افزایش سایز باسن|چیکار کنم باسنم سریع بزرگ بشه در خانه سال 1402

افزایش سایز باسن
زمان مطالعه👨‍💻 : 23 دقیقه⏰

هیچ راه طبیعی برای افزایش سایز باسنی که با آن متولد شده اید وجود ندارد. تنها راهکار تمرین درست و پیروی از یک رژیم غذایی متعادل است که می توانید شکل باسن خود را تغییر دهید تا به شکل ساعت شنی دربیاید.

افزایش سایز باسن

افزایش سایز باسن

اگر شما یک زن لاغر اندام  با باسن طبیعی هستید، ممکن است از خود بپرسید: چرا برخی از زنان باسن کوچک تری دارند؟ آیا تمرینی برای بزرگ کردن باسن وجود دارد؟
این همه بحث راجب نسبت دور کمر به باسن چیست؟ و چگونه می توانیم آنرا به طور طبیعی بهبود ببخشیم؟ این ها سوالاتی است که ما زیاد میشنویم. بنابراین در داخل این مقاله، ما در مورد این صحبت خواهیم کرد که چرا بسیاری از زنان می‌خواهند افزایش سایز باسن داشته باشند .شما می توانید با ایجاد ماهیچه و چربی در ناحیه باسن، ظاهری دلخواه خود را ایجاد کنید.

نسبت دور کمر به باسن چیست؟

نسبت دور کمر به باسن چیست؟

یکی از دلایلی که باسن پهن‌تر بسیار محبوب است این است که نشانگر عالی سلامت عمومی است. نسبت دور کمر به باسن روشی است که برای اندازه گیری و تعیین دقیق فرم بدن شما استفاده می شود.

هر چه نسبت دور کمر به باسن شما کمتر باشد، احتمال خطرات متعددی برای سلامتی مانند بیماری قلبی، کاهش می یابد. نسبت کمتر دور کمر به باسن همچنین نشان دهنده تعادل هورمونی سالم و باروری سالم است.
شما می توانید با اندازه گیری دور کمر و دور باسن، نسبت دور کمر به باسن خود را محاسبه کنید. سپس، دور کمر خود را بر دور باسن خود تقسیم کنید تا نسبت خود را بدست آورید.
در حالت ایده‌آل، باید نسبت شما کمتر از 0.8 باشد تا در سلامت مطلوب و با خطر کمتر بیماری های قلبی و سایر بیماری‌ها باشید.

لینک مفید:بهترین روغن برای چربی سوزی شکم

چه هورمون هایی برای افزایش سایز باسن مفید است

هورمون ها نقش مهمی در ایجاد تعادل در بدن ما دارند. وقتی هورمون‌ها از کار بیفتند، بدن شما می‌تواند با ریتم طبیعی خود مشکلاتی را تجربه کند.

هورمون‌ها همچنین بر نحوه رشد بدن ما تأثیر می‌گذارند . زنان با سطوح بالاتر استروژن و سطوح پایین‌تر آندروژن (مانند تستوسترون) نسبت دور کمر به باسن کمتر و شکل بدنی ساعت شنی یا گلابی دارند. هورمون ها باعث می شوند بدن آنها به جای کمر، چربی را در نیمه پایینی بدن ذخیره کند.

زنی با سطوح بالاتر آندروژن، چربی احشایی بیشتری را در اطراف کمر ذخیره می کند. چربی احشایی در اطراف اندام‌ها تجمع می‌یابد و باعث فشار روی بسیاری از قسمت‌های بدن می‌شود و احتمالاً منجر به شرایط شدیدی مانند بیماری های قلبی می‌شود.

اگر فکر می کنید ممکن است عدم تعادل هورمونی داشته باشید، به پزشک مراجعه کنید و آزمایش خون انجام دهید تا سطح هورمون شما به طور دقیق اندازه گیری شود.

با این ترکیب می توانید به این نتیجه برسید:

 • تمرین عضلات سنگین.
 • ورزش هایی که باسن را بزرگ میکند.
 • رژیم غذایی که به عضله سازی تا حد امکان کمک می کند.

علت بزرگ شدن باسن چیست؟ و به طور طبیعی، استخوان های لگن می توانند به چند روش بزرگ شوند:

 • زایمان: هنگامی که نوزاد به دنیا می آید، استخوان های لگن زن بزرگ می شوند تا به نوزاد اجازه عبور داده شود. در بسیاری از موارد، باسن بعد از آن به اندازه اصلی خود باز می گردد، اما گاهی اوقات باسن به طور دائمی بزرگ می ماند.
 • سن: با افزایش سن، باسن ما به طور طبیعی کمی بزرگ می شود. یک مطالعه نشان داد که بین شرکت کنندگان 20 تا 79 ساله، مسن ترین شرکت کنندگان به طور متوسط یک اینچ باسن پهن تری نسبت به جوان ترین شرکت کنندگان داشتند.

لینک مفید:برنامه بدنسازی برای کاهش وزن و تناسب اندام: 6 هفته تا اندامی ایده آل

باید چه ماهیچه هایی را برای افزایش سایز باسن هدف قرار داد

باید چه ماهیچه هایی را برای ظاهر باسن هدف قرار داد

برای ساختن عضلات بیرونی ران، روی تمرینات ابداکشن لگن، که شامل دور کردن پا از خط مرکزی است، و همچنین تمرینات چرخشی خارجی، که شامل چرخاندن استخوان ران از خط وسط است (بنابراین زانو و پاها کمی به سمت بیرون قرار گیرند) .

این اعمال عمدتاً بر روی عضلات گلوتئال، از ماکسیموس تا مینیموس، و همچنین تانسور فاشیا لاتا (TFL) و پیریفورمیس، متکی هستند.

بیایید از نزدیک به این عضلات نگاه کنیم:

گلوتئوس ماکسیموس: این بزرگترین عضله است که شکل گرد به شما می دهد. گلوتئوس ماکسیموس برای کشش مفصل ران (حرکت ساق به عقب)، و همچنین چرخش خارجی ساق عمل می کند.
گلوت مدیوس: این بهترین هدف برای پهن کردن باسن شماست. در بین رباینده‌های ران، بیشترین توده عضلانی را دارد. این به حرکات جانبی اختصاص داده شده است، به عنوان یک تثبیت کننده مهم برای لگن و زانو عمل می کند و با تمرین، می تواند کمی هیپرتروفی دور باسن را نشان دهد.

گلوت: این کوچکترین ماهیچه سرینی است و برای تثبیت و ربودن مفصل ران عمل می کند. باسن مدیوس در زیر سایر ماهیچه های گلوتئال در پشت لگن پنهان می شود.یک عضله سرینی در نظر گرفته می شود و به همراه سه عضله فوق برای پشتیبانی از انواع حرکات لگن کار می کند. اتصال TFL به باند ایلیوتیبیال (IT) نیز بر خم شدن زانو تأثیر می گذارد.

لینک مفید:افزایش سایز سینه برای زنان (راه های بزرگ کردن سینه برای بانوان)

تمرین برای ساخت عضلات لگن و افزایش سایز باسن

تمرین برای ساخت عضلات لگن

در اینجا برخی از تمرینات وجود دارد که می تواند به تقویت و تراشیدن باسن شما کمک کند. بسیاری از آنها را می توان فقط با وزن بدن انجام داد، اما اگر می خواهید باسن خود را سریعتر افزایش دهید،به نگه داشتن دمبل فکر کنید.

1. اسکوات پرشی

اسکوات پرشی یکی دیگر از حرکات اصولی و بسیار عالی افزایش حجم باسن در خانه است. انجام این حرکت مانند اسکوات است با این تفاوت که هنگام رفتن به‌طرف بالا، باید پاهای خود را از زمین جدا کرده و یک پرش ساده انجام دهید. لازم به ذکر است که قبل از انجام این حرکت باید مقداری پاهای خود را گرم کنید و انتظار بالارفتن ضربان قلب خود را داشته باشید.

2. حرکت پل معمولی

حرکت پل معمولی علاوه بر حجیم کردن باسن، تأثیر زیادی در افزایش قدرت کمر و شکم دارد. برای انجام این حرکت باید روی زمین دراز بکشید و دوتا دستان خود را در راستای بدن قرار دهید. کف پاهای خود را روی زمین گذاشته و قفسه سینه و شکم را تا راستای زانوها بالا ببرید. بعد از انجام این کار دوباره به حالت اول برگردید. دقت کنید که در انجام این حرکت، دست‌ها باید به کف زمین چسبیده باشند.

3.حرکت پل با یک پا

حرکت پل با یک پا تقریباً مشابه حرکت قبلی است، با این تفاوت که تأثیر بیشتری روی افزایش حجم باسن دارد. برای انجام این حرکت، مثل حرکت قبل روی زمین دراز بکشید و کف پاها را روی زمین بگذارید. بعد از انجام این کار، باید به کمک فشار کف پای راست، شکم و قفسه سینه را از زمین بلند کرده و پای چپ را در راستای بدن صاف کنید. دقت داشته باشید که این حرکت برای هرکدام از پاها باید در سه ست ۱۵تایی انجام شود.

4. حرکت شیر آتش‌نشانی

برای انجام حرکت آتش‌نشانی، باید کف دست‌ها و زانوهای خود را روی زمین قرار داده و شانه‌های خود را صاف کنید. در مرحله بعد بدون اینکه تغییری در حالت بدن ایجاد شود، پای چپ را بلند کرده و هنگامی که زانو آن را مقداری خم کردید؛ آن را به‌طرف چپ بکشید.

5. حرکت لانج به عقب

لانج به عقب یکی دیگر از تمرینات افزایش حجم باسن در خانه است. برای انجام این حرکت، صاف بایستید و پاها را به‌اندازه عرض لگن باز کنید. در مرحله بعد یکی از پاها را یک گام به عقب برده و با خم‌کردن هر دو زانو، بنشینید. بعد از یک مکث کوتاه، بالا بیایید و بدن را در حالت اولیه قرار دهید. این کار را باید برای هر دو پا تکرار کنید. دقت داشته باشید که خم‌کردن زانوها را تا زاویه 90 درجه انجام دهید.

6. حرکت فراگ پامپ

برای انجام تمرین فراگ پامپ، باید مانند حرکت بریج یا پل در وضعیت خوابیده به پشت قرار بگیرید. کف پاهای خود را به هم بچسبانید و با انقباض عضلات باسن، لگن خود را به‌آرامی بالا بیاورید. دقت کنید که در هنگام پایین آوردن لگن، قبل از اینکه به زمین برخورد کند؛ دوباره آن را به‌طرف بالا ببرید.

7. حرکت دورکردن ران

حرکت دورکردن ران یکی از تمرینات بسیار ساده و کاربردی است. برای انجام این حرکت، در وضعیت ایستاده قرار بگیرید و با یک وسیله مانند مبل را در طرف راست خود قرار دهید. با استفاده از مبل خود را مستحکم نگه دارید و سپس پای چپ خود را بدون خم‌کردن زانو از بدن خود دور کنید. بعد از انجام تعداد دفعات مشخص شده، این کار را برای پای راست هم انجام دهید.

8. حرکت هیپ تراست

این حرکت هم شباهت زیادی به حرکت بریج یا پل دارد. با این تفاوت که به‌جای خوابیدن روی زمین، شانه‌های خود را روی مبل و کف پاها را در زیر زانو قرار می‌دهید. بعد از قرارگرفتن در این حالت، عضلات باسن را منقبض کرده و لگن را به سمت بالا حرکت دهید. بعد از یک مکث کوتاه، دوباره لگن را به حلت اولیه برگردانید.

9.حرکت زانوزدن و ایستادن

یکی دیگر از حرکات ساده و تأثیرگذار در افزایش حجم باسن، حرکت زانوزدن و ایستادن است. برای انجام این حرکت، روی زانوهای خود در حالت ایستاده قرار بگیرید. در مرحله بعد یکی از پاها را جلو آورده و با گذاشتن کف پا روی زمین، آن را در حالت 90 درجه قرار دهید. الان وقت آن رسیده که به‌آرامی بلند شوید و در حالت ایستاده قرار بگیرید. بعد از چند ثانیه دوباره به حالت اولیه برگردید و دوباره این کارها را انجام دهید.

10. سومو پیاده روی

این حرکت یک راه عالی برای تقویت عضلات چهار سر ران شماست. وزن خود را در پاشنه پا نگه دارید تا عضلات پشت بدنتان فعال شوند. برای شدت بیشتر و همچنین استفاده بیشتر از باسن، یک نوار کوچک در اطراف ران خود اضافه کنید.

حالت اسکوات را در نظر بگیرید و بازوهای خود را به راحتی در مقابل خود خم کنید.
وضعیت اسکوات را حفظ کنید و 2 تا 4 مرحله به سمت راست قدم بردارید، این کار را به سمت چپ تکرار کنید.
برای سوختگی شدید، تا زمانی که می توانید پایین بمانید.

با فرض اینکه 1 تکرار 2 تا 4 قدم به سمت راست و به دنبال آن 2 تا 4 گام به سمت چپ است، 10 تکرار، 2 تا 3 بار انجام دهید.

11.صدف تاشو

صدف های تاشو راه ساده ای برای تقویت تمام عضلات سرینی هستند.در حالی که بر چرخش بیرونی تاکید می کنند اما ابداکشن را نادیده نمی گیرند. یک نوار کشی در اطراف ران خود برای شدت بیشتر اضافه کنید.

روی یک تشک در سمت راست خود دراز بکشید. پاهای خود را روی هم قرار دهید و زانوهای خود را با زاویه 90 درجه خم کرده و باسن خود را با زاویه 45 درجه خم کنید. زانوهای شما کمی جلوتر از باسن شما خواهد بود.
سر خود را روی بازو، حوله یا بلوک یوگا قرار دهید.
باسن خود را تثبیت کنید تا زمانی که یک زانو را به سمت سقف می‌چرخانید، باز نشوند و ران دیگر را روی زمین نگه دارید، مانند دهانه تاشو. پاهای شما روی هم خواهند ماند.به آرامی به موقعیت شروع بازگردید.

2-3 ست 10-12 تکراری انجام دهید.

12.شنای پیلاتس

این تمرین برای حفظ ستون فقرات بلند و قوی در حین تمرین عضلات شکم و کمر بسیار عالی است. رو به پایین روی تشک یوگا دراز بکشید. بازوهای خود را به سمت جلو دراز کنید، کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید و کف دست ها رو به پایین باشد.

پاهای خود را مستقیماً پشت سر خود قرار دهید، در حالی که بالای پاهایتان روی تشک پایین است، کمی بیشتر از عرض لگن بازتر باشد. اگر این حالت ناراحت کننده است، می توانید کمی پاها و زانوهای خود را به پهلو بچرخانید.

بالاتنه خود را بالا بیاورید تا از لبه جلویی تشک به بیرون نگاه کنید و همزمان دست راست و پای چپ خود را از روی تشک بالا بیاورید. بالاتنه خود را بالا نگه دارید، به بازوی چپ و پای راست بروید. با دم و بازدم برای 4 سوئیچ، با استفاده از نفس خود برای حفظ ریتم، به جلو و عقب بروید.

به خاطر داشته باشید که شکم خود را درگیر نگه دارید تا از کمر خود حمایت کنید. کار بلند کردن باید از قسمت بالای کمر (برای بازوها) و همسترینگ و باسن (برای پاهای شما) انجام شود. سعی کنید حرکت را از شانه ها و باسن به جای دست و پا شروع کنید. 3 ست 24 تنفسی انجام دهید.

13.اره پلانک

این پلانک چالش برانگیز شانه های شما را تقویت می کند و قدرت و ثبات باسن شما را افزایش میدهد.

از حالت پلانک ساعد شروع کنید.
در حالی که قفسه سینه خود را به سمت جلو و به سمت انگشتان خودمیبرید، شکم خود را بالا نگه دارید، وزن بدن خود را با دم به جلو و به عقب برگردانید، در بازدم.با فشار دادن به پاشنه‌ها شانه ها و باسن خود را ثابت نگه دارید و مطمئن شوید که در هیچکدام پایین نروید.

14. کرانچ دوچرخه

این تمرین کلاسیک مورب های شکمی را با چرخش در اولویت قرار می دهد و در عین حال قدرت کلی باسن را ایجاد می کند.رو به بالا روی یک تشک دراز بکشید و زانوهای خود را خم کرده و پاها را روی زمین قرار دهید. دست های خود را پشت سر خود بیاورید، آرنج های خود را کاملا باز نگه دارید.

بالاتنه خود را به اندازه تیغه های شانه از روی زمین بلند کنید و به یک سمت بچرخانید. زانوی مقابل خود را بالا بیاورید. مراقب باشید این را به عنوان آرنج تا زانودر نظر نگیرید، زیرا در نهایت فشار زیادی به گردن خود وارد خواهید کرد. در عوض به چرخش از قسمت میانی فکر کنید، شانه خود را به سمت زانو نشانه بگیرید و از بالاتنه به عنوان مقاومت سنگین استفاده کنید. هنگام چرخش نفس خود را بیرون دهید.

جهت را تغییر دهید، هنگام عبور از خط وسط، دم را انجام دهید و هنگام چرخش به سمت دیگر، بازدم را انجام دهید. هنگامی که به طرف مقابل می‌پیچید، پای بلند شده‌تان به زمین بازمی‌گردد.
در حین حرکت، شکم خود را محکم به سمت داخل کشیده و شانه های خود را ثابت نگه دارید.برای افزایش سختی، به جای ضربه زدن روی زمین، پای پایینی خود را با زاویه 45 درجه به بیرون دراز کنید.

استفاده از یک نوار مقاومتی برای لگن برای انجام این باسن بزرگ‌تر، فشار وارده بر عضلات را افزایش می‌دهد که منجر به رشد و پیشرفت بیشتر می‌شود. آنها نسبتا ارزان هستند و نیازی به عضویت در باشگاه ندارند و شما می توانید این تمرین را از هر جایی انجام دهید.شما باید این تمرینات را ۲ تا ۳ بار در هفته در روزهای متناوب انجام دهید تا به عضلات خود زمان کافی برای ریکاوری و بازسازی بدهید.

2 بار تکرار کنید. با بهبودی به 3 برابر افزایش دهید. اگر تمرینات خیلی آسان شد، سعی کنید از یک نوار سنگین تر با مقاومت بیشتر استفاده کنید.

15. پل گلوت باند با ربودن لگن

هر دو پا را از یک باند لگن عبور دهید و آن را در اطراف پایین ران خود قرار دهید.روی تشک ورزشی به پشت دراز بکشید. زانوهایتان را خم کنید و پاهایتان را روی زمین بگذارید.
عضلات شکم خود را درگیر کرده و ناقص و کمر خود را از روی زمین بلند کنید. زانوهای شما باید در راستای شانه های شما باشد.در بالای حرکت، زانوهای خود را کمی به سمت بیرون باز کنید. 3 بار تکرار کنید.به حالت اولیه برگردید و تکرار کنید.45 ثانیه اجرا کنید.

16.ضربات نواری متناوب

یک باند را در اطراف قسمت پایین ران خود قرار دهید.روی یک تشک ورزشی به حالت رومیزی (روی هر 4 نفر) قرار بگیرید. دست ها را مستقیماً زیر شانه ها و زانوها را زیر باسن نگه دارید.
پای راست خود را مستقیماً به سمت بالا و پشت خود بلند کنید و زاویه 90 درجه را در زانو نگه دارید. پای شما باید به سمت سقف بلند شود.
به موقعیت شروع بازگردید. با پای چپ تکرار کنید.45 ثانیه تکرار کنید.

17.ربودن زانو

یک باند باسن را در اطراف هر دو ران قرار دهید.روی تشک ورزشی به پشت دراز بکشید. هر دو زانو را به حالت رومیزی بلند کنید. زانوهای خود را کمی نزدیکتر به سمت قفسه سینه بکشید تا عضلات سرینی خود را هدف قرار دهید.هر دو زانو را به سمت بیرون بکشید و مچ پا را در یک راستا با زانو نگه دارید.به موقعیت شروع بازگردید.

لینک مفید:لاغری با دانه چیا (طریقه مصرف و خواص دانه چیا برای زنان و مردان )

روش های بزرگ کردن باسن

افزایش سایز باسن

برخی از مواد غذایی که می‌تواند به افزایش سایز باسن شما کمک کند :

 • پروتئین: مواد غذایی حاوی پروتئین مانند ماهی، مرغ، گوشت قرمز، تخم‌مرغ و لوبیا می‌توانند به رشد عضلات باسن شما کمک کنند. اگر پوست به میزان کافی کلاژن نداشته باشد، به دلیل تغییرات به ‌وجود آمده دچارترک پوستی می‌شود.
 • مواد غذایی حاوی کربوهیدرات: نان، برنج، ماکارونی و سیب‌زمینی از مواد غذایی حاوی کربوهیدرات هستند که به دلیل افزایش انرژی در حین ورزش، به بزرگ کردن باسن کمک می‌کنند.
 • مواد غذایی حاوی چربی سالم: آووکادو، ماهی‌های چرب و زیتون از مواد غذایی حاوی چربی سالم هستند که به تقویت بافت عضلانی کمک می‌کنند.
 • مواد غذایی حاوی فیبر: سبزیجات، میوه‌ها و غلات از مواد غذایی حاوی فیبر هستند که به بهبود گردش خون و تقویت عضلات باسن کمک می‌کنند.
 • آب: آب کافی مصرف کنید تا بافت عضلانی شما رطوبت کافی را داشته باشد و بتواند به بهترین شکل عمل کند.
 • سایر روش ها برای افزایش سایز باسن :
 • ماساژ و استفاده از دستگاه‌های الکتریکی: ماساژ می‌تواند به بهبود جریان خون در باسن کمک کند. دستگاه‌های الکتریکی هم می‌توانند به تقویت عضلات باسن کمک کنند و باعث بزرگ‌شدن آن‌ها شوند. این دستگاه‌ها بر روی باسن قرار داده می‌شوند و به کمک الکتریسیته، عضلات را تحریک می‌کنند.
 • انواع جراحی: جراحی برای بزرگ کردن باسن نیز ممکن است. چربی از ناحیه‌ای از بدن شما که اضافی است، جمع‌آوری‌شده و به‌عنوان تزریق چربی در باسن استفاده می‌شود. برخی روشهای جراحی مثل کاشت باسن یا لیفت باسن دارای هزینه‌های بالایی است و با خطرات و عوارض جانبی همراه است.

به‌طورکلی، روش‌های غیرجراحی برای بزرگ کردن باسن، ایمن‌تر، ارزان‌تر و دارای خطرات کمتری هستند. اما درصورتی‌که شما به دنبال روشی سریع و کامل هستید، جراحی ممکن است انتخاب خوبی باشد. بااین‌حال، همواره توصیه می‌شود قبل از انجام هر نوع روشی، با پزشک خود مشورت کنید و راه‌های امن و مطمئن را برای این کار در نظر بگیرید.

وقتی برای کاهش وزن غذا می خورید، هدف شما کالری  کم است، به این معنی که کالری بیشتری نسبت به آنچه در روز می خورید بسوزانید.برعکس، زمانی که در تلاش برای عضله سازی هستید، باید کالری بیشتری نسبت به کالری که می سوزانید دریافت کنید تا انرژی بدن برای ساخت عضله بیشتر فراهم شود.

نیازهای اولیه کالری خود را در یک روز محاسبه کنید. 250 کالری اضافی در روز به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.آنچه می خورید به همان اندازه اهمیت دارد که چقدر می خورید، پروتئین در روند عضله سازی فوق العاده مهم است، بنابراین باید هدفتان این باشد که روزانه 0.7 تا 1 گرم به ازای هر پوند وزن بدن بخورید. اگر 150 پوند وزن دارید، باید 105 تا 150 گرم پروتئین در روز مصرف کنید.

لینک مفید:غذاهای فیبردار برای لاغری (22 غذای عالی فیبر دار برای کاهش وزن)

مصرف ماهی سالامون برای افزایش سایز باسن

رساندن پروتئین کافی به بدن یکی از اصول اساسی در عضله‌سازی و افزایش حجم باسن است. ماهی سالامون یکی از منبع‌های بسیار عالی پروتئین است که افراد می‌توانند با مصرف آن به بهترین شکل ممکن پروتئین لازم برای عضله‌سازی را تأمین کنند. کسانی که در طول 6 ماه به‌صورت کامل پروتئین و امگا 3 را به بدن خود برسانند؛ قطعاً رشد عضلانی بسیار خوبی خواهند داشت.

مصرف حبوبات برای افزایش سایز باسن

حبوباتی مانند لوبیا، نخود، عدس و ماش از دیگر مواد غذایی مؤثر در افزایش حجم عضلات هستند که افراد برای افزایش اندازه باسن خود حتماً باید آنها را در برنامه غذایی خود جای دهند. این مواد غذایی سنتز عضلانی را به حداکثر رسانده و ویتامین‌های مفیدی مانند پروتئین و منیزیم را به بدن می‌رسانند. منیزیم هم به‌تنهایی نقش بسیار مهمی را در انقباض عضلانی و تولید انرژی ایفا می‌کند.

مصرف برنج قهوه‌ای برای افزایش سایز باسن

کسانی که قصد دارند حجم باسن خود را افزایش دهند؛ باید از بهترین مواد غذایی استفاده کنند. برنج قهوه‌ای از آن دسته مواد غذایی بسیار محبوب در بین ورزشکاران است که به دلیل ارزش غذایی بالا، از آن برای عضله‌سازی استفاده می‌کنند. این ماده غذایی توانایی تأمین پروتئین، کربوهیدرات‌های پیچیده و آمینواسیدهای شاخه‌دار را برای ورزشکاران دارد.

مصرف شیر بعد از تمرین برای افزایش سایز باسن

مصرف شیر بعد از تمرین کمک بسیار زیادی به چربی‌سوزی و ساخت عضلات می‌کند. به همین دلیل است که وجود این ماده غذایی در برنامه غذایی، توسط مربیان و متخصصان حوزه ورزش توصیه می‌شود. شیر حاوی پروتئین‌های کند هضم و زودهضم است که این امر جریان دائمی از ورود آمینواسید را به عضلات فراهم می‌کند.

تغذیه مناسب باعث افزایش سایز باسن می‌شود. مهم است که در تغذیه مناسب، از مصرف غذاهای غیر سالم و با ارزش غذایی کم خودداری کنید.

لینک مفید:9 تا از تمرینات کششی در خانه عالی و کاربردی

چیکار کنم باسنم سریع بزرگ بشه در خانه

چیکار کنم باسنم سریع بزرگ بشه در خانه

اگر شما هم جزو آن افرادی هستید که می‌پرسید که چیکار کنم افزایش سایز باسن داشته باشم در خانه، باید بگوییم که بزرگ‌شدن سریع باسن در خانه امکان‌پذیر است، اما نیازمند صبر و پایبندی به برنامه ورزشی و تغذیه مناسب است. برخی از راهکارهایی که می‌توانید برای بزرگ‌شدن سریع باسن در خانه انجام دهید، عبارت‌اند از:

 • انجام تمرینات برای قوی کردن باسن: شامل اسکات، برنامهٔ پیلاتس، حرکات ورزشی با وزن بدن و سایر تمریناتی که به قوی کردن باسن کمک می‌کنند.
 • افزایش تعداد تمرینات در طول روز: به‌جای انجام چندین تمرین در یک‌بار، تعداد تمرینات را در طول روز افزایش دهید تا به تقویت عضلات باسن کمک کند. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید هر ساعت چند دقیقه تمرینات را انجام دهید.
 • افزایش مقاومت در تمرینات: با افزایش مقاومت در تمرینات، می‌توانید به تقویت عضلات باسن کمک کنید. می‌توانید از وزنه های دستی، وزنه های سنگین‌تر، بندهای وزنه‌دار و سایر وسایل وزنه‌دار استفاده کنید.
 • رعایت تغذیه سالم و مناسب: تغذیه مناسب باعث افزایش عضلات و بهبود شکل باسن می‌شود. برخی از مواد غذایی که می‌تواند به بزرگ کردن باسن کمک کند، شامل پروتئین، مواد غذایی حاوی کربوهیدرات، مواد غذایی حاوی چربی سالم، مواد غذایی حاوی فیبر و آب هستند.
 • استراحت و خواب کافی: استراحت کافی و خواب بهبود عملکرد بافت عضلانی و بهبود عضلات باسن کمک می‌کند.
 • استفاده از وزنه‌های خانگی: شما می‌توانید با استفاده از وزنه‌های خانگی، تمریناتی برای بزرگ کردن باسن انجام دهید. یکی از تمرینات مفید این است که با یک وزنه کوچک در دستان خود ایستاده و پاهای خود را به‌صورت موازی با هم قرار دهید. سپس با خم‌کردن زانو و فشاردادن به پاهای خود، بالا و پایین بروید. این حرکت را چندین بار تکرار کنید و به‌تدریج وزنه خود را افزایش دهید.

لینک مفید:تمرین فول بادی با دمبل:تمرین عالی در خانه در 20 دقیقه

فواید افزایش سایز باسن

فواید افزایش سایز باسن

افزایش سایز باسن فواید متعددی دارد که در ادامه به برخی از این فواید اشاره می‌کنیم:

 • افزایش جذابیت: باسن بزرگ و جذاب می‌تواند به شما اعتمادبه‌نفس بیشتری بدهد و جذابیت شما را افزایش دهد.
 • بهبود تعادل بدن: با تقویت عضلات باسن، تعادل بدن بهبود پیدا می‌کند و احتمال آسیب در نواحی دیگر بدن کاهش می‌یابد.
 • بهبود قدرت و استقامت: تمرین و تقویت عضلات باسن می‌تواند قدرت و استقامت شما را بهبود بخشد و به شما در انجام فعالیت‌های روزانه کمک کند.
 • بهبود رفتار ران: با تقویت عضلات باسن، احتمال آسیب در ناحیه ران کاهش می‌یابد.
 • کاهش درد لگن: تمرین و تقویت عضلات باسن می‌تواند به کاهش درد لگن کمک کند و احتمال ابتلا به مشکلات لگنی مانند سندرم تونل کانال مچ‌پایی کاهش یابد.
 • بهبود شکل‌دهی بدن: باسن بزرگ و جذاب می‌تواند به شما در تشکیل بدن مطلوب کمک کند و شما را به ظاهری جذاب و ایده‌آل نزدیک‌تر کند.

لینک مفید:9 تا از تمرینات کششی در خانه عالی و کاربردی

خطرات وعوارض جانبی مرتبط با روش های بزرگ کردن باسن

باتوجه به اینکه افزایش سایز باسن، مانند جراحی و حتی تمرینات شدید و نامناسب می‌توانند خطرات و عوارضی را برای بیماران به همراه داشته باشند، لازم است که پیش از انجام هر یک از این روش‌ها، عوارض جانبی این روش‌ها در نظر گرفته شود.

به‌عنوان‌مثال، درصورتی‌که تصمیم گرفته‌اید برای بزرگ کردن باسن از روش جراحی استفاده کنید، ممکن است خطراتی مانند عفونت، خونریزی، تشکیل خونریزی و جوش در محل عمل، آسیب به بافت نرم و ستون فقرات، آسیب به عصب‌ها و غیره وجود داشته باشد.

در مورد روش‌های غیرجراحی نیز باید به این نکته توجه داشت که تمرینات شدید و نامناسب ممکن است باعث آسیب و خطراتی برای بازیابی بیمار شوند. به‌عنوان‌مثال، برخی تمرینات ممکن است باعث کشیدگی عضلات، آسیب به ستون فقرات و کمر، ناراحتی عضلانی و غیره شوند؛ بنابراین، برای کاهش خطرات و عوارض جانبی، لازم است که پیش از هر روشی، تحقیقات و مطالعات کافی را انجام دهید و نظر پزشک خود را دریافت کنید

سخن آخر

به‌طورکلی،افزایش سایز باسن  باعث بهبود سلامت جسمی و ذهنی شما می‌شود و از آنجایی‌که باعث افزایش جذابیت و اعتمادبه‌نفس می‌شود، به خودباوری و روابط شما نیز کمک می‌کند. همچنین، باید توجه داشت که افزایش سایز باسن،تنها ملاک زیبایی برای خانمها نیست.

منبع

5/5 - (3 امتیاز)

آیا این مطالب برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *