/ / / لاغری شکم با خوراکی | 19 خوراکی خوشمزه برای لاغری

لاغری شکم با خوراکی | 19 خوراکی خوشمزه برای لاغری

لاغری شکم

لاغری شکم با خوراکی دغدغه ی این روزهای بسیاری از دوستداران تناسب اندام و مد است، جذابیت و فرم اندام بازیگران هالیوودی، ایده آل بسیاری از افرادی است که به زیبایی می اندیشند. اما چرا بسیاری از ما برای رسیدن به شکل ایده آل بدنمان، به زحمت می افتیم و یا به سختی می توانیم به لاغری شکم برسیم؟

لاغری شکم با خوراکی
لاغری شکم با خوراکی

 

لاغری شکم با خوراکی – 19 خوراکی برای لاغری شکم

در ادامه لاغری شکم با خوراکی های توصیه شده را مشاهده میکنید:

1-لاغری شکم با جو دوسر

جودوسر باعث بالارفتن سرعت سوخت و ساز بدن می شود و اگر صبحانه بخورید تا موقع ناهار انرژی دارید و به سراغ غذاهای ناسالم نمی روید.

لاغری شکم
لاغری شکم با خوراکی-جو دوسر

 

2-لاغری شکم با بادام

بادام حاوی پروتئین هایی است که با گرسنگی مبارزه می کنند. از طرف دیگر حاوی چربی های اشباع نشده ای است که بسیار سیر کننده می باشند. این دو عامل به کاهش وزن و کاهش چربی کمک می کنند. مطالعات نشان می دهد افرادی که بادام مصرف می کنند نیم برابر بیشتر از افرادی که بادام مصرف نمی کنند، چربی های شکمی خود را از دست می دهند.

لاغری شکم
لاغری شکم باخوراکی- بادام

 

3-لاغری شکم با کاهو

کاهو  سرشار از فیبر و آب است خوردن آن به پر شدن معده و احساس سیری کمک می کند. در نتیجه با بوجود آمدن احساس سیری به کاهش چربی کمک می کند.

لاغری شکم
لاغری شکم با خوراکی-کاهو

 

4-لاغری شکم با لوبیا

لوبیا با خوردن لوبیا به دلیل فیبر و پروتئین بالا برای طولانی مدت احساس سیری می کنید و نیازی به خوردن غذاهای دیگر ندارید.

لاغری شکم
لاغری شکم با خوراکی-لوبیا

 

۵- لاغری شکم با چای یخی

چای یخی را می توان جایگزین سایر نوشیدنی های پرکالری مانند نوشابه و دلستر کرد. با این کار کالری مصرفی روزانه کاهش می یابد و به کاهش چربی در طولانی مدت کمک می کند.

چای یخی
لاغری شکم با خوراکی-چای یخی

 

۶-لاغری شکم با سرکه

سرکه سیب آنزیم چربی سوزی را تحریک می کند و سطح قند خون را تنظیم می کند. از طرف دیگر با مصرف سرکه سیب احساس گرسنگی کاهش یافته و موجب سیری می شود. برای اطلاعات بیشتر مقاله آیا لاغری با سرکه سیب ممکن است؟ را مطالعه فرمایید.

لاغری شکم با سرکه
لاغری شکم با خوراکی-سرکه

 

۷- لاغری شکم با دارچین

دارچین  طبع گرمی دارد و به بالا بردن سوخت و ساز بدن کمک می کند. دارچین را می توان به جای شکر عنوان چاشنی و شیرین کننده به غذاها اضافه کرد. دارچین با کاهش کالری دریافتی و از طرف دیگر با بالا بردن چربی سوزی به کاهش وزن کمک می کند.

لاغری شکم با دارچین
لاغری شکم با خوراکی-دارچین

 

۸- لاغری شکم با آب

آب بیشتری بخورید سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می برد و بدن را پاکسازی می کند و بعنوان یک کاهش دهنده اشتها کمک می کند. ببینید آب نخوردن چه بلایی سرتان می آورد؟ برای اینکه تاثیر بیشتری داشته باشد نکات زیر را رعایت کنید:

  • قبل از غذا آب بخورید. این کار باعث کم شدن ۷۵ کالری در هر وعده غذایی می شود و اگر هر روز این کار را انجام دهید سالانه ۲۷۰۰ کالری کمتر مصرف می کنید.
  • آب را طعم دار کنید. شما می توانید تکه ای لیمو، نعنا، نارنج برای رهایی از طعم معمولی آب استفاده کنید و حتی لیمو که سوخت و ساز بدن را بالا می برد.
  • آب خنک بخورید. سوخت و ساز بدن را بالا می برد و بدن برای گرم کردن آن کالری بیشتری می سوزاند و باعث کاهش وزن می شود.
  • آب کافی بنوشید. هشت لیوان آب در روز به کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام کمک می کند.
لاغری شکم با آب
لاغری شکم با خوراکی-آب

 

۹- لاغری شکم با قهوه

نوشیدنی ها را تغییر دهید به جای نوشابه های گازدار از آب استفاده کنید. به جای قهوه با خامه و شکر از قهوه معمولی استفاده کنید. چای سبز حاوی آنتی اکسیدانی به نام کاتچین است که به طور طبیعی باعث افزایش سوخت و ساز بدن و افزایش چربی سوزی بدن می شود. مصرف الکل را قطع کنید. الکل سطح استروژن بدن را افزایش می دهند و باعث ذخیره شدن چربی در پاها و شکم می شود.

لاغری شکم با قهوه
لاغری شکم با خوراکی-قهوه

 

۱۰- لاغری شکم با زردچوبه

استفاده از زردچوبه در غذاها باعث کاهش التهاب برای لاغری شکم در بدن می شود و حتی سرعت سوخت و ساز بدن در آب شدن چربی ها را بالا می برد.

لاغری شکم با زردچوبه
لاغری شکم با خوراکی-زردچوبه

 

۱۱- لاغری شکم با پروتئین

مصرف پروتئین را افزایش دهید پروتئین نسبت به چربی و کربوهیدارت بدن را بیشتر سیر نگه می دارد. پس خوردن پروتئین گرسنگی را کاهش می دهد. مصرف پروتئین میزان متابولیسم بدن را بالا می برد و به تعادل قندخون و سطح پایین انسولین کمک می کند.

لاغری شکم با پروتئین
لاغری شکم باخوراکی- پروتئین

 

۱۲-لاغری شکم با آجیل

آجیل ها و دانه ها یکی از بهترین منابع گیاهی است و اسیدچرب های امگا۳ زیادی دارند که باعث کاهش میزان کلسترول می شود.

لاغری شکم با آجیل
لاغری شکم با خوراکی- آجیل

 

۱۳-لاغری شکم با روغن گردو

روغن گردو سرشار از امگا۳ است و مانع از پرخوری می شود و فیبر بالای آن برای طولانی مدت سیر نگه تان می دارد چون زمانی که فیبرها وارد معده می شوند آب را به خود جذب می کنند و حجیم می شوند.

لاغری شکم با روغن گردو
لاغری شکم با خوراکی-روغن گردو

 

۱۴- لاغری شکم با خوراکی (شکلات تلخ)

شکلات تلخ سرشار از فیبر است و با خوردن کمی از آن احساس سیری می کنید و اشتهای شما نسبت به غذاهای شور و چرب کم می کند. همچنین شکلات تلخ میزان متابولیسم بدن را بالا می برد و موجب کاهش وزن می شود.

لاغری شکم با شکلات تلخ
لاغری شکم با خوراکی-شکلات تلخ

 

۱۵-لاغری شکم با برگ سیب

برگه سیب به راحتی هضم می شود و باعث تصفیه خون و پاکسازی معده و روده می شود و سرشار از فیبر است و منبع غنی برای انواع ویتامین های B، کلسیم، آهن و … میباشد.

لاغری شکم با برگ سیب
لاغری شکم با خوراکی برگ سیب

 

 

16-لاغری شکم با خوراکی (تمشک)

تمشک هایی را انتخاب کنید که دارای رنگ آبی یا قرمز هستند (زغال اخته ، توت سیاه ، توت آکای ، گیلاس). آنها سرشار از فیبر  و مواد مغذی هستند.

لاغری شکم با خوراکی
لاغری شکم با خوراکی-تمشک

 

17-لاغری شکم با روغن زیتون فوق بکر

روغن زیتون که اساس رژیم غذایی مدیترانه ای است ، دارای مزایای سلامتی است ، از جمله چربی سوزی و کاهش کلسترول چربی غیر اشباع تک. مطمئن شوید که نوع فوق بکر را انتخاب کرده اید و آن را بریزید – با آن سرخ نکنید.

لاغری شکم با روغن زیتون فوق بکر 
لاغری شکم با خوراکی-روغن زیتون فوق بکر 

 

18-لاغری شکم با آووکادو

مانند روغن زیتون فوق بکر ، آووکادو مملو از چربی های غیر اشباع تک و پتاسیم است. خوردن فقط نصف آووکادو در وعده ناهار نه تنها یک انتخاب اولیه در رستوران های قدیمی ایتالیایی است بلکه می تواند میل به غذا را در 5 ساعت آینده کاهش دهد.

لاغری شکم با آووکادو
لاغری شکم با خوراکی-آووکادو

 

19-لاغری شکم با گینوآ

از نظر فنی یک دانه است ، اما مشخصات فنی منحصر بفردی دارد. این غلات بدون گلوتن ، غنی از پروتئین و فیبر حاوی بسیاری از غلات ، جایگزین نهایی لاغری برای غذاهایی مانند گندم ، ماکارونی و برنج سفید است.

لاغری شکم با گینوآ
لاغری شکم با خوراکی-گینوآ

 

منبع

5/5 - (1 امتیاز)

Similar Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *