پیلاتس چگونه ورزشی است – پیلاتس برای مبتدیان – جلسه 1

پیلاتس چگونه ورزشی است
زمان مطالعه👨‍💻 : 8 دقیقه⏰

پیلاتس چگونه ورزشی است پیلاتس به دلیل توانایی تقویت هسته مرکزی بدن ،تقویت  عضلات بلند و کوتاه و افزایش قدرت و انعطاف پذیری ، مدت زمان زیادی است که مورد توجه قرار گرفته است. مقدمه پیلاتس با رقصندگان حرفه ای استیج ها از سال 1930 برای حفظ اوج عملکرد و جلوگیری از آسیب دیدگی شکل گرفت. در اواخر دهه 80 ، پیلاتس به دلیل افزایش قدرت بدون حجم عضلات در میان افراد مشهور محبوب شد. اما به دلیل محبوبیت آن در بین افراد مشهور و رقصنده ها ، یک تصور غلط رایج این است که فقط افرادی که از قبل تناسب اندام دارند می توانند پیلاتس انجام دهند.

 

 

آیا برای انجام پیلاتس نیاز به بدن ورزیده است

 

پیلاتس چگونه ورزشی است
پیلاتس چگونه ورزشی است

 

این کاملاً نادرست است! در صورت تمرین صحیح ، پیلاتس می تواند به هرکسی و در هر سنی و با هر سطح آمادگی جسمانی کمک کند پیلاتس میتواند تغییراتی پایدار در وضعیت بدن ، قدرت اصلی ، انعطاف پذیری و تناسب کلی بدن ایجاد کند. جوزف پیلاتس در ابتدا سیستم خود را “Contrology” – مطالعه کنترل – می نامید ، زیرا معتقد بود این تمرینات به کنترل کامل ذهن ، بدن و روح نیاز دارد. با گذشت زمان ، “Contrology” مترادف با “Pilates” شد زیرا شاگردان و دانشجویان وی این تمرین را به دیگران توصیه می کردند. فقط در دهه 1980 ، بیش از 10 سال پس از مرگ او در سال 1967 ، نام سیستم او به سادگی “پیلاتس” تغییر کرد.

 

 

پیلاتس کلاسیک چیست و چگونه بوجود آمد

پیلاتس چگونه ورزشی است
پیلاتس چگونه ورزشی است

 

 

شاگردان وفادار پیلاتس با سخت کوشی روش او را حفظ کردند و اکنون از این عمل به عنوان “پیلاتس کلاسیک” یاد می شود. با گذشت زمان ، تمرین کنندگان پیلاتس تغییرات جزئی یا تعدیلاتی را در پیلاتس کلاسیک ایجاد کردند تا دانش مدرن بیومکانیک (روش آناتومیکی حرکت بدن) را در خود بگنجانند. ما به عنوان تمرین کنندگان و معلمان از سیستم کلاسیک جوزف پیلاتس استقبال می کنیم ، اما همچنین نیاز به اصلاحات را نیز تشخیص داده ایم. هر بدن متفاوت است ، بنابراین ممکن است هر فردی نیاز به انجام تمرینات پیلاتس با تغییرات جزئی داشته باشد.

 

 

بسیاری از تمرینات اصلاح شده را ما در سری مقالات برای شما شرح میدهیم پس با فیت باشیم همراه باشید.

 

پیلاتس چگونه ورزشی است
پیلاتس چگونه ورزشی است

 

 

 

پیلاتس برای ما کی کشف شد

 

ما ابتدا پیلاتس را هنگام رقص در یک تور بین المللی کشف کردیم. ما به شدت به یک برنامه ورزشی برای تقویت و نگهداری توان بدن نیاز داشتیم که بتوانیم در اتاق های هتل ، پشت صحنه یا هرجای دیگر انجام دهیم! اجرای هفت نمایش در هفته و هر شب خوابیدن در اتوبوس یا اتاق های مختلف هتل باعث تضعیف بدن می شود. اما هنگامی که تمرین پیلاتس را شروع کردیم ، بدن ما احساس قوت و سلامت می کرد. پیلاتس قدرت اصلی و تحرک مفصلی ما را خیلی سریع بهبود بخشید ، که باعث می شد در طول دوره های رقص ما آسیب نبینیم – و حتی بعداً ، مثل فرفره ، روی صحنه فولاد برقصیم!

 

پس از سالهای رقص ، در حالی که مدارک تحصیلات تکمیلی را در سیاست اقتصادی بین المللی در دانشگاه کلمبیا کسب می کردیم ، به تمرین پیلاتس ادامه دادیم. خیلی زود فهمیدیم که می توانیم اشتیاق خود را به حرکت و پیلاتس با مهارتهای تجاری خود ترکیب کنیم.

 

 

پیلاتس چگونه ورزشی است
پیلاتس چگونه ورزشی است

 

 

 

 

ورزش پیلاتس برای چی خوبه

 

 

پیلاتس به ما کمک کرده است که از نظر جسمی و روحی جوان باقی بمانیم. ما روزانه از پیلاتس استفاده می کنیم تا قدرت ، انعطاف پذیری و  بدنی عاری از آسیب داشته باشیم و این به ما کمک کرده است. پیلاتس به ما اعتماد به نفس میدهد و ما را برای پاسخگویی به چالش های زندگی آماده میکند و ما علاقه مند هستیم که مزایای خود را با بیشترین تعداد ممکن به اشتراک بگذاریم. ما پیلاتس را برای مبتدیان نوشتیم تا این افسانه را که پیلاتس فقط برای افراد است را از بین ببریم.

 

 

پیلاتس چگونه ورزشی است
پیلاتس چگونه ورزشی است

 

 

 

 

 

مراحل انجام پیلاتس در این سری مقالات – پیلاتس چگونه ورزشی است

 

 

در این سری مقالات ، ما اصول تمرینات پیلاتس را به اشتراک می گذاریم و یک روش قوی را برای کمک به هر کسی – حتی مبتدی مطلق – آموزش می دهیم تا یک تمرین موفق پیلاتس را در خانه انجام دهیم. ساختار این سری مقالات به گونه ای است که شما را در سفر پیلاتس به راحتی راهنمایی می کند. در قسمت اول ، به پیلاتس خوش آمدید ، ما فلسفه پیلاتس را معرفی می کنیم و توضیح می دهیم که چگونه باید حرکات خود را حفظ کنید.

 

اگر حرکات کاردیو سریع مثل دویدن را نمیتوانید انجام دهید ، ممکن است ذهنیتی در مورد کیفیت انجام هر حرکت را نداشته باشید ، بنابراین ما به شما کمک می کنیم ذهنیت مناسبی داشته باشید.  سپس ما اصول  Pilates – مثل مرکزیت ، تمرکز ، کنترل ، دقت ، تنفس و جریان – را به شما معرفی می کنیم تا شما آنها را عملی کنید.

 

 

 

سپس ما لیستی از کلمات و اصطلاحات را برای کمک به شما در دنبال کردن تمرینات پیلاتس در این سری مقالات آورده ایم. ما همه چیزهایی را که برای شروع به کار شما نیاز دارید ، و همچنین تغییرات مربوط به درد و آسیب را توضیح می دهیم.

 

 

 

پیلاتس چگونه ورزشی است
پیلاتس چگونه ورزشی است

 

 

 

 

 

قسمت دوم تمرینات پیلاتس

 

قسمت دوم زمانی است که شما حرکت می کنید. این بخش 50 تمرین را ارائه می دهیم ، از جمله گرم کردن ، خنک کردن ، و تمرینات تقویتی پاداشی. در برنامه مقدماتی ، شما ستون فقرات را به تمام جهات بسیج می کنید و یک هسته قدرتمند با بدنی آگاه و آزاد با حرکات ذهنی میسازید.

 

برنامه مقدماتی پایه و اساس است. همانطور که بدون ایجاد یک پایه محکم نمی توانید ساختمانی را بسازید ، نباید قبل از تسلط بر تمرینات در بخش مقدماتی ، به تمرینات سطح 1 بروید.برای این که درک کنید پیلاتس چگونه ورزشی است باید سطح مقدماتی را بطور کامل یادبگیزید. سطح 1 برپایه ی سطح مقدماتی تمرینات پیلاتس ساخته شده است که به قدرت ، دامنه حرکت و کنترل بیشتری نیاز دارد.

 

 

پیلاتس چگونه ورزشی است
پیلاتس چگونه ورزشی است

 

 

در این زمان ، شما درک کاملی از بدن خود خواهید داشت ، به ویژه اینکه کدام تمرینات را می توانید انجام دهید و کدام یک ممکن است لازم باشد اصلاح کنید. سرانجام ، سطح 2 تمریناتی را ارائه می دهیم که حتی به قدرت بیشتر ، تحرک ستون فقرات ، انعطاف پذیری و کنترل بیشتر نیاز دارند. همانند برنامه سطح 1 ، احتمالاً خواهید دید که انواع خاصی از تمرینات از سایر موارد آسان تر است ، بنابراین صبور باشید و در صورت لزوم اصلاح کنید.

 

 

 

پیلاتس چگونه ورزشی است
پیلاتس چگونه ورزشی است

 

 

 

 

تناسب اندام واقعی فقط سوزاندن کالری نیست

 

در پایان ، تناسب اندام واقعی فقط سوزاندن کالری نیست. تناسب اندام یعنی ستون فقرات سالم ، مفاصل سالم و آزادی حرکت در زندگی با سهولت و بدون آسیب. پیلاتس در 40 سالگی ما را به همان اندازه 20 سالگی فعال نگه میدارد و ما می دانیم که پیلاتس واقعا می تواند این کار را برای شما انجام دهد! پیلاتس نه تنها باعث تقویت شما می شود ، بلکه (و مهمتر از همه) بدن را نرم و متحرک نگه می دارد و سال های بیشتری به زندگی شما می بخشد. ما هم از همراهی شما در سفر پیلاتس هیجان زده هستیم.امید وارم یک دید کلی از این که پیلاتس چگونه ورزشی است پیدا کرده باشید.منبع

ادامه ی این سری مقالات پیلاتس را دنبال کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

آیا این مطالب برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *