است.وی با احترام از همسرش یاد می کند و می گوید اگر نبود من فلج بودم.

عناوین و افتخارات هادی چوپان در بدنسازی

 • ۱۵ طلای استانی شامل فارس و تهران
 • ۶ مدال کشوری شامل ۳ طلا، ۲ نقره، ۱ برنز
 • نقرهٔ جهان، ۲۰۱۲
 • طلای آسیا، ۲۰۱۳
 • اوورال آسیا، ۲۰۱۳
 • طلای جهان، ۲۰۱۳، ۲۰۱۴، ۲۰۱۵
 • طلای اورال مِستر المپیا، ۲۰۱۷
 • نقرهٔ مسابقات شروکلاسیک، ۲۰۱۷
 • نقره مسابقات گرَند پری، ۲۰۱۷
 • نقرهٔ مسابقات سان مارینو، ۲۰۱۷
 • نقرهٔ دبی اکسپو، ۲۰۱۸
 • طلای مسابقات مستر المپیا، پرتغال، ۲۰۱۸
 • طلای مسابقات گرَند پری کرهٔ جنوبی، ۲۰۱۸
 • طلای مسابقات ونکوور پرو کانادا، ۲۰۱۹
 • برنز مِستر المپیا ، ۲۰۱۹
 • مقام چهارم مستر المپیا ۲۰۲۰
 • مقام سوم مستر المپیا ۲۰۲۱
هادی چوپان 2021
بیوگرافی هادی چوپان-هادی چوپان 2021

هادی چوپان 2021

چوپان توانست عنوان سومی مستر المپیا را در سال ۲۰۱۹ را کسب کند و برندهٔ ۱۰۰ هزار دلار جایزه شود. او همچنین موفق به دریافت جایزهٔ «قهرمان مردم» که به‌تازگی به این مسابقات افزوده شده‌است، نیز گردید.

هادی چوپان در مستر المپیا 2019
بیوگرافی هادی چوپان-هادی چوپان در مستر المپیا 2019

چوپان برای حضور در این رقابت‌ها با مشکلات مالی و سیاسی دست و پنجه نرم میکرد، چراکه در سال پیروزی‌اش، طبق فرمان اجرایی ۱۳۷۶۹، صدور ویزای آمریکا برای ایرانیان ممکن نبوده‌است و به گفته خودش جایزه‌اش تنها بخشی از هزینه‌های قهرمانی‌اش را پوشش می‌دهد.سال بعد در سال 2020 توانست رتبه چهارم را بدست آورد و امسال او موفقیت خود را در سال ۲۰۲۱ با کسب مقام سوم مسترالمپیا تکرار کرد.

عکس هادی چوپان قبل از بدنسازی

هادی چوپان بدنسازی را از 13 سالگی آغاز کرده است و اگر عکس های دوران قبل از بدنسازی او را میخواهید باید به آلبوم عکس های خانوادگیشان مراجعه کنید. 😊

یک عکس از بچگی های هادی چوپان پیدا کردیم:

عکس بچگی هادی چوپان
بیوگرافی هادی چوپان-عکس بچگی هادی چوپان

مصاحبه هادی چوپان

به گزارش خبرآنلاین، هادی چوپان معروف به گرگ پارسی، یک رقیب جدی برای بدنسازان مطرح دنیاست. او اخیرا با قهرمانی در کانادا نشان داد چقدر خطرناک است. چوپان سه سالی است که تلاش می‌کند تا به مسترالمپیا(بالاترین مسابقات رقابت‌های پرورش اندام جهان) برود ولی هر بار آمریکا ویزایش را صادر نمی‌کند. نزدیک به 5 هفته دیگر رقابت های مسترالمپیا صادر می شود و هادی چوپان دو مجوز برای حضور در این مسابقات گرفته است. خیلی از علاقمندان به این رشته منتظر هستند تا ویزای هادی صادر شود و بتواند در مسابقات امسال حتی اولین مدال تاریخ ایران را در مسترالمپیا به دست بیاورد.

مصاحبه هادی چوپان
بیوگرافی هادی چوپان-مصاحبه هادی چوپان

وضعیت سفر به آمریکا و ویزایت چطور است؟

کارهای ویزا را انجام دادیم و امید داریم که به ما جواب مثبت بدهند و هر چه زودتر به آمریکا برویم. تقریبا 8 ماه قبل بود که اقدام کردیم. پرونده در پروسه انجام است. مراحل اداری صدور ویزا در حال طی شده است. بیشتر در حال fbi چک است. منتظر جواب هستیم.

احتمال صدور ویزا چقدر است؟

الان بالاترین مجمع ورزش ایران هم نامه بدهند نمی شود گفت. ویزا بیشتر روابط است تا ضوابط. همه چیز 50-50 هست.

اسپانسر اهمیت زیادی برای صدور ویزا دارد. در حال حاضر ایووژن و هانی رامبد مربی و اسپانسر تو اقدامی کرده اند؟

ایووژن که متعلق به هانی رامبد است. همین ویزایی که در حال طی کردن مراحلش هستیم، مدیون ایووژن و هانی رامبد هستیم. کلا ایرانی‌ها سه نوع ویزا را بیشتر نمی توانند اپلای کنند. منظورم ویژای دانشجویی، ورزشی و… است. الان برای صدور همه ویزاها سختگیری وجود دارد.

خود هانی رامبد چه می گوید؟

وقتی من به کانادا رفتم و آنطور قهرمان شدم، شرکت برگزار کننده مسترالمپیا یک وکیل بین المللی گرفت تا برای ویزا گرفتن به من کمک کند. کارها انجام شده است. کاری دیگر از دست ما برنمی آید. اقدام ها را کرده ایم تا ببینم ویزا صادر می شود یا نه؟ از طریق دوستان هادی و مهدی پارسافر که در دبی زندگی می کنند هم پیگیر هستیم. مثل بردرانم هستند و شب و روز واقعا پیگیر هستند. ما از طریق سفارت آمریکا در دبی پیگیری‌ها را انجام می دهیم.

تا الان هزینه ویزا چقدر شده است؟

باورتان نمی شود. از سال گذشته تا به امروز نزدیک به 9 هزار دلار هزینه کرده‌ایم و ممکن است درخواست ما برای ویزا و این 9 هزار دلار در یک ثانیه رد شود!

خیلی از بزرگان از جمله فیلکس ویلر افسانه ای از شما حمایت کرد و از آمریکا خواست تا ویزای شما صادر شود.

خیلی زیاد. قطعا این حمایت اثر دارد.

آیا اقدامی کرده اند؟

نه اقدامی صورت نگرفته ولی حمایت آنها واقعا اثرگذار است.

همکاری شما با هانی رامبد چطور شکل گرفت؟

موقعی که من به گرند پریکس کره رفتم و به فلکس لوئیز باختم، خیلی ناراحت شدم.

البته همان موقع ایرانی ها به پیج لوئیز حمله کردند.

من خواهش می کنم طرفداران این کار را نکنند. ما ایرانی ها به فرهنگ و تمدن‌مان معروف هستیم. این تهدیدها متاسفانه به ضرر ماست.

و هانی رامبد…

آقا مهدی و هادی پارسافر درخواست همکاری را به ایشان دادند. او هم خیلی زود جواب داد و تمایل داشت تا همکاری کنیم. 8 ماه این پروسه همکاری ما به طول انجامید. یک روز در میان و به صورت مرتب با هم حرف می زدیم. همانطور که می دانید او 19 ساندو(تندیس زرین مسابقات مسترالمپیا) را به دست آورده و بیشترین ساندو را دارد.

رامبد بزرگترین مربی دنیاست. پرافتخاترین هم هست. هدف من از انتخاب هانی رامبد بیشتر ایرانی بودنش است. هانی از افتخارات ورزش ماست. دوست داشتم یک تیم ایرانی تشکیل دهیم تا ساندو را به دست بیاوریم. او بسیار میهمن پرست است. باور کنید چند بار با من تلفنی حرف می زدم اسم ایران می آمد، گریه می کرد. به محض اینکه اسم ایران می آید از خود بی خود می شود. نام ایران را می شنود چشم هایش پر از اشک می شود.

هادی حدودا کی وضعیت ویزایت معلوم می‌شود؟

علم غیب ندارم و نمی‌توانم به این سوال پاسخ دقیق بدهم، فقط باید منتظر ایمیل سفارت آمریکا باشم ولی امید دارم که این اتفاق 100 درصد رخ دهد.

آیا حمایت جامعه بدنسازی را از خودت حس کردی؟

هر کاری کردم، برای مردم انجام دادم. هرچند مسئولین و فدراسیون از ما حمایت کافی را انجام نمی‌دهند و اگر بخواهم رک بگویم، آن‌ها دلسوز جوانان و قهرمانان مملکت نیستند و قهرمانان امروز را می‌خواهند و آن‌هایی که دیروز قهرمان بوده‌اند را نمی‌خواهند. هرتلاشی که من می‌کنم شخصی است و با کمک دوستانم و آقای … از آمریکاست. باید بگویم که تمام تلاش من هم برای پرچم و مردم مملکتم است و فایده دیگری ندارد.

درصورت کسب ویزا، آیا شانسی برای کسب مدال داری؟

ما تلاشمان را می‌کنیم که به شانس و اقبال فکر نکنیم. من تمرین می‌کنم که حق خودم را بگیرم و دلیل تلاش‌های من هم همین موضوع است. اگر تلاشت کم‌تر باشد، هدفت از تو دورتر می‌شود.

مصاحبه هادی چوپان
بیوگرافی هادی چوپان-مصاحبه هادی چوپان

شرایط «مستر المپیا» را به‌دلیل غایب بودن رقیبت چگونه ارزیابی می‌کنی؟

من، اولین کسی هستم که جواز مستر المپیا را برای دو بخش متفاوت کسب می‌کنم، من سهمیه را برای وزن 212 پوند و اوپن را دارم. نظر قطعی خودم و مربی‌ام این است که در بخش اوپن شرکت کنم و احتمالش کم است که در وزن 212 پوند شرکت کنم. من در چند سال گذشته با بزرگان زیادی روبه‌رو شدم و گنجایش بدنی‌ام را با آن‌ها انجام داده‌ام و ترس و هراسی از آن‌ها ندارم.

اگر به بخش اوپن بروی، جدی‌ترین رقیب کیست؟

همه کسانی که در اوپن شرکت می‌کنند کیفیت بالایی دارند و تنها قهرمان مستر المپیا کسی است که در برنده این بخش باشد و از نظر من افرادی که در بقیه بخش‌ها شرکت می‌کنند را نباید به‌عنوان مستر المپیا بشناسیم. مستر المپیا کسی است که ساندو را می‌برد. از قدیم قهرمان مستر المپیا کسی است که اوپن را می‌برند و من قول نمی‌دهم در جمع سه نفر اول باشم، اما تلاش می‌کنم در جمع پنج نفر نهایی قرار بگیرم.

مصاحبه هادی چوپان
بیوگرافی هادی چوپان-مصاحبه هادی چوپان

دلیل علاقه‌ات به پرورش اندام چیست؟

من از بچگی عاشق فیلم‌های بروسلی و آرنولد بودم و می‌خواستم که بدن ورزیده‌ای داشته باشم. من عکسی از سه سالگی خودم دارم که در آن فیگور قفسه سینه گرفتم و از کودکی به این ورزش علاقه‌مند بودم.

در دهه 90 بدنسازان بزرگی مثل کولمن بودند که کارشناسان اعتقاد دارند، این بزرگان تکرارنشدنی هستند، نظر تو چیست؟

آن‌ها بدن‌های زیبا و کلاسیک داشتند و در جهان امروز، از هر 100 بدنساز، فقط یکی مثل آن‌هاست. داروها تغییرات زیادی از آن دوران تا به‌حال داشته‌اند و در آن زمان داروها و مکمل‌های سالم‌تری نسبت به الان وجود داشته است. بدنسازان 50 سال قبل به‌راحتی الان زندگی خود را انجام می‌دهند، اما بدنسازان نسل جدید، به سختی 50 یا 40 سال عمر می‌کنند.

مصاحبه هادی چوپان
بیوگرافی هادی چوپان-مصاحبه هادی چوپان

به نظر تو، حق ورزشکاری در مستر المپیا خورده شده است؟

من اگر به گذشته برگردم پایم را در باشگاه بدنسازی نمی‌گذارم چراکه این ورزش به‌عنوان یک ورزش بی‌فرهنگ شناخته می‌شود. در مملکت ما این ورزش احترام ورزش‌های دیگر را ندارد چون پایه‌گذاران بدی داشته است. ما از ابتدا قهرمانان بزرگی داشتیم که الان پیشکسوتان اصلی این رشته هستند، اما کسی این افراد نمی‌شناسد چراکه فدراسیون اصلا دلسوز ورزشکاران ما نیست.منبع

امیدواریم از این پست در مورد بیوگرافی هادی چوپان خوشتان آمده باشد.نظرات خود را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

4/5 - (6 امتیاز)

آیا این مطالب برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 Comments

 1. ممنون عالی بود در مورد قهرمان های داخل کشور بیشتر محتوا تولید کنید