تخم مرغ در بدنسازی|نقش ,مضرات و فواید مصرف تخمه مرغ

تخم مرغ در بدنسازی
زمان مطالعه👨‍💻 : 17 دقیقه⏰

در این مقاله در مورد تخم مرغ در بدنسازی , بهترین زمان مصرف سفیده در بدنسازی, خوردن سفیده تخمه مرغ خام , میزان مصرف سفیده در روز, جایگزین سفیده تخمه مرغ در بدنسازی, مضرات سفیده تخمه مرغ برای کبد,نحوه مصرف پودر سفیده تخمه مرغ در بدنسازی و اینکه بررسی میکنیم که در هفته چند بار تخم مرغ بخوریم.پس با فیت باشیم همراه باشید.

تخم مرغ در بدنسازی

تخم مرغ در بدنسازی بسیار مهم است.تخم مرغ یکی از بهترین منابع پروتئین برای بدنسازان است. تخمه مرغ حاوی تمام آمینو اسیدهایی هستند که یک بدنساز برای به دست آوردن حجم و قدرت نیاز دارد. در حقیقت، پروتئین حاصل از تخم مرغ حتی در برخی از انواع پودرهای پروتئینی نیز استفاده می شود.

تخم مرغ حاوی پروتئین با کیفیت بالا، چربی های سالم و سایر مواد مغذی مهم مانند ویتامین های B و کولین است. پروتئین ها از اسیدهای آمینه ساخته شده اند و تخم مرغ حاوی مقادیر زیادی آمینو اسید لوسین است که به ویژه برای افزایش عضلات مهم است.

تخم مرغ در بدنسازی
تخم مرغ در بدنسازی

در هفته چند بار تخم مرغ بخوریم

هیچ محدودیتی در مورد تعداد تخم مرغی که افراد باید بخورند وجود ندارد. تخم مرغ را می توان به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل میل کرد، اما بهتر است آنها را بدون اضافه کردن نمک یا چربی بپزید.

تحقیق علمی روشن کرده است که حداکثر 3 تخم مرغ کامل در روز برای افراد سالم کاملاً بی خطر است. خلاصه تخم مرغ به طور مداوم کلسترول HDL (“خوب”) را افزایش می دهد. برای 70 درصد افراد هیچ افزایشی در کلسترول تام یا LDL وجود ندارد. برخی از افراد ممکن است در یک زیرگروه؛ افزایش خفیف  LDL را تجربه کنند.

همچنین خوردن سبزیجات و پنیر کم چرب همراه با تخم مرغ به جای بیکن یا سوسیس کمک می کند. بنابراین، از تخم مرغ در رژیم غذایی هفتگی خود لذت ببرید، اما مانند همه چیز در زندگی، اعتدال کلیدی است. اگر از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستید، 21 تخم مرغ در هفته مشکلی ایجاد نمیکند.

زرده تخمه مرغ بدنسازی

برای بدنسازان بهتر است صبح را با 6 سفیده تخم مرغ و 2 زرده شروع کنند.در اینصورت حدود 26 گرم پروتئین، 5 گرم چربی (که تقریباً 3 آن چربی خوب است)، 0 کربوهیدرات و 153 کالری دریافت خواهید کرد.

زرده تخمه مرغ بدنسازی
تخم مرغ در بدنسازی -زرده تخمه مرغ بدنسازی

عوارض خوردن زیاد تخمه مرغ

تخم مرغ ساده ترین مواد غذایی برای به دست آوردن، نگهداری و پرورش است. این مواد غذایی واقعا مغذی هستند، اما توجه به محدودیت های مصرف سالم ضروری است. اگر از حد مجاز فراتر بروید، می توانید عوارض جانبی زیر را تجربه کنید.

تخم مرغ در بدنسازی
تخم مرغ در بدنسازی

1. کلسترول بدن افزایش می یابد

یک تخم مرغ بزرگ حاوی 186 میلی گرم کلسترول است. در حالی که حد ایده آل در یک روز، هر فرد به 300 میلی گرم کلسترول نیاز دارد. یعنی یک روز فقط خوردن 1 عدد تخم بی خطر است.

این معیار بر این فرض استوار است که رژیم روزانه حاوی مواد مغذی دیگری مانند پروتئین گوشت، شیر یا پروتئین گیاهی از توفو یا تمپه است. توصیه ای که توسط کلینیک مایو در روز سه شنبه 3 آگوست ارائه شد، برای اینکه که ایمن بمانید،زرده را محدود کنید فقط مصرف سفیده تخم مرغ را لازم نیست محدود نمایید.

2. خطر قلبی عروقی

سطوح بالای کلسترول در بدن می تواند بر سلامت قلب تاثیر بگذارد. اگر کنترل نشود، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی بیشتر خواهد شد.

3. نفخ معده

مشکلات گوارشی نیز می تواند از عوارض مصرف زیاد تخم مرغ باشد. طبق گزارش Healthline، علائم عدم تحمل تخم مرغ شامل نفخ، گرفتگی معده، حالت تهوع و استفراغ و سردرد است.

4. مقاومت به انسولین

عوارض جانبی قابل توجهی با مصرف 4 عدد تخم مرغ در روز شروع میشود. این وضعیت سالم نیست، زیرا می تواند باعث بیماری قلبی و مقاومت به انسولین شود.

5. آکنه یا جوش ظاهر می شود

جوش یا آکنه می تواند به دلیل افزایش هورمون پروژسترون در بدن ایجاد شود. پروژسترون نیز در تخم مرغ وجود دارد. خوب، اگر هر روز تخم مرغ می خورید، بهتر است مدتی به بدن خود استراحت دهید.

علاوه بر این، سفیده تخم مرغ در آلبومین یافت می شود که هضم آن دشوار است. اثر بد آن اینکه می تواند سیستم لنفاوی را مسدود کند و ناحیه چانه، سوراخ های بینی و گونه ها را ملتهب نماید.

زیرا هرکسی سیستم متابولیک و نیازهای تغذیه ای متفاوتی دارد. بنابراین به تغییراتی که پس از خوردن تخم مرغ در بدن ایجاد می شود توجه کنید. اگر در دوز مناسب مصرف شود، عوارض جانبی ممکن است تجربه نشود.

تخم مرغ در بدنسازی
تخم مرغ در بدنسازی

مضرات زرده تخمه مرغ آب پز

زرده تخم مرغ کلسترول بالایی دارد و منبع اصلی کلسترول رژیم غذایی است، این اسیدهای چرب اشباع هستند که تأثیر بیشتری بر سطح کلسترول خون ما دارند و بنابراین خطر بیماری قلبی را افزایش می دهند.

به دلیل وجود کلسترول بالا، مردم زرده تخم مرغ را دور می ریزند و آن را ناسالم می دانند و فقط قسمت سفید آن را می خورند. یک تخم مرغ حدود 186 میلی گرم کلسترول دارد که همگی در زرده تخم مرغ وجود دارد. درست است که زرده تخم مرغ حاوی کلسترول بالا است، اما آنقدرها هم که گفته می شود بد نیست.

در مقایسه با سفیده تخم مرغ، زرده حاوی بیشتر مواد خوب تخم مرغ از جمله آهن، فولات و ویتامین های آن است. زرده همچنین حاوی دو ماده مغذی : لوتئین و زآگزانتین است که از سلامت چشم و مغز حمایت می کند.

تخم مرغ در بدنسازی
تخم مرغ در بدنسازی

مقدار مصرف پروتئین در روز

DRI (دریافت مرجع غذایی) 0.36 گرم پروتئین به ازای هر پوند (0.8 گرم به ازای هر کیلوگرم) وزن بدن است. این مقدار برای مردان کم تحرک متوسط 56 گرم در روز است. 46 گرم در روز برای زنان کم تحرک متوسط تجویز میشود.این مقدار با توجه به میزان تحرک و نوع ورزش افراد متغیر است.

ممکن است این نگرانی داشته باشید که خوردن بیش از حد پروتئین برای کلیه ها مضر است، اما 100 گرم پروتئین در روز به طور کلی برای بزرگسالان سالم ؛ بی خطر است.

پودر سفیده تخمه مرغ در بدنسازی

پروتئین تخم مرغ رشد عضلانی را تحریک می کند و در مطالعات دانشگاهی ثابت شده است که سنتز پروتئین ماهیچه را افزایش می دهد. . تنها منبع پروتئینی که حاوی لوسین بیشتری نسبت به تخم مرغ است، پروتئین وی میباشد. تخم مرغ حاوی 10 تا 20 درصد لوسین بیشتر از سایر منابع پروتئینی است.

تنها منابعی که از سفیده تخم مرغ ارزش بیشتری دارند:

Protein SourceProtein Efficiency RatioPDCAAS
Whey Protein3.21.00
Casein Protein2.71.00
Soy Protein2.21.00
Pea Protein2.30.89
تخم مرغ در بدنسازی

فواید پودر سفیده تخم مرغ چیست

با 23 گرم پروتئین در هر پیمانه، این پودر پروتئین سفیده تخم مرغ از رشد و حفظ توده عضلانی حمایت می‌کند که برای تمام اهداف تمرین، به ویژه حجیم کردن، بسیار مهم است.

نحوه مصرف و طرز استفاده پودر سفیده تخمه مرغ در بدنسازی

نحوه مصرف پودر سفیده تخمه مرغ به روش های مختلف انجام میشود و طریقه مصرف پودر سفیده تخمه مرغ تنها به استفاده آن در بدنسازی محدود نمی شود. همه ی افراد می توانند از این مکمل پروتئینی برای سلامتی بدن خود استفاده نمایند.

تخم مرغ در بدنسازی-پودر سفیده تخم مرغ
سفیده تخم مرغ-تخم مرغ در بدنسازی

لذا طرز استفاده پودر سفیده تخمه مرغ بسیار گوناگون است. بسیاری از متخصصان معتقدند در صورتی که پودر سفیده تخم مرغ به همراه تخم مرغ مصرف شود خواص بیشتری برای بدن خواهد داشت. زیرا زرده تخم مرغ نیز به اندازه سفیده برای بدن ضروری و مفید است. ما در اینجا نمونه هایی از نحوه مصرف پودر سفیده تخمه مرغ را به شما می گوییم تا بتوانید در موارد مختلف و متنوع از آن استفاده کنید.

روش اول نحوه مصرف پودر سفیده تخمه مرغ

رایج ترین نحوه استفاده پودر سفیده تخمه مرغ برای بدنسازی و یا مصرف پودر سفیده تخمه مرغ برای چاقی ترکیب آن با مایعات است. می توانید حدود 3 پیمانه یا حدود 120 گرم پودر سفیده تخمه مرغ را در 500 میلی لیتر یا نیم لیتر شیر، آبمیوه و یا آب معمولی ترکیب کنید و بنوشید. برای نتیجه ی بهتر از پودر وی در روزهای تمرین این نوشیدنی را 1 ساعت قبل از تمرین و 1 ساعت بعد از تمرین بنوشید.

نحوه مصرف پودر سفیده تخمه مرغ
تخم مرغ در بدنسازی -نحوه مصرف پودر سفیده تخمه مرغ

روش دوم طرز استفاده پودر سفیده تخمه مرغ

یک نحوه استفاده پودر سفیده تخمه مرغ درست کردن صبحانه با پودر سفیده تخم مرغ است.

شما می توانید با تهیه پودر سفیده تخم مرغ و نان تست صبحانه ای خوشمزه درست کنید. مواد اولیه مورد نیاز برای تهیه:

 • نان تست
 • 3 قاشق پودر سفیده تخم مرغ
 • 1 پیمانه شیر
 • 2 قاشق شکر
 • 3 عدد تخم مرغ
 • کمی نمک
 • در صورت دلخواه می توانید کمی پودر دارچین نیز به این مواد اضافه کنید.

روش مصرف پودر سفیده تخمه مرغ در این صبحانه آسان است. کافی است آن را به همراه سایر مواد در کاسه ای بریزید و خوب هم بزنید. سپس نان های تست را به مدت 30 ثانیه درون آن قرار دهید تا خیس شود. کمی روغن در تابه بریزید و نان ها را با حرارت ملایم سرخ کنید تا زمانی که هر دو طرف نان قهوه ای رنگ شود. می توانید روی آن عسل، مربا، شربت یا سیروپ بریزید و نوش جان کنید.

تخم مرغ در بدنسازی
تخم مرغ در بدنسازی

 

بهترین زمان مصرف سفیده در بدنسازی (پروتئین آلبومین)

پودر سفیده تخمه مرغ به عنوان مکمل غالبا به همراه شیر یا پروتئین وی مصرف می شود. متخصصان تغذیه اعتقاد دارند بهترین زمان مصرف سفیده تخمه مرغ هنگام صبح بعد از بیدار شدن از خواب است.

بهترین زمان مصرف سفیده در بدنسازی
تخم مرغ در بدنسازی -بهترین زمان مصرف سفیده در بدنسازی

همچنین می توانید این مکمل را به همراه وعده ی غذایی یا میان وعده های خود میل کنید. البته طرز استفاده پودر سفیده تخمه مرغ برای بدنسازی کمی متفاوت است. توصیه می شود ورزشکاران برای دریافت نتیجه مطلوب از پودر سفیده تخم مرغ آلبومین آن را قبل از تمرین بنوشند تا اسید آمینه های مورد نیاز برای عضلات آن ها فراهم گردد.

هرچند برخی متخصصان معتقدند بهترین زمان مصرف سفیده در بدنسازی نوشیدن این مکمل پروتئینی بلافاصله پس از تمرینات ورزشی به همراه پروتئین وی است تا مواد مغذی درون ماهیچه ها بازیابی شوند.

میزان مصرف پودر سفیده تخمه مرغ

متخصصان تغذیه معتقدند مصرف روزانه 2-3 عدد سفیده تخم مرغ برای ورزشکاران مطلوب است. هر تخم مرغ حاوی حدود 3.5 گرم سفیده می باشد که در واقع می توان به میزان 7 گرم پودر سفیده تخم مرغ آلبومین را روزانه مصرف کرد.

زیرا هر 4 گرم پودر سفیده تخم مرغ معادل 1 عدد سفیده تخم مرغ تازه است. البته میزان مصرف پودر سفیده تخمه مرغ بسته به شرایط فردی نیز متغیر است و برای مقدار مصرف پودر سفیده تخمه مرغ هر فرد باید با مربی و متخصص تغذیه مشورت کند چرا که قهرمانان بدنسازی تا روزی 20 سفیده تخوه مرغ را مصرف میکنند و مشکلی برای آن ها پیش نمیاید.

این نکته را در نظر داشته باشید که میزان مصرف سفیده تخمه مرغ بسیار مهم است زیرا زیاد بودن مقدار مصرف پودر سفیده تخمه مرغ می تواند آسیب های کبدی، کلیوی، پوکی استخوان، سنگ کلیه و حتی کاهش باروری در بانوان را به همراه داشته باشد.

میزان مصرف پودر سفیده تخمه مرغ
تخم مرغ در بدنسازی -میزان مصرف پودر سفیده تخمه مرغ

با توجه به ویژگی های پودر سفیده تخم مرغ مصرف آن برای:

 • ورزشکاران
 • کودکان
 • افراد مبتلا به فقر پروتئینی
 • و سالمندان توصیه می شود.

با توجه به نحوه مصرف پودر سفیده تخمه مرغ که در اینجا به آن اشاره شد می توانید پودر سفیده تخم مرغ را تهیه کنید. از آن جا که تهیه پودر سفیده تخمه مرغ در خانه ممکن نیست می توانید آن را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.

ترکیب شیر خشک با پودر سفیده تخمه مرغ
تخم مرغ در بدنسازی

ترکیب شیر خشک با پودر سفیده تخمه مرغ

تهیه مکمل های ورزشی علاوه بر هزینه سنگین ,یک عدم اطمینان هم دارد چون معلوم نیست جنسی که میخرید اصل باشد یا تقلبی به همین خاطر اگر وقت دارید در ادامه از ترکیب شیر خشک با پودر سفیده تخمه مرغ یک بمب پروتئینی درست میکنیم تا هم سالم باشد و هم به صرفه!!!

طرز تهیه پروتئین با پودر سفیده تخمه مرغ

طرز تهیه پروتئین با پودر سفیده تخمه مرغ
تخم مرغ در بدنسازی -طرز تهیه پروتئین با پودر سفیده تخمه مرغ
مواد لازم برای تهیه پروتئین با پودر سفیده تخمه مرغ:
 1. پودر سفیده تخم مرغ ترجیحا خارجی، ۵۰۰  گرم (نیم کیلو) > می‌توانید از مغازه‌های لوازم قنادی موجود تهیه کنید.
 2. پودر جوانه گندم، ۴۰۰ گرم
 3. پودر شیر خشک، یک عدد ۴۰۰ گرمی(ترجیحاً خارجی)
 4. شکر، ۵۰۰ گرم (نیم کیلو)
 5. پودر کاکائو یا پودر قهوه، پنج قاشق غذاخوری > هر دو باعث افزایش استقامت در حین تمرین می‌شوند. به سلیقه خود یکی را انتخاب کنید.
نحوه‌ی ترکیب کردن مواد با هم:
 1. ابتدا ظرفی مناسب برای مخلوط کردن این مواد پیدا کنید، مانند قوطی خالی مکمل یا ظروف مانند آن.
 2. پودر سفیده تخم مرغ را درون ظرف موردنظر ریخته و بعد از آن پودر جوانه گندم را به آرامی اضافه کنید و همزمان ظرف را تکان دهید تا مواد خوب مخلوط شوند.
 3. سپس پودر کاکائو یا قهوه را به همان ترتیب اضافه کنید
 4. بعد نوبت به اضافه کردن پودر شیر خشک می‌رسد و مانند مراحل قبل به آرامی اضافه کنید و بهم بزنید
 5. و در آخر شکر را به همان روش اضافه می‌کنید.

نکته‌ای که باید بدانید این است که اگر شیر خشک را زودتر از پودر کاکائو یا قهوه اضافه کنید باعث نم دار شدن مواد می‌شود (حالت گلوله گلوله شدن) که این موضوع باعث می‌شود مواد باهم خوب ترکیب نشوند.

طریقه مصرف پروتئین با پودر سفیده تخمه مرغ:
 • یک تا دو قاشق غذاخوری در شیر مخلوط کنید و قبل از صبحانه میل نمایید.
 • دو تا سه قاشق غذاخوری قبل از تمرین بخورید.
 • دو تا سه قاشق غذاخوری بعد از تمرین بخورید.

نکته: اگر این مکمل را با شیر مخلوط کنید و میل نمایید، کازئین موجود در شیر باعث می‌شود که هضم پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ به طول انجامد و در نتیجه پروتئین بیشتری جذب بدنتان شود.

عوارض پودر سفیده تخمه مرغ
تخم مرغ در بدنسازی

عوارض پودر سفیده تخمه مرغ

در جدول زیر سفیده تخم مرغ با تخم مرغ کامل مقایسه شده است:

 سفیده تخم مرغتخم مرغ کامل
کالری1871
پروتئین4 grams6 grams
چربی0 grams5 grams
کلسترول0 grams186 mg
Vitamin A0% of the DV27% of the DV
Vitamin B120% of the DV19% of the DV
Vitamin B211% of the DV18% of the DV
Vitamin B51% of the DV15% of the DV
Vitamin D0% of the DV19% of the DV
Choline0% of the DV27% of the DV
Selenium8% of the DV27% of the DV

همانطور که می بینید، سفیده تخم مرغ نسبت به یک تخم مرغ کامل حاوی کالری و ریز مغذی های کمتر و همچنین پروتئین و چربی کمتری است.

عوارض پودر سفیده تخمه مرغ
تخم مرغ در بدنسازی -عوارض پودر سفیده تخمه مرغ

سفیده تخم مرغ معمولا یک انتخاب غذایی مطمئن است. با این حال، آنها خطراتی را به همراه دارند.شامل:

آلرژی

اگرچه سفیده تخم مرغ برای اکثر افراد بی خطر است، اما ممکن است آلرژی نسبت به تخم مرغ رخ دهد.

کودکان در مقایسه با سایر گروه های سنی بیشتر به تخم مرغ حساسیت دارند. با این حال، آنها اغلب تا زمانی که به سن 5 سالگی می رسند از این آلرژی دور تر میشوند.

آلرژی به تخم مرغ به این دلیل است که سیستم ایمنی بدن شما برخی از پروتئین های موجود در تخم مرغ را به عنوان پروتئین مضر تشخیص می دهد.

علائم خفیف می تواند شامل

 • بثورات
 • کهیر
 • تورم
 •  آبریزش بینی
 • خارش
 • آبریزش چشم
 • افراد همچنین می توانند ناراحتی گوارشی، تهوع و استفراغ را تجربه کنند.

تخم مرغ می تواند یک واکنش آلرژیک شدید به نام شوک آنافیلاکتیک ایجاد کند. اگرچه این یک اتفاق نادر است.

شوک آنافیلاکتیک باعث تعدادی از علائم، از جمله کاهش فشار خون و تورم شدید در گلو و صورت شما می شود که در صورت ترکیب می تواند منجر به مرگ شود.

عوارض پودر سفیده تخمه مرغ
تخم مرغ در بدنسازی -عوارض پودر سفیده تخمه مرغ

مسمومیت غذایی با سالمونلا

سفیده تخم مرغ خام نیز خطر مسمومیت غذایی ناشی از باکتری سالمونلا را دارد.

سالمونلا می تواند در تخم مرغ یا روی پوسته تخم مرغ وجود داشته باشد، اگرچه کشاورزی مدرن و شیوه های پاکیزگی می تواند این خطر را به حداقل برساند.

علاوه بر این، پختن سفیده تخم مرغ تا زمانی که جامد شود به طور قابل توجهی خطر ابتلا به این مشکل را کاهش می دهد.

کاهش جذب بیوتین

سفیده تخم مرغ خام همچنین ممکن است جذب ویتامین محلول در آب بیوتین را که در طیف گسترده ای از غذاها یافت می شود، کاهش دهد.

بیوتین نقش مهمی در تولید انرژی ایفا می کند.

سفیده تخم مرغ خام حاوی پروتئین آویدین است که می تواند به بیوتین متصل شده و جذب آن را متوقف کند.

در تئوری، این می تواند یک مشکل باشد. با این حال، برای ایجاد کمبود بیوتین، باید مقادیر زیادی سفیده تخم مرغ خام بخورید.

علاوه بر این، هنگامی که تخم مرغ ها پخته شدند، آویدین همان اثر را ندارد.

پودر سفیده تخمه مرغ برای لاغری
تخم مرغ در بدنسازی -پودر سفیده تخمه مرغ برای لاغری

پودر سفیده تخمه مرغ برای لاغری

سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین است و در عین حال کالری، چربی و کلسترول پایینی دارد .اگر می خواهید وزن کم کنید، آن را به غذای خوبی برای شما تبدیل می کند که می توانید در برنامه غذایی خود بگنجانید. آنها همچنین ممکن است برای کسانی که نیاز به پروتئین بالایی دارند اما باید مراقب کالری دریافتی خود باشند مفیدباشد، مانند ورزشکاران یا بدنسازان حرفه ای…

سوالات در مورد تخم مرغ در بدنسازی

 • کالری تخم مرغ چقدر است؟

  یک عدد تخم مرغ متوسط 70 کالری دارد

 • آیا نیمرو چاق میکند؟

  هم بله هم نه…بستگی دارد که شما چقدر مصرف کنید.اگر نیمرو زیاد بخورید مانند هر غذای دیگری چاق کننده است.اما ویژگی مهم تخم مرغ ,خاصیت سیر کننده آن است و اگر در صبحانه مصرف شود شما را ساعت ها سیر نگه میدارد و به لاغری شما کمک میکند.

 • ایا نیمرو پروتئین دارد؟

  بله…هر عدد تخم مرغ در حدود 6.5 گرم پروتئین دارد.

 • نیمرو بهتر است یا آب پز؟

  اگر چربی خون دارید یا میخواهید کاهش وزن داشته باشد بهتر است بصورت آبپز استفاده شود.ولی اگر این مشکل ها را ندارید نیمرو خوشمزه تر است:)

 • وزن هر سفیده تخمه مرغ چند گرم است؟

  یک تخم مرغ بزرگ ۳.۶ گرم پروتئین در سفیده و ۲.۷ گرم پروتئین در زرده خود دارد. به عبارت دیگر ۶۰ درصد پروتئین موجود در تخم مرغ در سفیده آن و ۴۰ درصد دیگر در زرده آن است.

 • نام پروتئین سفیده تخمه مرغ؟

  آلبومین

 • کالری نیمرو با رب چقدر است؟

  کالری تخم مرغ نیمرو به طور کلی 92 کالری است.یعنی 1 عدد تخم مرغ که در روغن پخته میشود.کالری یک قاشق رب هم از 10 کالری تجاوز نمیکند.

 • کالری نیمرو بدون روغن چقدر است؟

  همان کالری تخم مرغ خواهد شد یعنی 70 کالری

 • پودر سفیده تخمه مرغ چاق کننده است؟

  خیر فقط اگر بیش از اندازه مصرف شود چاق کننده خواهد شد.ولی کالری سفیده تخم مرغ کم است و خاصیت سیر کنندگی دارد.

 • قیمت پودر سفیده تخمه مرغ چقدر است؟

  بستگی به برند و میزان آن دارد.از 72 تومن با بالا است.

منبع1منبع 2منبع 3

4.3/5 - (3 امتیاز)

آیا این مطالب برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.