اراده لاغری و راه های افزایش آن

اراده لاغری
زمان مطالعه👨‍💻 : 10 دقیقه⏰

اراده لاغری از مهمترین رکن ها برای کاهش وزن است و بدون اراده قاطع نمیتوان وزن کم کرد البته برای افزایش اراده و راندمان لاغری روش هایی وجود دارد که در ادامه ی این مقاله به آن خواهیم پرداخت.با فیت باشیم همراه باشید.

 

پیدا کردن اراده برای کاهش وزن

اراده لاغری
اراده لاغری

 

رژیم های غذایی گاهی اوقات کارایی خود را در کاهش وزن به دلیل کمبود اراده از دست میدهند. حقیقت در مورد اراده این است که همه مقداری از آن را دارند.

تحقیقات نشان داده است که شما هر روز با مقدار محدودی قدرت اراده از خواب بیدار می شوید که خیلی زود تخلیه می شود!!!

هرچه بیشتر از اراده خود برای جلوگیری از وسوسه ها استفاده کنید ، سریعتر تمام می شود.

راهکار این است که آن را برای مواقعی که واقعا به آن نیاز دارید ذخیره کنید.قدر اراده لاغری خود را بدانید

به عنوان مثال ، در اینجا دو روش ساده وجود دارد که می تواند برای کاهش وزن شما استفاده شود:

 

چگونه قدرت اراده خود را برای لاغری حفظ کنیم

اراده لاغری
اراده لاغری

 

راه ها و کار های زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا قدرت اراده خود را حفظ کنید. به عنوان مثال از هیچ وعده غذایی یا میان وعده ای صرف نظر نکنید. مطالعات نشان داده است که وقتی قند خون افراد پایین باشد ، قدرت کنترل خود در افراد ضعیف تر است.

 

بنابراین ، اگر بتوانید از دوره های گرسنگی شدید خودداری کنید ، کنترل در شما قوی تر خواهد شد و نیازی به استفاده از قدرت اراده نخواهید داشت.(ذخایر قدرت اراده خود را حفظ کنید.)

 

 

تحقیق جدید افزایش اراده لاغری با بازی !!!

اراده لاغری
اراده لاغری

 

همچنین ، برخی از بازی های ذهنی رایانه ای ممکن است به شما کمک کند تا یاد بگیرید در برابر انگیزه خوردن غذاهای وسوسه انگیز مقاومت کنید. آنها چیزی را تحت عنوان آموزش مهار پاسخ یاد می دهند.

 

یکی از این بازی ها توسط محققان دانشگاه اکستر انگلیس ساخته شده است.

 

در حقیقت ، به گفته محققان ارشد ناتالیا لارنس ، این بازی به برنامه ریزی مجدد نحوه پاسخ مغز به برخی غذاهای پرکالری و ناسالم کمک می کند.

تحقیقات نشان داده است که غذاهای سرشار از شکر و چربی “سیستم پاداش مغز را فعال می کنند ، ترشح دوپامین و اندورفین را تحریک می کنند ، که می تواند احساس لذت ایجاد کند و فرد را به میل بیشتر برای خوردن برساند.”

 

لارنس در خبرنامه گفت: “آموزش ساخته شده در این بازی” پاسخ های حرکتی مغز به غذا را بر اساس درک ما از نحوه تولید تکانه ها هدف قرار می دهد.

وی گفت: “ما می خواهیم از ایجاد این انگیزه های قوی جلوگیری كنیم ، به طوری كه افراد برای کنترل خود دچار زحمت نشوند.”

 

هدف روش های دیگر نیز رسیدن به همین هدف است. به عنوان مثال ، هنگام مواجهه با وسوسه ، خود را با یک سرگرمی مورد علاقه خود منحرف کنید. این میتواند چیزی مانند بازی پازل باشد که فقط در صورت تمایل به غذا با آن بازی می کنید.

 

از اراده خود استفاده کنید و بر وسوسه خود غلبه نمایید.به گفته کارشناسان ، این می تواند نوعی لذت را برای شما به ارمغان بیاورد که اکنون بدون خوردن غذا به آن میرسید.

 

14 راه کار برای مقابله با بی ارادگی در کاهش وزن و افزایش اراده لاغری

اراده لاغری با 14 نکته
اراده لاغری با 14 نکته

 

1) وزن دلخواهتان را روی چند کاغذ با خط درشت بنویسید و به مکانهایی که در دیدرستان هستند بچسبانید تا با دیدن آن اراده تان تقویت شود و انرژی مثبت بگیرید.

به عنوان مثال درب یخچال گزینه بسیار مناسبی است،یا روی میز کار،همچنین دیوار اتاق خواب و خلاصه هرجایی که بیشتر آن را میبینید.

 

2) خجالت نکشید اجازه بدهید همه بدانند که شما تصمیم خود را گرفته اید و این تصمیم قاطع، راسخ و متفاوت با دفعات پیش است.

 

اراده لاغری

 

3) عکس زمان لاغری تان را نزد خود داشته باشید چرا که با نگاه کردن به آن، این باور در شما ایجاد می شود که من می توانم بار دیگر مانند آن دوران خوش اندام باشم.  مدام به خود تلقین کنید که من می توانم به حالت قبل بر گردم .

اگر چنین عکسی ندارید یا از ابتدا چاق بودید عکس یک ورزشکار یا بازیگر خوش اندام را برای خود الگو قرار دهید و برای رسیدن به اندام او تلاش کنید.

 

اراده لاغری
اراده لاغری

 

4) به هیچ وجه به کل مسیر فکر نکنید بلکه تنها امروزتان را در نظر داشته باشید. مثلا اگر قصد کاهش ۴۰ کیلوگرم از وزن خود را دارید تنها به این فکر کنید که من امروز باید ۱۰۰ گرم از وزن خودم را کم کنم و نه اینکه من باید ۴۰ کیلو کاهش وزن داشته باشم.چون نگاه کردن به کل وزنی که باید کاهش دهید شما را ناامید میکند.

 

اراده لاغری
اراده لاغری

 

5) از تصمیم گیری در مورد غذا قبل از هر وعده غذایی خودداری کنید. در عوض ، هر آخر هفته وقت بگذارید و یک برنامه هفت روزه برای هفته آینده تهیه کنید. از میان وعده ها استفاده کنید – حتی اگر این به معنای وعده های غذایی کوچکتر در صبحانه ، ناهار و شام باشد. بنابراین روز را با حداقل کالری به پایان برسانید.

 

6) از روی لیست خریداری کنید و به آن پایبند باشید. چیز دیگری به سبد خرید خود اضافه نکنید. اقداماتی از این دست می تواند به شما کمک کند تا کمتر در معرض وسوسه قرار بگیرید.

 

برای افزایش اراده لاغری به خود جایزه بدهید

اراده لاغری
اراده لاغری

 

7) هر دو هفته یکبار خود را وزن کرده و اگر وزنتان کاهش یافته بود به خود جایزه بدهید.(هر روز خود را وزن نکنید!!!)

زیاد خرج نکنید، یک کتاب، یک گیاه زینتی، یک شیشه عطر و یا هر جایزه دیگری خوب است(فقط جایزه تان خوراکی نباشد!!!)

کافی است به گونه ای باشد که هرگاه به آن نگاه میکنید خاطره شیرین آن موفقیت را برای شما زنده کند. چون شما بر فرمان های بخور بخور غلبه کرده اید و این نشان دهنده قدرت اراده شما است.چون در زمان مناسب به رغبت ها و هوسهای نابجا و فرمانهای لذت بخش مضر نه گفته اید.

 

8) راه دیگر این است که یک دست لباس جدید نه با سایز امروز بلکه با سایز دلخواهتان تهیه کنید. گهگاهی آنرا امتحان نمائید تا اینکه یک روز بدون مشکل بتوانید آن را به تن کنید.

اراده لاغری
اراده لاغری

 

9) هرگز تسلیم وسوسه هایی که حین رژیم برای شما اتفاق می افتد نشوید. شک نکنید تن دادن به آنها لذت چند دقیقه ای و عذاب وجدان چند ساعته را برای شما به همراه خواهد داشت.

سعی کنید در این مواقع خود را بکار دیگری مثل پیاده روی، ورزش و یا هر کار دیگری مشغول کنید.(یا بازی های فکری که در بالا گفته شد را انجام دهید)

 

10) اگر تمایل زیادی به خوردن داشتید بی شک بهترین گزینه سبزیجات است. از کاهو، کلم، خیار، هویج، گوجه و سایر سبزیجات می توانید سالادهای رنگارنگ تهیه کرده و به گونه ای آنها را تزئین کنید که کاملا شما را جذب خود کنند.

 

اراده لاغری
اراده لاغری

 

11) در دو هفته اول رژیم وزن نسبتا زیادی کم می کنید.چون بیشتر وزن کاسته شده در حقیقت مربوط به مایعات و آبی است که اضافه از نیاز در بدن شما وجود داشت. ولی در هفته های بعد هرچه قدر وزن کم کنید از چربی هاخواهد بود.

بنابراین انتظار نداشته باشید که به عنوان مثال اگر در دو هفته اول 4 کیلوگرم کم کردید، در دو هفته بعد نیز همان مقدار کم کنید بلکه کاهش ۲ کیلوگرم نیز میتواند کاملا راضی کننده باشد. پس این اختلاف زیاد بین دو هفته اول با دو هفته های بعد باعث ناامیدی شما نشود.

 

12) از موادی که دارای فیبر غذایی زیاد هستند استفاده کنید تا احساس سیری بیشتری به شما بدهند.

 

 

مراقب اطرافیان خود باشید

اراده لاغری
اراده لاغری

 

13) بخاطر داشته باشید اطرافیان شما به سه دسته تقسیم می شوند:

 

گروه اول کسانی هستندکه مشوق شما در مسیر کاهش وزن خواهند بود. مسلما وجود چنین افرادی نعمت و کمک بسیار بزرگی برای شما خواهد بود.

 

گروه دوم افرادی هستند که غالبا احساسی رفتار می کنند و دوست دارند شما را سر حال و چاق و چله ببینند. مثل خیلی از پدران و مادران. مراقب باشید فریب دلسوزی های نابجای این گروه را نخورید. چرا که هدف بسیار بزرگی را در سر داریدآن هم کسب دوباره سلامتی است.

 

اما گروه سوم دشمنان : افرادی هستند که دوست ندارند شما را خوش اندام ببینند. زیرا خودشان نیز اضافه وزن داشته و در کاهش وزنشان ناکام مانده اند و موفقیت شما به معنی ضعف و ناتوانی آنان خواهد بود.یا افرادی که به شما این حس را میدهند که نمیتوانید و باید چاقی و اضافه وزن خود را قبول کنید.

 

 

نکته اخر

اراده لاغری
اراده لاغری

 

14) نکته آخر اینکه اگر روزی خدایی ناکرده وسوسه شدید و رژیمتان را شکستید ناامید نشوید.درست است که به عزت نفس و اراده لاغری تان ضربه میخورد اما هر اشتباهی قابل جبران است.

هر چه سریعتر دوباره بایستید و این بار با قدرت بیشتر به کار خود ادامه دهید. وقفه زیاد در رژیم لاغری کار شما را دشوارتر خواهد کرد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

آیا این مطالب برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.