بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر Arnold Schwarzenegger

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
زمان مطالعه👨‍💻 : 47 دقیقه⏰

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر , مشخصات بدنی آرنولد , فرزندان آرنولد ثروت آرنولد , فیلم های او و زندگی سیاسی آرنولد را در این مقاله مورد بررسی قرار میدهیم پس با فیت باشیم همراه باشید.

 

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

آرنولد آلوئیس شوارتزنگر متولد 30 ژوئیه 1947 بازیگر ، تهیه کننده ، تاجر ، بدنساز بازنشسته و سیاستمدار سابق اتریشی-آمریکایی است که به عنوان سی و هشتمین فرماندار کالیفرنیا از 2003 تا  2011 خدمت می کرد.  . او فرماندار جمهوریخواه ایالت کالیفرنیا بود.

 

شوارتزنگر بدنسازی را در سن 15 سالگی آغاز کرد و در 20 سالگی عنوان آقای جهان را به دست آورد و متعاقباً هفت بار در مسابقه مستر المپیا برنده شد. او همچنان یک چهره برجسته در بدنسازی است و کتابها و مقالات زیادی در مورد آن نوشته است. جشنواره ورزشی آرنولد کلاسیک، که بعد از مستر المپیا مهمترین رویداد بدنسازی محسوب می شود ، به نام وی نامگذاری شده است.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

پس از بازنشستگی از بدنسازی ، شوارتزنگر به عنوان یک ستاره فیلم های اکشن هالیوود شهرت جهانی پیدا کرد. پیش از این در مستند بدنسازی Pumping Iron (1977) ظاهر شد ، فیلم موفقیت آمیز او حماسه شمشیر و جادوگری کانن بربر (1982) بود ، یک فیلم موفق در گیشه که در سال 1984 دنباله ای به دنبال داشت. سپس به عنوان شخصیت اصلی در فیلم علمی تخیلی انتقادی و تجاری موفق The Terminator (1984) ظاهر شد و متعاقباً شخصیت های مشابهی را در دنباله های Terminator 2: Judgment Day (1991) ، Terminator 3: Rise of the Machines (2003) . ، Terminator Genisys (2015) و Terminator: Dark Fate (2019)بازی کرد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

او همچنین در فیلم های اکشن موفق دیگری مانند Commando (1985) ، The Running Man (1987) ، Predator (1987) ، Total Recall (1990) و True Lies (1994) بازی کرد ، علاوه بر فیلم های کمدی مانند Twins (1988) ) ، Kindergarten Cop (1990) ، Junior (1994) ، و Jingle All the Way (1996) ، و یک کمدی ترکیبی بر اساس اکشن/مهیج ، Red Heat (1988).  او بنیانگذار شرکت تولید فیلم Oak Productions است.

شوارتزنگر به عنوان نامزد جمهوری خواهان برای اولین بار در 7 اکتبر 2003 در یک فراخوان ویژه فراخوان به جای گری دیویس فرماندار وقت انتخاب شد. او 48.6 درصد آرا را بدست آورد که 17 امتیاز از کروز بوستانته نایب دموکرات بیشتر بود. وی در 17 نوامبر سوگند یاد کرد که تا پایان دوره دیویس خدمت کند و در انتخابات فرمانداری کالیفرنیا در سال 2006 با افزایش رأی به 55.9  برای خدمت کامل به عنوان فرماندار مجدداً انتخاب شد.  در سال 2011 ، وی به محدودیت فرمانداری خود رسید و به بازیگری بازگشت.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

شوارتزنگر در دوران بدنسازی خود به “بلوط اتریش” ، در دوران بازیگری خود “Arnie” یا “Schwarzy” ،  و در دوران فعالیت سیاسی خود به “The Governator” (سردار “فرماندار” و “ترمیناتور”) ملقب شد. وی در سال 1986 با ماریا شریور ، خواهرزاده رئیس جمهور جان اف کندی ازدواج کرد. آنها در سال 2011 پس از اعتراف او به داشتن فرزند با خدمتکار خانه در سال 1997 از یکدیگر جدا شدند و طلاق آنها در سال 2017 نهایی شد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

آرنولد شوارتزنگر اهل کجاست و چند سال سن دارد

آرنولد آلوئیس شوارتزنگر در 30 ژوئیه 1947 در تال ، اتریش  ، دومین پسر گوستاو شوارتزنگر و همسرش ، اورلیا (فرزند جادرنی) متولد شد. مادرش چک تبار بود ، در حالی که پدربزرگ پدری ، ونزل ماخ ، نیز اهل چک بود و از روستای چوکوف در نزدیکی Mladá Vožice بود. ونزل دارای فرزند خارج از ازدواج با Kunigunde Schwarzenegger بود و این کودک (پدربزرگ پدری شوارتزنگر) در ابتدا کارل ماخ نامیده می شد اما بعدها نام خانوادگی مادرش شوارتزنگر را پذیرفت.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

پدر شوارتزنگر رئیس پلیس محلی بود. پس از آنشلوس در سال 1938 ، او به حزب نازی و در 1939 به Sturmabteilung (SA) پیوست. در جنگ جهانی دوم ، او به عنوان یک پلیس نظامی در حملات لهستان ، فرانسه و اتحاد جماهیر شوروی ، از جمله محاصره لنینگراد ، خدمت کرد و به درجه Hauptfeldwebel رسید.

وی در نبرد استالینگراد زخمی شد و در سال 1943 در پی حمله مالاریا مرخص شد. به گفته مایکل برنباوم ، محقق هولوکاست ، گوستاو شوارتزنگر در “در تئاترهای جنگ که جنایات مرتکب شده بود ، خدمت می کرد. اما هیچ راهی وجود ندارد که از اسناد مشخص شود که آیا او نقشی ایفا کرده است.” 2003 انتخابات فراخوان فرمانداری کالیفرنیا که در آن شوارتزنگر به عنوان فرماندار انتخاب شد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

گوستاو شوارتزنگر در 20 اکتبر 1945 با اورلیا ازدواج کرد. او 38 ساله و همسرش 23 ساله بود. به گفته آرنولد ، والدینش بسیار سخت گیر بودند: “در آن زمان در اتریش دنیای بسیار متفاوتی بود اگر ما کار بدی انجام می دادیم یا از والدین خود سرپیچی می کردیم ، در امان نمی ماندند.

” او در خانواده ای کاتولیک بزرگ شد. گوستاو پسر بزرگ خود ، مینهارد را بر آرنولد ترجیح داد.  طرفداری او “قوی و آشکار” بود ، که ناشی از شبهه بی اساس بود که آرنولد فرزند بیولوژیکی او نیست.  آرنولد گفته است که پدرش “حوصله شنیدن یا درک مشکلاتشان را نداشت.”  او رابطه خوبی با مادرش داشت و تا زمان مرگ با او در ارتباط بود.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

تحصیلات اولیه و شروع بدنسازی آرنولد

در مدرسه ، آرنولد از نظر تحصیلی متوسط ​​بود ، اما به خاطر شخصیت “شاد ، خوش اخلاق و پرشور” خود برجسته بود.پول در خانه آنها مشکل بود. شوارتزنگر به یاد می آورد که یکی از نکات برجسته دوران جوانی او خرید  یخچال برای خانواده بود.  گوستاو ، پدر آرنولد شوارتزنگر ، ورزشکار بود و آرزو داشت که پسرانش در مسابقات کرلینگ باواریا قهرمان شوند. آرنولد شوارتزنگر تحت تأثیر پدرش در دوران کودکی چندین ورزش انجام داد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

شوارتزنگر تمرینات با وزنه را در سال 1960 هنگامی که مربی فوتبال تیمش را به ورزشگاه محلی برد ، آغاز کرد. او در 14 سالگی بدنسازی را به جای فوتبال به عنوان حرفه انتخاب کرد. او بعداً گفت: “من در واقع از 15 سالگی تمرینات با وزنه را شروع کردم ، اما سالها در ورزش های دیگر شرکت می کردم ، مانند فوتبال ، بنابراین احساس می کردم که اگرچه لاغر هستم ، اما به اندازه کافی خوب رشد کرده ام. من می توانم شروع به ورزش کنم و ورزش برای المپیک را شروع نمایم.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

” با این حال ، بیوگرافی وب سایت رسمی وی ادعا می کند که” در 14 سالگی ، او برنامه آموزشی فشرده ای را با دان فارمر آغاز کرد ، در 15 سالگی روانشناسی خوانده بود (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قدرت ذهن بیش از بدن) و در 17 سالگی ، فعالیت حرفه ای خود را به طور رسمی آغاز کرد. مادرش می خواست که آرنولد به مدرسه تجارت برود. ”

شوارتزنگر به دیدن سالن بدنسازی در گراتز رفت و در آنجا به سینماهای محلی رفت و آمد کرد تا بت های بدنسازی مانند رگ پارک ، استیو ریوز و جانی وایسمولر را روی صفحه بزرگ ببیند. وقتی ریوز در سال 2000 درگذشت ، آرنولد شوارتزنگر با علاقه او را به یاد آورد:

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

“در نوجوانی ، من با استیو ریوز بزرگ شدم. دستاوردهای قابل توجه او به من این امکان را می داد که آنچه ممکن است زمانی که دیگران در اطراف من همیشه رویاهای من را درک نمی کردند ، درک کنم. استیو ریوز بخشی از همه چیزهایی که من تا به حال به اندازه کافی خوش شانس بوده ام تا به آنها دست پیدا کنم. ”

در سال 1961 ، آرنولد شوارتزنگر با آقای آستریا  کورت مارنول ، ملاقات کرد ،  او را دعوت کرد تا در سالن بدنسازی گراتز تمرین کند. او آنقدر در نوجوانی تلاشگر بود که آخر هفته ها به ورزشگاه محلی می رفت تا بتواند حتی زمانی که ورزشگاه تعطیل بود تمرین کند.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

آرنولد میگوید:”از دست دادن یک تمرین حالم را بد می کند … می دانستم که اگر فردا صبح این کار را انجام ندهم نمی توانم خود را در آینه نگاه کنم.”

وقتی از شوارتزنگر در مورد اولین تجربه سینمایی خود در دوران کودکی سوال شد ، او پاسخ داد: “من بسیار جوان بودم ، اما به یاد دارم که پدرم مرا به سینماهای اتریش می برد و فیلم های خبری را میدیدیم. اولین فیلم واقعی که دیدم ، که به وضوح به خاطر دارم ، یک فیلم از جان وین بود. ”

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

در گراتز ، شوارتزنگر تحت راهنمایی آلفرد گرستل ، که دارای تبار یهودی بود و بعداً رئیس شورای فدرال شد ، و با پسرش کارل دوست شد.

برادر شوارتزنگر ، مینهارد ، در 20 مه 1971 در یک تصادف رانندگی جان باخت. او در حال رانندگی مست بود و فوراً فوت کرد. شوارتزنگر در مراسم تشییع جنازه اش شرکت نکرد. مینهارد با اریکا کنپ نامزد شده بود و آنها صاحب یک پسر سه ساله به نام پاتریک شدند. شوارتزنگر هزینه تحصیل پاتریک را پرداخت و به او کمک کرد تا به ایالات متحده نقل مکان کند.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

گوستاو در 13 دسامبر 1972 بر اثر سکته درگذشت.  شوارتزنگر ادعا کرد که در مراسم خاکسپاری پدرش شرکت نکرده است زیرا برای مسابقه بدنسازی تمرین می کند. بعداً ، او و تهیه کننده فیلم گفتند این داستان از بدنساز دیگری گرفته شده است تا افراطی را نشان دهد که برخی برای ورزش خود به آن می روند و تصویر شوارتزنگر را سردتر کند تا برای فیلم جنجال ایجاد کند. با این حال ، باربارا بیکر ، اولین دوست دختر جدی آرنولد ، به یاد می آورد که او را بدون هیچ احساسی از مرگ پدرش مطلع کرده است و هرگز از برادرش صحبت نکرده است. با گذشت زمان ، وی حداقل سه نسخه از دلیل غیبت وی در مراسم تدفین پدرش ارائه کرده است.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

شوارتزنگر در مصاحبه ای با فورچون در سال 2004 گفت که چگونه از دست پدرش رنج می برد: بسیاری از کودکانی که من دیدم توسط والدین خود شکسته شدند ، این ذهنیت آلمانی-اتریشی بود. آنها نمی خواستند فردی ایجاد کنند که مخالف آن ها باشد. همه چیز در مورد مطابقت بود. من کسی بودم که چنین نکرد بنابراین ، من شورشی شدم. هر بار که ضربه می خوردم ، و هر بار که کسی می گفت ، “تو نمی توانی این کار را بکنی” ، من می گفتم ، “این خیلی زیاد نخواهد بود دیگر چون من قصد دارم از اینجا بروم. من می خواهم ثروتمند شوم. من می خواهم کسی باشم. ”

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

شوارتزنگر در سال 1965 در ارتش اتریش خدمت کرد تا یک سال خدمت مورد نیاز در زمان تمام مردان 18 ساله اتریشی را انجام دهد. در طول خدمت سربازی خود ، او در مسابقه جوانان اروپایی مستر اروپا برنده شد. او در طول آموزشهای اولیه به AWOL رفت تا بتواند در مسابقه شرکت کند و سپس یک هفته را در زندان نظامی گذراند: “شرکت در مسابقه برای من آنقدر معنی داشت که من با دقت به عواقب آن فکر نکردم.” او در مسابقه بدنسازی دیگری در گراتس ، در هتل Steirerhof شرکت کرد ، جایی که دوم شد. او به عنوان “مرد خوش ساخت یورو” انتخاب شد.

” عنوان آقای جهان بلیط من به آمریکا بود – سرزمین فرصت ، جایی که می توانستم ستاره و ثروتمند شوم. ”

شوارتزنگر اولین سفر هواپیمایی خود را در سال 1966 انجام داد. ، شرکت در مسابقه NABBA Mr. Universe در لندن. او در مسابقه Mr. Universe دوم شد ، بدون این که تعریف عضلانی چستر یورتون برنده آمریکایی را داشته باشد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

یکی از داوران مسابقه 1966 ، تحت تأثیر شوارتزنگر قرار گرفت و به او پیشنهاد داد که مربیگری کند. چون شوارتزنگر پول کمی داشت ، بنت از او دعوت کرد تا در خانه شلوغ خانوادگی اش در بالای یکی از دو سالن ورزشی خود در فارست گیت لندن بماند. شوارتزنگر ، تحت برنامه تمرینی که توسط بنت طراحی شده بود ، بر بهبود تعریف و قدرت عضلات پاهای خود تمرکز کرد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

ماندن در انتهای شرقی لندن به شوارتزنگر کمک کرد تا درک ابتدایی خود از زبان انگلیسی را بهبود بخشد. زندگی با بنت ها نیز او را به عنوان یک شخص تغییر داد: “بودن در کنار آنها من را بسیار پیچیده تر کرد. وقتی فردی در سن آن زمان من است ، همیشه به دنبال تأیید ، عشق ، توجه و همچنین راهنمایی دیگران نیاز دارد. در آن زمان ، من واقعاً از آن آگاه نبودم.

اما اکنون ، با نگاهی به گذشته ، می بینم که خانواده بنت تمام این نیازهای من را برآورده کرده اند. به ویژه نیاز من به بهترین در جهان بودن. برای شناخته شدن و احساس منحصر به فرد و خاص آنها دیدند که من به این مراقبت و توجه و عشق نیاز دارم. ”

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

همچنین در سال 1966 ، در حالی که در خانه بنت بود ، شوارتزنگر این فرصت را داشت که با الگوی کودکی خود Reg Park ملاقات کند ، که دوست و مربی او شد.این آموزش نتیجه داد و در سال 1967 ، شوارتزنگر برای اولین بار این عنوان را به دست آورد و در 20 سالگی جوانترین آقای جهان شد.

او سه بار دیگر این عنوان را به دست آورد. شوارتزنگر سپس به مونیخ بازگشت ، جایی که در یک مدرسه تجاری شرکت کرد و در یک باشگاه سلامت مشغول شد(سالن ورزشی رولف پوتسیگر ، جایی که او از 1966 تا 1968 کار و تمرین می کرد) ، در سال 1968 به لندن بازگشت تا عنوان بعدی آقای جهان را به دست آورد. او بارها به راجر سی فیلد ، مربی و دوست انگلیسی اش در مونیخ می گفت: “من بزرگترین بازیگر جهان می شوم!”

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

شوارتزنگر ، که از 10 سالگی آرزوی مهاجرت به ایالات متحده را داشت و بدنسازی را راهی برای انجام این کار می دانست ، با حرکت به ایالات متحده در اکتبر 1968 ، در سن 21 سالگی ، رویای خود را تحقق بخشید. در آنجا در سالن بدنسازی گلدز در ونیز ، لس آنجلس ، کالیفرنیا ، زیر نظر جو ویدر آموزش دید. از سال 1970 تا 1974 ، یکی از شرکای تمرینات وزنه ای شوارتزنگر ، ریک دراسین ، کشتی گیر حرفه ای بود که لوگوی اصلی Gold’s Gym را در سال 1973 طراحی کرد. شوارتزنگر همچنین با بیلی گراهام کشتی گیر حرفه ای سوپستار دوستان خوبی شد. در سال 1970 ، در 23 سالگی ، او اولین عنوان مستر المپیا را در نیویورک به دست آورد و در مجموع هفت بار این عنوان را کسب کرد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

موسسه حقوقی مهاجرت Siskind & Susser اعلام کرده است که شوارتزنگر ممکن است در اواخر دهه 1960 یا اوایل 1970 به دلیل نقض شرایط ویزا ، مهاجری غیرقانونی بوده باشد.  LA Weekly بعداً در سال 2002 می گوید که شوارتزنگر مشهورترین مهاجری در آمریکا است که “بر لهجه غلیظ اتریشی غلبه کرد و از زمینه بعید بدنسازی فراتر رفت و به بزرگترین ستاره سینما در جهان در دهه 1990 تبدیل شد”.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

در سال 1977 ، شرح حال شوارتزنگر/راهنمای تمرین وزنه آرنولد: آموزش بدنساز موفقیت بزرگی شد.در سال 1977 ، او برای مجله همجنسگرایان پس از تاریکی عکس گرفت. به دلیل گذراندن مجموعه ای از دوره ها در کالج سانتا مونیکا در کالیفرنیا (از جمله کلاس های انگلیسی) ، و همچنین کلاس های بالاتر در دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس به عنوان بخشی از برنامه توسعه UCLA ، شوارتزنگر تا آن زمان اعتبارات کافی را جمع آوری کرده بود تا در فاصله قابل توجه از فارغ التحصیلی باشید.

در سال 1979 ، وی در دانشگاه ویسکانسین سوپریر به عنوان دانشجوی آموزش از راه دور ثبت نام کرد و اکثر دوره های خود را با مکاتبات تکمیل کرد و برای ملاقات با اساتید و شرکت در امتحانات نهایی به سوپریور رفت. در مه 1980 ، وی به طور رسمی فارغ التحصیل شد و مدرک کارشناسی خود را در زمینه مدیریت بازرگانی و بازاریابی دریافت کرد. وی در سال 1983 تابعیت ایالات متحده را دریافت نمود.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

آرنولد شوارتزنگر بدنساز

شوارتزنگر یکی از مهمترین چهره های تاریخ بدنسازی محسوب می شود و میراث او در مسابقات بدنسازی سالانه آرنولد کلاسیک گرامی داشته می شود. او مدت ها پس از بازنشستگی چهره برجسته ای در بدنسازی باقی مانده است ، تا حدی به دلیل مالکیت او بر ورزشگاه ها و مجلات تناسب اندام بود. او ریاست مسابقات و جوایز متعددی را بر عهده داشته است.

او سالها ستون ماهانه ای برای مجلات بدنسازی Muscle & Fitness و Flex نوشت. مدت کوتاهی پس از انتخاب به عنوان فرماندار ، وی به عنوان سردبیر اجرایی هر دو مجله منصوب شد ،البته تا حد زیادی نمادین.

مجلات موافقت کردند که سالانه 250،000 دلار به ابتکارات مختلف آمادگی جسمانی فرماندار اهدا کنند. هنگامی که این معامله ، از جمله قراردادی که به شوارتزنگر حداقل 1 میلیون دلار در سال می داد ، در سال 2005 علنی شد ، بسیاری از آن انتقاد کردند که از آنجا که فرمانداری در مورد تنظیم مکمل های غذایی در کالیفرنیا تصمیماتی را اتخاذ کرده است ، تضاد منافع است. در نتیجه ، شوارتزنگر در سال 2005 نقش ویراستار اجرایی را کنار گذاشت.  American Media Inc. که مالک Muscle & Fitness and Flex است ، در مارس 2013 اعلام کرد که شوارتزنگر پیشنهاد تجدید شده آنها را برای سردبیر اجرایی مجلات پذیرفته است.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

مسابقات بدنسازی آرنولد شوارتزنگر

یکی از اولین مسابقاتی که او برنده شد مسابقه جوانان اروپا در سال 1965 بود. او سال بعد ، در 19 سالگی ، آقای اروپا را به دست آورد.او در بسیاری از مسابقات بدنسازی شرکت کرد و در بیشتر آنها برنده شد. پیروزی های بدنسازی او شامل پنج برد مستر جهان (4 – NABBA [انگلستان] ، 1 – IFBB [ایالات متحده]) ، و هفت قهرمانی مستر المپیا بود ، رکوردی که تا زمانی که لی هنی هشتمین عنوان متوالی آقای المپیا را در سال 1991 به دست نیاورد ، باقی مانده بود.

شوارتزنگر به تمرین خود ادامه می دهد. هنگامی که در مورد تمرینات شخصی خود در طول آرنولد کلاسیک 2011 از او سوال شد ، او گفت که او هنوز نیم ساعت با وزنه هر روز تمرین می کند.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

پاورلیفتینگ و وزنه برداری آرنولد

در سالهای ابتدایی شوارتزنگر در پرورش اندام ، او همچنین در چندین مسابقه وزنه برداری و پاورلیفتینگ المپیک شرکت کرد. اولین مسابقه حرفه ای شوارتزنگر در سال 1963 بود  و او در دو مسابقه وزنه برداری در سالهای 1964 و 1965 و همچنین دو مسابقه پاورلیفتینگ در سالهای 1966 و 1968 برنده شد.

در سال 1967 ، شوارتزنگر برنده مسابقه سنگ اندازی مونیخ شد که در آن سنگی به وزن 508 پوند آلمان (254 کیلوگرم / 560 پوند) در حالی که روی دو پایه پا ایستاده بود ، بین پاها بلند می شود.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

رکورد های آرنولد شواتزنگر

 • بالای سر بردن وزنه با هالتر دوضرب- 264 پوند (120 کیلوگرم)
 • بالای سر بردن وزنه با هالتر تک ضرب- 243 پوند (110 کیلوگرم)
 • وزنه برداری بالای سر – 298 پوند (135 کیلوگرم)
 • اسکوات پا – 545 پوند (247 کیلوگرم)
 • پرس سینه – 520 پوند (240 کیلوگرم)
 • ددلیفت – 683 پوند (310 کیلوگرم)

 

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

قهرمانی آرنولد در مستر المپیا

هدف شوارتزنگر تبدیل شدن به بزرگترین بدنساز جهان بود که به معنی تبدیل شدن به مستر المپیا میشد.اولین تلاش او در سال 1969 بود ، زمانی که او سه بار قهرمان سرجیو اولیوا شد. با این حال ، شوارتزنگر در 1970 بازگشت و برنده مسابقه شد ، و او را در سن 23 سالگی جوانترین مستر المپیا کرد ، رکوردی که او هنوز هم تا به امروز حفظ کرده است.

او به برد خود در مسابقات 1971تا74 ادامه داد. او همچنین از کشورهای مختلف که ویتامین میفروختند دیدن کرد ، مانند هلسینکی ، فنلاند در سال 1972 ، هنگامی که در هتل YMCA Hospiz (امروزه هتل آرتور ) در Vuorikatu زندگی می کرد و قرص های ویتامین را در مرکز خرید Stockmann ارائه میکرد.

در سال 1975 ، شوارتزنگر بار دیگر در بهترین فرم قرار گرفت و برای ششمین بار متوالی این عنوان را از آن خود کرد ،فرانکو کلمبو را شکست داد. پس از مسابقه 1975 مستر المپیا ، شوارتزنگر بازنشستگی خود را از بدنسازی حرفه ای اعلام کرد.

ماه ها قبل از مسابقه مسترالمپیا 1975 ، فیلمسازان جورج باتلر و روبرت فیوره شوارتزنگر را متقاعد کردند که در مسابقه شرکت کند و آموزش های خود را در مستند بدنسازی به نام Pumping Iron فیلمبرداری کند. شوارتزنگر پس از کاهش وزن قابل توجه برای حضور در فیلم گرسنه بمان با جف بریجز ، تنها سه ماه فرصت داشت تا خود را برای مسابقه آماده کند. لو فررینو اگرچه به مراتب بلندتر و سنگین تر بود ، اما تهدیدی نبود و شوارتزنگر سبک تر از معمول به طور قانع کننده ای قهرمان مسترالمپیا 1975 شد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

آرنولد در مستر المپیا 1980

شوارتزنگر از بازنشستگی بیرون آمد ، با این حال ، برای شرکت در 1980 مسترالمپیا آماده شد. شوارتزنگر برای ایفای نقش در کانن تمرین می کرد و به دلیل تمرینات دویدن ، اسب سواری و شمشیرزنی آنقدر به وضعیت خوبی رسید که تصمیم گرفت برای آخرین بار برنده مسابقه مستر المپیا شود. شوارتزنگر تنها با هفت هفته آمادگی برنده این مسابقات شد. شوارتزنگر که برای هفتمین بار مستر المپیا اعلام شد ، سپس رسماً از مسابقات کناره گیری کرد.

این پیروزی (موضوع مستند The Comeback) بسیار بحث برانگیز بود ، هرچند که رقبای دیگر و بسیاری از ناظران احساس می کردند که کمبود توده عضلانی (به ویژه در ران ها) و شرایط نامناسب او نباید به او اجازه دهد در برابر یک تیم بسیار رقابتی به پیروزی برسد. آن سال مایک منتزر ، به ویژه ، پس از آن مسابقه احساس فریب خوردگی کرد و از بدنسازی رقابتی کنار رفت.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

استروئید های مورد استفاده آرنولد شوارتزنگر

شوارتزنگر استفاده از استروئیدهای آنابولیک افزایش دهنده عملکرد را تا زمانی که قانونی بودند ، تصدیق کرده است ، در سال 1977 نوشت که “استروئیدها در حفظ اندازه ماهیچه ها در حین رژیم سخت برای آماده سازی برای مسابقه مفید بودند. من از آنها برای رشد عضلات استفاده نکردم ، بلکه برای حفظ عضلات هنگام دوره کات بهره بردم. او داروها را” بافت ساز “نامیده است.

در سال 1999 ، شوارتزنگر از ویلی هپه ، یک پزشک آلمانی که به طور عمومی مرگ زودهنگام او را بر اساس ارتباط بین استفاده از استروئید و مشکلات قلبی بعدی پیش بینی کرده بود ، شکایت کرد. از آنجا که پزشک هرگز شخص او را مورد معاینه قرار نداد ، شوارتزنگر در دادگاه آلمانی یک حکم تهمت 10 هزار دلاری علیه وی جمع آوری کرد.در سال 1999 ، شوارتزنگر نیز شکایت کرد و با Globe ، یک روزنامه آمریکایی که پیش بینی های مشابهی در مورد سلامت آینده بدنساز انجام داده بود ، توافق کرد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

عناوین و افتخارات آرنولد شوارتزینگر در بدنسازی

سال نام مسابقه مکان مسابقه نتیجه
1965 Junior Mr. Europe Germany 1st
1966 Best Built Man of Europe Germany 1st
1966 Mr. Europe Germany 1st
1966 International Powerlifting Championship Germany 1st
1966 NABBA Mr. Universe amateur London 2nd to Chet Yorton
1967 NABBA Mr. Universe amateur London 1st
1968 NABBA Mr. Universe professional London 1st
1968 German Powerlifting Championship Germany 1st
1968 IFBB Mr. International Mexico 1st
1968 IFBB Mr. Universe Florida 2nd to Frank Zane
1969 IFBB Mr. Universe amateur New York 1st
1969 NABBA Mr. Universe professional London 1st
1969 Mr. Olympia New York 2nd to Sergio Oliva
1970 NABBA Mr. Universe professional London 1st (defeated his idol Reg Park)
1970 AAU Mr. World Columbus, Ohio 1st (defeated Sergio Oliva for the first time)
1970 Mr. Olympia New York 1st
1971 Mr. Olympia Paris 1st
1972 Mr. Olympia Essen, Germany 1st
1973 Mr. Olympia New York 1st
1974 Mr. Olympia New York 1st
1975 Mr. Olympia Pretoria, South Africa 1st (subject of the documentary Pumping Iron)
1980 Mr. Olympia Sydney 1st (subject of the documentary The Comeback)

 

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

مشخصات بدنی آرنولد شامل قد و وزن

 • قد آرنولد: 6 فوت 2 اینچ (1.88 متر)
 • وزن آرنولد در مسابقه: 235 پوند (107 کیلوگرم) – سبک ترین در سال 1980 آقای المپیا: حدود 225 پوند (102 کیلوگرم) ، سنگین ترین در سال 1974 آقای المپیا: حدود 250 پوند (110 کیلوگرم)
 • وزن آرنولد خارج از فصل: 260 پوند (118 کیلوگرم)
 • دور قفسه سینه آرنولد: 57 اینچ (140 سانتی متر)
 • دور کمر: 34 اینچ (86 سانتیمتر)
 • دور بازوهای آرنولد: 22 اینچ (56 سانتیمتر)
 • دور ران آرنولد: 28.5 اینچ (72 سانتیمتر)
 • دور ساق پا: 20 اینچ (51 سانتیمتر)
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

لیست فیلم های آرنولد شوارتزنگر

Hercules in New York (1970)
Pumping Iron (1977)
The Comeback (1980)
Conan the Barbarian (1982)
Conan the Destroyer (1984)
The Terminator (1984)
Commando (1985)
Raw Deal (1986)
Predator (1987)
Twins (1988)
Total Recall (1990)
Kindergarten Cop (1990)
Terminator 2: Judgment Day (1991)
Last Action Hero (1993)
True Lies (1994)
Eraser (1996)
Jingle All the Way (1996)
Batman & Robin (1997)
End of Days (1999)
The 6th Day (2000)
Collateral Damage (2002)
Terminator 3: Rise of the Machines (2003)
The Expendables (2010)
The Expendables 2 (2012)
The Last Stand (2013)
Escape Plan (2013)
The Expendables 3 (2014)
Sabotage (2014)
Maggie (2015)
Terminator Genisys (2015)
Aftermath (2017)
Terminator: Dark Fate (2019)

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

شغل سیاسی آرنولد شوارتزنگر

شوارتزنگر سالهاست که جمهوریخواه است. هنگامی که او بازیگر بود ، دیدگاه های سیاسی او همیشه به خوبی شناخته می شد زیرا با بسیاری از ستارگان برجسته هالیوود که عموماً یک جامعه لیبرال و دموکرات هستند ، در تضاد بود. در کنوانسیون ملی جمهوری خواهان 2004 ، شوارتزنگر سخنرانی کرد و توضیح داد که جمهوری خواه است زیرا دموکرات های دهه 1960 بسیار شبیه سوسیالیست های اتریشی به نظر می رسید.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

آرنولد میگوید:

سرانجام در سال 1968 به اینجا رسیدم. چه روز خاصی بود. به یاد دارم که با جیب های خالی اما پر از رویاها ، سرشار از عزم و اراده به اینجا رسیدم. مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در اوج خود بود. یادم می آید مسابقه ریاست جمهوری نیکسون همفری را در تلویزیون تماشا کردم. یکی از دوستانم که به زبان آلمانی و انگلیسی صحبت می کرد ، برای من ترجمه کرد. من شنیدم که همفری چیزهایی می گفت که شبیه سوسیالیسم بود ، که من تازه ترک کرده بودم. اما بعد صدای نیکسون را شنیدم. او در مورد کارآفرینی آزاد ، کنار گذاشتن دولت ، کاهش مالیات و تقویت ارتش صحبت می کرد. گوش دادن به صحبت های نیکسون بیشتر شبیه یک هوای تازه به نظر می رسید. به دوستم، گفتم او چه حزبی دارد؟ دوستم گفت: “او جمهوری خواه است.” من گفتم: “پس من جمهوری خواه هستم.” و من از آن زمان جمهوری خواه بودم.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

در سال 1985 ، شوارتزنگر در “متوقف کردن جنون” ، یک موزیک ویدئوی ضد مواد مخدر با حمایت دولت ریگان ظاهر شد. او برای اولین بار به عنوان جمهوری خواه در جریان انتخابات ریاست جمهوری 1988 مورد توجه عموم قرار گرفت و با جورج بوش معاون رئیس جمهور وقت در یک گردهمایی انتخاباتی همراه شد.

اولین انتصاب سیاسی شوارتزنگر به عنوان رئیس شورای رئیس جمهور در زمینه آمادگی جسمانی و ورزش بود که از 1990 تا 1993 در آن خدمت کرد. وی توسط رئیس جمهور وقت بوش نامزد شد و او را “کنان جمهوری خواه” لقب داد. او بعداً رئیس شورای فرمانداری کالیفرنیا در زمینه آمادگی جسمانی و ورزش تحت فرمانداری پیت ویلسون بود.

بین سالهای 1993 و 1994 ، شوارتزنگر سفیر صلیب سرخ بود (نقش تشریفاتی که توسط افراد مشهور انجام شد) ، چندین اعلامیه خدمات عمومی تلویزیونی و رادیویی برای اهدای خون ضبط کرد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

در مصاحبه ای با مجله تاک در اواخر سال 1999 ، از شوارتزنگر سوال شد که آیا به فکر نامزدی در انتخابات است. او پاسخ داد: “من بارها به آن فکر می کنم. احتمال وجود دارد زیرا من آن را در درون احساس می کنم.” هالیوود ریپورتر مدتی بعد مدعی شد که شوارتزنگر به دنبال گمانه زنی در مورد نامزدی وی برای فرمانداری کالیفرنیا بود. شوارتزنگر پس از اظهارنظرهای اولیه خود گفت: “من در تجارت نمایش هستم . من در وسط حرفه ام هستم. چرا باید از آن دور شوم و به کار دیگری بروم.”

 

آرنولد فرماندار کالیفرنیا شد

شوارتزنگر کاندیداتوری خود را در انتخابات فراخوان کالیفرنیا در سال 2003 برای فرمانداری کالیفرنیا در 6 اوت 2003 ، قسمت برنامه Tonight Show with Jay Leno اعلام کرد. شوارتزنگر در زمینه شلوغی از نامزدها بیشترین نام را داشت ، اما او هرگز پست دولتی نداشت و دیدگاه های سیاسی وی برای اکثر مردم کالیفرنیا ناشناخته بود.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

نامزدی وی بلافاصله تبدیل به اخبار ملی و بین المللی شد و رسانه ها او را “گاورناتور” (اشاره به فیلم های نابودگر ) و “مرد در حال اجرا” (نام یکی دیگر از فیلم های او) لقب دادند و فراخوان را انتخاباتی نامیدند. “فراخوان کلی” (فیلم دیگری با بازی شوارتزنگر). آرنولد شوارتزنگر از شرکت در چندین مناظره با دیگر نامزدهای جایگزین فراخوان خودداری کرد و تنها در یک مناظره در 24 سپتامبر 2003 حضور یافت.

در 7 اکتبر 2003 ، انتخابات فراخوان منجر به حذف فرمانداری گری دیویس با 55.4 درصد از آرای موافق به فراخوان شد. شوارتزنگر با سوال دوم رای گیری با 48.6 درصد آرا برای انتخاب جانشین دیویس به عنوان فرماندار کالیفرنیا انتخاب شد. شوارتزنگر کروز بوستمانته دموکرات ، تام مک کلینتوک جمهوری خواه و دیگران را شکست داد. نزدیکترین رقیب وی ، بوستمانته ، 31 درصد آرا را به دست آورد. در مجموع ، شوارتزنگر با حدود 1.3 میلیون رای در انتخابات پیروز شد. طبق مقررات قانون اساسی کالیفرنیا ، هیچ دور دوم انتخابات لازم نبود. شوارتزنگر بعد از فرماندار ایرلندی الاصل جان جی داونی در سال 1862 دومین فرماندار کالیفرنیا بود.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

عقاید آرنولد شوارتزنگر چگونه است

شوارتزنگر یک جمهوریخواه معتدل است. او می گوید از نظر مالی محافظه کار است و از نظر اجتماعی لیبرال میباشد.در مورد سقط جنین ، او خود را طرفدار انتخاب می داند ، اما از اطلاع والدین برای خردسالان و ممنوعیت سقط جنین جزئی حمایت می کند.او از حقوق همجنسگرایان مانند مشارکتهای داخلی حمایت کرده است و به عنوان فرماندار ازدواج همجنسگرایان را انجام داده است. با این حال ، شوارتزنگر لوایحی را که ازدواج همجنسگرایان را در کالیفرنیا در سالهای 2005 و 2007 قانونی می کرد ، وتو کرد.  وی علاوه بر این دو لایحه ای را که به ترتیب سیستم مراقبت های بهداشتی تک پرداخت کننده را در سال 2006 در کالیفرنیا اجرا می کرد ، وتو کرد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

شوارتزنگر در تصمیمی که به عنوان وظیفه خود می دانست در پاکسازی بن بست سیاسی تثبیت شد. شوارتزنگر با تکیه بر جمله ای جالب از طرح “هانس و فرانتز” از برنامه Saturday Night Live (که تا حدی بدنسازی او را مسخره کرد) ، سیاستمداران ایالت دموکراتیک را “دختر مرد ” نامید.

پیروزی های اولیه شوارتزنگر شامل لغو افزایش نامعقول در هزینه ثبت نام وسیله نقلیه و همچنین جلوگیری از صدور گواهینامه رانندگی به مهاجران غیرقانونی بود ، اما بعداً با مخالفت اتحادیه های دولتی قدرتمند با ابتکارات مختلف او شروع به واکنش کرد. یکی از مهمترین مواردی که او در حساب سیاسی او با واقعیت های سیاسی صحبت می کرد ، انتخابات ویژه ای بود که وی در نوامبر 2005 فراخواند ، که در آن چهار معیار رای گیری که او حمایت کرد ، شکست خورد.

شوارتزنگر مسئولیت شخصی شکست ها را پذیرفت و قول داد که به دنبال اجماع برای مردم کالیفرنیا باشد. او بعداً اظهار داشت که “اگر مخالفان 160 میلیون دلار برای شکست شما جمع آوری کنند ، هیچکس نمی تواند برنده شود”. بعداً دادگاه عالی ایالات متحده استفاده اتحادیه های کارکنان دولتی از جمع آوری کمک های اجباری در طول کمپین را در اتحادیه بین المللی Knox v. Employees International Local 1000 غیرقانونی دانست.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

شوارتزنگر برخلاف توصیه همکاران استراتژیست جمهوریخواه ، سوزان کندی یک دموکرات را به عنوان رئیس ستاد خود منصوب کرد. او به تدریج به سمت موقعیتی معتدل از نظر سیاسی حرکت کرد ، مصمم بود که میراث برنده ای بسازد و تنها زمان کوتاهی تا انتخابات بعدی فرمانداری باقی مانده است.

شوارتزنگر در انتخابات سال 2006 در 7 نوامبر 2006 در انتخابات مجدد در برابر فیل آنگلیدس دموکرات ، خزانه دار ایالت کالیفرنیا ، شرکت کرد. علیرغم یک سال ضعیف در سطح ملی برای حزب جمهوریخواه ، شوارتزنگر با 56.0٪ آرا در مقایسه مجددا برنده انتخابات شد. با 38.9 for برای Angelides ، با اختلاف بیش از 1 میلیون رای. در همین زمان ، بسیاری از مفسران شوارتزنگر را در حال دور شدن از راست و به سمت مرکز طیف سیاسی می دانستند.

پس از شنیدن سخنرانی شوارتزنگر در صبحانه روز مارتین لوتر کینگ جونیور 2006 ، که در آن شوارتزنگر گفت ، تا حدی “چقدر اشتباه کردم وقتی گفتم همه در امریکا فرصت مساوی دارند […] گوین نیوسوم ، شهردار سانفرانسیسکو و فرماندار آینده کالیفرنیا ، گفت که کالیفرنیا آموزش (برابر) برای همه فرزندان ما ارائه نمی دهد. “[او] دموکرات می شود […] حتی به مرکز باز می گردد. . من می گویم چپ وسط “.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

برخی گمانه زنی کردند که شوارتزنگر ممکن است در سال 2010 نامزد مجلس سنای ایالات متحده شود ، زیرا فرمانداری وی تا آن زمان محدود می شود. چنین شایعاتی دروغ بود.

وندی لی ، که بیوگرافی غیر رسمی در مورد شوارتزنگر نوشت ، ادعا می کند که او از دوران کودکی با استفاده از کار سینمایی نقشه ترقی سیاسی خود را طراحی کرده است.

لی ، شوارتزنگر را وسواس قدرت نشان می دهد و از طرف او می گوید: “من می خواستم بخشی از درصد کمی از افرادی باشم که رهبر بودند ، نه توده زیادی از پیروان. من فکر می کنم این به این دلیل است که دیدم رهبران 100٪ از پتانسیل خود استفاده می کنند. – من همیشه مجذوب افراد تحت کنترل دیگران بودم. ”

شوارتزنگر گفته است که قصد وی ورود به سیاست نبوده است ، اما او می گوید:” من با یک خانواده سیاسی ازدواج کردم. شما با آنها جمع می شوید و می شنوید در مورد سیاست ، در مورد کمک به مردم. من در معرض این ایده بودم که یک کارمند عمومی باشم و یونیس و سارجنت شریور قهرمان من شدند. ” یونیس کندی شریور خواهر جان اف کندی و مادر او بود -قانون به شوارتزنگر ؛ سارجنت شریور شوهر یونیس و پدر شوهر شوارتزنگر است.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

شوارتزنگر نمی تواند برای ریاست جمهوری ایالات متحده کاندیدا شود زیرا شهروند طبیعی ایالات متحده نیست. شوارتزنگر دو تابعیت اتریش و ایالات متحده دارد.  وی دارای تابعیت اتریشی از بدو تولد و تابعیت ایالات متحده از زمان اخذ تابعیت در سال 1983 می باشد.

او که اتریشی و در نتیجه اروپایی بود ، توانست در سال 2007 به دلیل اقدام علیه تغییرات آب و هوایی با قانون راه حل های گرمایش جهانی کالیفرنیا برنده جایزه سال مبارزات صدای اروپایی 2007 شود. در سال 2006  برنامه ای برای معرفی طرح تجارت گازهای گلخانه ای با سایر ایالات ایالات متحده و احتمالاً با اتحادیه اروپا داشت.

شوارتزنگر به دلیل دارا بودن ثروت شخصی از حرفه بازیگری ، حقوق 175000 دلار فرماندار خود در سال را نپذیرفت.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

تأیید شوارتزنگر در مقدماتی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2008 ایالات متحده بسیار مورد توجه قرار گرفت. علیرغم اینکه دوستان خوبی با نامزدهای رودی جولیانی و سناتور جان مک کین بودند ، شوارتزنگر در طول سال 2007 و اوایل 2008 بی طرف ماند.

جولیانی در 30 ژانویه 2008 ، به دلیل نمایش ضعیف در فلوریدا ، از رقابت ریاست جمهوری کنار رفت و مک کین را تایید کرد. در همان شب ، شوارتزنگر در مناظره جمهوری خواهان در کتابخانه ریاست جمهوری رونالد ریگان در کالیفرنیا حضور داشت. روز بعد ، او مک کین را تایید کرد و به شوخی گفت: “تقصیر رودی است!” (در رابطه با دوستی هایش با هر دو نامزد و اینکه نمی تواند تصمیم خود را بگیرد). تصور می شد که تأیید شوارتزنگر برای کمپین سناتور مک کین تقویت کننده باشد. هر دو در مورد نگرانی های خود در مورد محیط زیست و اقتصاد صحبت کردند.

در گزارش آوریل 2010 ، گروه ناظر اخلاق مترقی Citizens for Responsibility and Ethics در واشنگتن ، شوارتزنگر را به دلیل مسائل اخلاقی مختلف در دوران فرمانداری شوارتزنگر ، یکی از 11 “بدترین فرمانداران” در ایالات متحده نامید.

فرماندار شوارتزنگر در مخالفت با پیشنهاد 66 ، اصلاحیه پیشنهادی قانون سه اعتصاب کالیفرنیا ، در نوامبر 2004 نقش مهمی ایفا کرد. این اصلاحیه مستلزم آن بود که جنایت سوم خشونت آمیز یا جدی باشد تا حکم 25 سال حبس ابد صادر شود. به در آخرین هفته قبل از رای گیری ، شوارتزنگر یک کمپین فشرده علیه پیشنهاد 66 آغاز کرد.وی اظهار داشت که “26000 جنایتکار و تجاوزگر خطرناک را آزاد خواهد کرد.”

اگرچه وی دوره فرمانداری خود را با رکورد بالا (تا 65 درصد در ماه مه 2004) آغاز کرد ،وی با 23٪ رکورد کم کار ،تنها یک درصد بیشتر از گری دیویس ، هنگامی که فرمانداری را ترک کرد. او در اکتبر 2003 فراخوانده شد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

شغل تجاری آرنولد شوارتزنگر

شوارتزنگر یک حرفه تجاری بسیار موفق داشته است. شوارتزنگر پس از مهاجرت خود به ایالات متحده به یک “هدف گذار پرکار” تبدیل شد و اهداف خود را در ابتدای سال در کارت های شاخص مانند شروع یک تجارت پستی یا خرید یک ماشین جدید نوشت و در انجام این کار موفق خواهد شد. در سن 30 سالگی ، شوارتزنگر میلیونر بود ، درست قبل از کار خود در هالیوود. استقلال مالی او ناشی از موفقیت او به عنوان یک کارآفرین تازه کار با مجموعه ای از مشاغل و سرمایه گذاری های سودآور تجاری بود.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

تجارت آجر کاری آرنولد

در سال 1968 ، شوارتزنگر و همکار بدنساز فرانکو کلمبو یک تجارت آجر کاری را شروع کردند. کسب و کار به لطف بازاریابی این دو و افزایش تقاضا پس از زلزله سان فرناندو در سال 1971 رونق گرفت. شوارتزنگر و کلمبو از سود آجر کاری خود برای راه اندازی تجارت پستی ، فروش تجهیزات بدنسازی و تناسب اندام و نوارهای آموزشی استفاده کردند.

سرمایه گذاری های آرنولد

شوارتزنگر سود حاصل از تجارت پستی و بردهای مسابقه بدنسازی خود را به اولین سرمایه گذاری خود در املاک و مستغلات منتقل کرد: یک ساختمان آپارتمانی که او را به قیمت 10 هزار دلار خریداری کرد. او بعداً در تعدادی از شرکتهای هلدینگ املاک سرمایه گذاری کرد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

استالونه و شوارتزنگر با سرمایه گذاری در رستوران های زنجیره ای بین المللی Planet Hollywood (مدل شده از کافه هارد راک) همراه با بروس ویلیس و دمی مور ، رقابت طولانی مدت خود را پایان دادند. شوارتزنگر در اوایل سال 2000 روابط مالی خود را با این تجارت قطع کرد.آرنولد شوارتزنگر گفت که این شرکت موفقیتی را که او به آن امیدوار بود بدست نیاورد و مدعی شد که او می خواهد توجه خود را بر “مشاغل تجاری جدید ایالات متحده آمریکا” و حرفه فیلمسازی خود متمرکز کند.

او همچنین در یک مرکز خرید در کلمبوس ، اوهایو سرمایه گذاری کرد. او در مورد برخی از کسانی که در این سالها در تجارت به او کمک کرده اند ، صحبت کرده است: “من بدون تجمع معلمان که مرا راهنمایی می کردند ، از میلتون فریدمن گرفته تا دونالد ترامپ … و در حال حاضر ، لس وکسنر نمی توانستم در مورد تجارت یاد بگیرم. و وارن بافت. من حتی یک یا دو چیز از سیاره هالیوود آموختم ، مانند زمان خروج! و من این کار را کردم! “[28] او مالکیت قابل توجهی در شرکت سرمایه گذاری Dimensional Fund Advisors دارد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

شوارتزنگر همچنین مالک جشنواره ورزشی آرنولد است که در سال 1989 آغاز شد و سالانه در کلمبوس ، اوهایو برگزار می شود. این جشنواره میزبان هزاران متخصص بین المللی بهداشت و تناسب اندام است که همچنین به نمایشگاه سه روزه گسترش یافته است. او همچنین صاحب یک شرکت تولید فیلم به نام Oak Productions، Inc. و Fitness Publications است که یک انتشارات مشترک با سیمون و شوستر است.

در سال 2018 ، شوارتزنگر با لبرون جیمز همکاری کرد و شرکت Ladder را تاسیس کرد ، شرکتی که مکمل های غذایی را برای کمک به ورزشکاران مبتلا به گرفتگی شدید ایجاد کرد. این دو نفر پس از گزارش بیش از 4 میلیون دلار فروش در آن سال ، Ladder را به مبلغ نامعلومی در سال 2020 به Openfit فروختند.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

رستوران آرنولد شوارتزنگر

در سال 1992 ، شوارتزنگر و همسرش رستورانی را در سانتا مونیکا با نام Schatzi On Main افتتاح کردند. Schatzi در لغت به معنای “گنج کوچک” و در زبان آلمانی “عسل” یا “عزیز” است. در سال 1998 ، او رستوران خود را فروخت.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

ثروت ارنولد

دارایی خالص شوارتزنگر به طور محافظه کارانه بین 100 تا 200 میلیون دلار برآورد شده بود.پس از جدایی از همسرش ، ماریا شریور ، در سال 2011 ، برآورد شد که دارایی خالص وی بر اساس اظهارنامه های مالیاتی که در سال 2006 ارائه کرد ، تقریباً 400 میلیون دلار و حتی تا 800 میلیون دلار بوده است. در طول سالها ، وی درآمد بدنسازی و فیلمسازی خود را در مجموعه ای از سهام ، اوراق قرضه ، شرکتهای تحت کنترل خصوصی و دارایی های املاک در سراسر جهان سرمایه گذاری کرد و محاسبه ثروت خالص وی به ویژه با توجه به کاهش ارزش املاک ناشی از رکود اقتصادی در ایالات متحده و اروپا از اواخر دهه 2000. در ژوئن 1997 ، وی 38 میلیون دلار از پول خود را برای یک هواپیمای خصوصی Gulfstream خرج کرد. او یکبار گفت: “پول شما را خوشحال نمی کند. من اکنون 50 میلیون دلار دارم ، اما وقتی 48 میلیون دلار داشتم به همان اندازه خوشحال بودم.”

تبلیغات تجاری آرنولد

او در مجموعه ای از تبلیغات بازی Machine Zone بازی Mobile Strike به عنوان فرمانده و سخنگوی ارتش ظاهر می شود.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

آرنولد و همسرانش

در سال 1969 ، شوارتزنگر با باربارا اوتلند (بعدها باربارا اوتلند بیکر) ، معلم انگلیسی که تا سال 1974 با او زندگی می کرد ، ملاقات کرد. شوارتزنگر در خاطرات خود در سال 1977 در مورد بیکر گفت: “اساساً این به این نتیجه رسید: او یک زن متعادل بود که یک زندگی معمولی و محکم می خواست ، و من یک مرد متعادل نبودم و از ایده زندگی معمولی متنفر بودم. ”

بیکر شوارتزنگر را” شخصیتی شاد ، کاملاً کاریزماتیک ، ماجراجو و ورزشکار “توصیف کرده است اما ادعا می کند که در پایان رابطه او” غیرقابل تحمل – متکبر کلاسیک – جهان به دور او می چرخید “.

بیکر خاطرات خود را در سال 2006 با عنوان آرنولد و من: در سایه بلوط اتریش منتشر کرد. اگرچه بیکر در مواقعی پرتره ای ناخوشایند از معشوق سابق خود می کشید ، اما شوارتزنگر در واقع با یک پیشگفتار به کتاب گویا کمک کرد و همچنین سه ساعت با بیکر ملاقات کرد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

بیکر ادعا می کند که او تنها پس از جدایی از بی وفایی وی مطلع شده است و از یک زندگی عاشقانه آشفته و پرشور صحبت می کند. شوارتزنگر تصریح کرده است که خاطرات مربوط به آنها از رویدادها می تواند متفاوت باشد. این زوج ابتدا شش تا هشت ماه پس از ورود او به ایالات متحده ملاقات کردند اولین ملاقات آنها تماشای اولین فرود آپولو ماه در تلویزیون بود.آنها سه سال و نیم در آپارتمانی در سانتا مونیکا ، کالیفرنیا مشترکا زندگی میکردند و با داشتن پول کمی ، تمام روز از ساحل دیدن می کردند یا در حیاط پشتی کباب می کردند. اگرچه بیکر ادعا می کند که وقتی او برای اولین بار با شوارتزنگر ملاقات کرد ، “درک کمی از جامعه مودبانه” داشت و او متوجه شد که او خاموش است ، او می گوید: “او تا آنجا که ممکن است یک مرد خودساخته است-او هرگز تشویق نشد از پدر و مادرش ، خانواده اش ، برادرش. او فقط این عزم بزرگ را داشت که خودش را ثابت کند و این بسیار جذاب بود … من می دانم که آرنولد مرا دوست دارد به قبرم می روم. ”

شوارتزنگر معشوقه بعدی خود ، دستیار آرایشگر بورلی هیلز ، سو مورای ، را در ساحل ونیز در ژوئیه 1977 ملاقات کرد. به گفته مورای ، این زوج رابطه آشکاری را برقرار کردند: “ما هر دو وقتی در لس انجاس بودیم وفادار بودیم … اما زمانی که او از شهر خارج میشد ما آزاد بودیم هر کاری که می خواستیم انجام دهیم. ”

شوارتزنگر با روزنامه نگار تلویزیونی ماریا شریور ، خواهرزاده رئیس جمهور جان اف کندی ، در مسابقات تنیس روبرت اف کندی در آگوست 1977 ملاقات کرد. او تا اوت 1978 زمانی که مورای (که از رابطه او اطلاع داشت) با مورای و شریور رابطه داشت. تا اینکه شریور اولتیماتوم صادر کرد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

ازدواج و خانواده آرنولد

در 26 آوریل 1986 ، شوارتزنگر با شریور در هیانیس ، ماساچوست ازدواج کرد. کشیش جان باپتیست ریوردان این مراسم را در کلیسای کاتولیک سنت فرانسیس خاویر انجام داد. آنها چهار فرزند دارند: کاترین یونیس شوارتزنگر (متولد 13 دسامبر 1989) ، کریستینا ماریا اورلیا شوارتزنگر (متولد 23 ژوئیه 1991) ، پاتریک آرنولد شریور شوارتزنگر (متولد 18 سپتامبر 1993) ، و کریستوفر سارجنت شریور شوارتزنگر (متولد 27 سپتامبر 1997). [177] همه فرزندان آنها در لس آنجلس به دنیا آمدند. این خانواده در خانه ای به مساحت 11000 فوت مربع (1000 متر مربع) در محله برنت وود لس آنجلس ، کالیفرنیا با خانه های تعطیل در Sun Valley ، آیداهو ، و بندر Hyannis ، ماساچوست زندگی می کردند.آنها در کلیسای کاتولیک سنت مونیکا شرکت میکردند.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

جدایی آرنولد شوارتزنگر

در 9 مه 2011 ، شریور و شوارتزنگر پس از 25 سال ازدواج با شریور که از عمارت برنت وود خود خارج شدند ، رابطه خود را پایان دادند. در 16 مه 2011 ، لس آنجلس تایمز فاش کرد که شوارتزنگر بیش از 14 سال قبل با کارمندی در خانه خود ، میلدرد پاتریشیا “پتی” بعنا ، صاحب فرزند پسر شد.شوارتزنگر به تایمز گفت: “پس از خروج از دفتر فرمانداری ، من این واقعه را که بیش از یک دهه پیش رخ داد به همسرم گفتم.” در بیانیه ، شوارتزنگر اشاره نکرد که او تنها پس از آنکه همسرش با اطلاعاتش روبرو شد ، به همسرش اعتراف کرده است ، که او پس از تأیید آنچه که در مورد کودک به خانه دار مشکوک شده بود ، انجام داده است.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

منشاء Baena گواتمالا است. او به مدت 20 سال در خانواده مشغول به کار بود و در ژانویه 2011 بازنشسته شد. Baena باردار در خانه کار می کرد در حالی که Shriver از کوچکترین فرزند از چهار فرزند این زوج باردار بود. پسر بعنا با شوارتزنگر ، جوزف ،در 2 اکتبر 1997 ، متولد شد و شریور چند روز قبل در 27 سپتامبر 1997 کریستوفر را به دنیا آورد.  شوارتزنگر می گوید که هفت یا هشت سال طول کشید تا متوجه شد که او از صاحب خانه اش بچه دار شده است. تا زمانی که پسر “شبیه [او] شد … … همه چیز را کنار هم قرار داد”. شوارتزنگر “از ابتدا مسئولیت مالی کودک را بر عهده گرفت و همچنان به حمایت خود ادامه داد.”رادیو KNX 1070 گزارش داد که در سال 2010 او یک خانه چهار خوابه جدید با استخر برای Baena و فرزندشان در Bakersfield ، California خرید. بعنا چند ماه پس از تولد جوزف از همسرش ، روجلیو جدا شد. او در سال 2008 تقاضای طلاق کرد. روجلیو گفت که شناسنامه این کودک جعلی است و او قصد دارد از شوارتزنگر به دلیل مشارکت در توطئه برای جعل سند عمومی ، جرم جدی در کالیفرنیا ، شکایت کند.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

بر اساس حکم طلاق ، شوارتزنگر خانه برنت وود را نگه داشت ، در حالی که شریور یک خانه جدید در نزدیکی آن خرید تا کودکان بتوانند بین خانه های والدین خود سفر کنند. آنها حضانت دو کودک کوچک را تقسیم کردند. شوارتزنگر پس از درخواست اولیه که شامل حمایت همسر و بازپرداخت هزینه های وکالت نمی شد مورد انتقاد قرار گرفت.با این حال ، او ادعا می کند که این امر عمدی نبوده و اسناد اولیه را بدون خواندن مناسب آنها امضا کرده است. او اوراق طلاق اصلاح شده را برای رفع این مشکل تسلیم کرد. شوارتزنگر و شریور در سال 2017 ، شش سال پس از جدایی ، طلاق خود را نهایی کردند.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

پس از رسوایی ، بریژیت نیلسن بازیگر دانمارکی ایتالیایی جلو آمد و اظهار داشت که او نیز هنگام تولید فیلم Red Sonja با شوارتزنگر رابطه داشت ، در حالی که او تازه رابطه خود را با Shriver آغاز کرده بود ، و گفت: “شاید من نمی خواهم اگر او می گفت “من با ماریا ازدواج می کنم” این موضوع جدی است ، اما او این کار را نکرد ، و رابطه ما ادامه پیدا کرد. وقتی در ژانویه 2014 از او پرسیدند ،” از همه چیز معروف هستند … به کدامیک کمترین افتخار می کنید؟ ” شوارتزنگر پاسخ داد: “من به اشتباهاتی که مرتکب شدم و باعث درد خانواده ام شد و باعث جدایی ما شد ، کمترین افتخار می کنم.”

 

از ژوئیه 2015 ، شوارتزنگر با فیزیوتراپ هدر میلیگان ، 27 سال جوانتر از او ، ملاقات می کرد.

بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر
بیوگرافی آرنولد شوارتزنگر

 

کتاب های آرنولد

 

Schwarzenegger, Arnold (1977). Arnold: Developing a Mr. Universe Physique. Schwarzenegger. OCLC 6457784.
Schwarzenegger, Arnold; Douglas Kent Hall (1977). Arnold: The Education of a Bodybuilder. New York: Simon & Schuster. ISBN 978-0-671-22879-8.
Schwarzenegger, Arnold; Douglas Kent Hall (1979). Arnold’s Bodyshaping for Women. New York: Simon & Schuster. ISBN 978-0-671-24301-2.
Schwarzenegger, Arnold; Bill Dobbins (1981). Arnold’s Bodybuilding for Men. New York: Simon & Schuster. ISBN 978-0-671-25613-5.
Schwarzenegger, Arnold; Bill Dobbins (1998). The New Encyclopedia of Modern Bodybuilding (Rev. ed.). New York: Simon & Schuster. ISBN 978-0-684-84374-2.
Schwarzenegger, Arnold (2012). Total Recall. New York: Simon & Schuster. ISBN 978-1-84983-971-6.

جمله معروف آرنولد |  نظر آرنولد در مورد ایران   |   فرزندان آرنولد شوارتزنگر   |  تمرینات ارنولد|بدن فعلی آرنولد | آرنولد چند روز در هفته تمرین می کرد| معنی هاستا لا ویستا

ارنولد چه مکمل هایی مصرف می کرد|منبع

4/5 - (4 امتیاز)

آیا این مطالب برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *