لاغری شکم با آب گرم درسال 1402

لاغری شکم با آب گرم
زمان مطالعه👨‍💻 : 12 دقیقه⏰

یکی از نظریه هایی که وجود دارد لاغری شکم با آب گرم است .کاهش وزن سخت است اما بسیاری بر این باورند که لاغری شکم با آب گرم می تواند به رفع آن کمک کند. در اینجا حکم نهایی یک متخصص تغذیه در مورد نوشیدن آب گرم برای کاهش وزن آمده است.

هیدراته ماندن بهترین راه برای کنترل وزن بدن است. به نظر می رسد، گرم کردن آب قبل از مصرف می تواند متابولیسم شما را نیز بهبود بخشد! درست خواندید چند لیوان آب گرم برای کاهش وزن فاصله دارید.

آیا می دانستید لاغری شکم با آب گرم یک افسانه نیست وحقیقت دارد؟

 لاغری شکم با آب گرم می تواند برای بدن شما معجزه کند، و موثر روی تمام بدن مخصوصا چربی های شکم باشد.حتی می تواند پوست شما را درخشان کند، موهای شما را زیبا کند و همچنین شما را هیدراته نگه می دارد.

با این حال، برای داشتن یک سبک زندگی سالم، باید تغییرات کوچکی در زندگی خود ایجاد کنید. این تغییرات مطمئناً زندگی شما را تغییر می دهد و شما و اطرافیانتان را نیز سالم نگه می دارد.

لینک مفید:غذاهای فیبردار برای لاغری (22 غذای عالی فیبر دار برای کاهش وزن)

چرا لاغری شکم با آب گرم؟

چرا لاغری شکم با آب گرم

وقتی درست صبح آب گرم می نوشید دمای بدن شما تغییر می کند و متابولیسم را فعال می کند که به کاهش وزن کمک می کند. از این رو، این یکی از بهترین نکات کاهش وزن لاغری شکم با آب گرم است.
همچنین آب گرم چربی های بدن را به مولکول ها تجزیه می کند و سوزاندن آن را برای دستگاه گوارش آسان می کند.در حالی که نوشیدن آب گرم 30 دقیقه قبل از وعده های غذایی به مدیریت کالری دریافتی کمک می کند زیرا باعث پر شدن معده می شود و به شما در پرخوری کمک می کند.

لیمو و عسل میتواند لاغری شکم  با آب گرم را تسریع کند.تأثیر آن را افزایش می دهد که می تواند سرعت متابولیسم شما را تسریع کند و در نتیجه کاهش وزن سریع داشته باشد.

با این حال، باید 6 تا 8 لیوان آب  در کاهش وزن خود بنوشید تا لاغری شکم با آب گرم  روند سریع تری داشته باشد.همچنین آب گرم دمای بدن را افزایش می دهد که باعث تعریق می شود و به سم زدایی بدن کمک می کند.

با این حال، غدد عرق به پوست کمک می کنند تا سموم را از بدن دفع کند و به آن اجازه می دهد مواد زائد خون را با سرعت بیشتری دفع کند و خود را پاکسازی کند.

سم زدایی در اینجا زنجیره ای از اتفاقات است مانند کبد با تغییر ماهیت شیمیایی بسیاری از سموم، سیستم را پاک می کند و از طرف دیگر، کلیه ها سموم را از خون به داخل ادرار فیلتر می کنند.در نتیجه برخی از سموم به راحتی حذف می شوند و برخی نیاز به مداخله اضافی دارند.

وجود آب عملکرد کبد و کلیه ها را بهبود می بخشد و به رقیق شدن بیشتر سموم در جریان خون کمک می کند و دفع مواد زائد از بدن را آسان تر می کند.

اگر می خواهید تاثیر آب گرم را افزایش دهید، مقداری لیمو و عسل به آن اضافه کنید. این می تواند سرعت متابولیسم شما را تسریع کند و در نتیجه کاهش وزن سریع داشته باشد.

نه تنها لاغری شکم با آب گرم اتفاق می افتد بلکه آب گرم فوایدی برای سلامتی دارد

لاغری با اب گرم

1. نوشیدن آب گرم می تواند به رفع یبوست کمک کند

آب گرم به رفع و پیشگیری از یبوست کمک می کند. آب گرم به نرم شدن مدفوع کمک می کند و دفع آن را راحت تر می کند. اکنون، همه ما می دانیم که روده سالم و بهبود حرکت روده به معنای حذف کامل سموم از بدن ما است!

2. می تواند به درمان احتقان گلو کمک کند.

نوشیدن آب گرم باعث کاهش مخاطی می شود که در هنگام سرفه و سرماخوردگی ایجاد می شود. همچنین به درمان آبریزش بینی، گلودرد و احتقان قفسه سینه کمک می کند. برای تقویت اثر تسکین دهنده می توانید کمی عسل اضافه کنید.

3. آب گرم به بدن کمک می کند تا از شر سموم خلاص شود.

اگر به خوردن غذاهای ناسالم علاقه دارید، باید آب گرم را در دسترس داشته باشید. هنگامی که آب گرم وارد سیستم می شود، به طور خودکار آن را از داخل تمیز می کند. این فرآیند به ما کمک می کند تا از شر سموم بدن خود خلاص شویم.

4. نوشیدن آب داغ پوست را شفاف نگه می دارد

نوشیدن آب داغ باعث تعریق ما می شود که منافذ پوست را پاک می کند و از آکنه و سایر مشکلات مربوط به پوست جلوگیری می کند.

5. سیستم عصبی را بهبود می بخشد

نوشیدن آب داغ عملکرد سیستم عصبی را بهبود می بخشد، که علاوه بر این، تأثیر مثبتی بر خلق و خو، اضطراب و عملکرد مغز می گذارد.

6. شما را هیدراته نگه می دارد

آب همچنین در کل روز شما را هیدراته و پرانرژی نگه می دارد. برای زنان باردار یا شیرده بسیار مفید است. علاوه بر این، برای انجام هر عملکرد ضروری بدن شما به آب نیاز دارد و این بهترین راه برای سالم ماندن است.

7. درد های پریودی را کاهش می دهد

مصرف آب گرم گردش خون را بهبود می بخشد و جریان خون را بهبود می بخشد، به ویژه برای افرادی که عضلات آسیب دیده دارند. نوشیدن آب داغ همچنین باعث کاهش درد در دوره قاعدگی و همچنین تشدید تورم می شود.

8. استرس را کاهش می دهد

اگر آب گرم بنوشید، علاوه بر کاهش وزن، به کاهش استرس و اضطراب نیز کمک می کند. گرمایی که بدن شما با نوشیدن آب گرم دریافت می کند، خلق و خوی شما را بهبود می بخشد و به آرامش شما کمک می کند.

لینک:غذا برای کاهش وزن در سال 1402

بهترین زمان برای لاغری شکم با آب گرم چه زمانی است؟

لاغری بااب گرم

بهترین زمان برای نوشیدن یک لیوان آب گرم، زمانی است که صبح از خواب بیدار می شوید. این به این دلیل است که به متابولیسم شما یک شروع اولیه می دهد.
در حالی که یکی دیگر از زمان‌های مفید برای لاغری شکم با آب گرم نوشیدن اب گرم میباشد .آب گرم زمانی بهترین نتیجه را می دهد که در ابتدای روز با معده خالی مصرف شود. نوشیدن آب گرم بعد از هر وعده غذایی باعث امولسیون کردن چربی ها می شود که به هضم غذا نیز کمک می کند.

بنابراین، روز خود را شروع کنید و وعده های غذایی خود را با یک فنجان آب داغ به پایان برسانید تا برای همیشه خوش فرم بمانید.»

در حال حاضر، هیچ چیز نمی تواند به این سادگی در مورد کاهش وزن باشد. بنابراین، قبل از نوشیدن آن آب را گرم کنید!

لینک:کوچک کردن باسن|روش های لاغر کردن باسن|کاهش سایز باسن

چگونه می توانید آب گرم را برای کاهش وزن مفیدتر کنید؟

بهترین زمان برای لاغری بااب گرم

لاغری شکم با اب گرم به  کاهش وزن کمک می کند، اما می توانید با افزودن برخی مواد به آن، آن را مفیدتر کنید.

سیر: سرشار از آنتی اکسیدان است و به بهبود عملکرد کلیه کمک می کند. این چربی شلوغ را جمع می کند و سیر را برای کاهش وزن مفید می کند.

لیمو: افزودن لیموترش یا فشردن آن در آب به جلوگیری از سنگ کلیه کمک می کند و به حمایت از سیستم ایمنی بدن و مقابله با دیابت کمک می کند. همچنین لیمو به عنوان بهترین چربی سوز در نظر گرفته می شود.

عسل: دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی و اثرات ضد میکروبی، ضد سرطانی، ضد دیابتی، ضد ویروسی و ضد انگلی است. همچنین متابولیسم را تسریع می کند و باعث سیری بیشتر می شود و از خوردن غذاهای ناخواسته جلوگیری می کند.

کاهش وزن

کاهش وزن

مواقعی در زندگی وجود دارد که حتی پس از چندین بار تلاش شکست می خورید که بیشتر باعث می شود احساس بی انگیزگی و کم کاری کنید. خوب، پس بهترین راه برای امید دادن به خود تماشای یا خواندن داستان های الهام بخش است.

زیرا به شما انگیزه می دهد و روحیه شما را نیز افزایش می دهد.

یکی از داستان های موفقیت آمیز تحول کاهش وزن است که نه تنها به شما الهام می بخشد، بلکه جسارت کار دوباره روی خودتان را باز می گرداند و این بار مطمئناً به آن خواهید رسید.

سوالات متداول

  • آیا نوشیدن آب گرم باعث کاهش وزن میشود؟

پاسخ: بله، متابولیسم شما را افزایش می دهد و به کاهش وزن نیز کمک می کند.

  •  زمان مناسب برای نوشیدن آب گرم برای کاهش وزن چه زمانی است؟

پاسخ: زمان مناسب برای نوشیدن آب صبح زود معده خالی، 30 دقیقه قبل از غذا و 15 دقیقه بعد از غذا است.

  • آیا می توانید لیمو را به آب گرم برای کاهش وزن اضافه کنید؟

پاسخ: بله، لیمو بهترین چربی سوز است و افزودن آن به آب به کاهش وزن سریع کمک می کند.

لینک:لاغری صورت و راه های رسیدن به آن

آیا کیسه آب گرم می تواند چربی شکم را بسوزاند؟

آیا کیسه آب گرم می تواند چربی شکم را بسوزاند؟

در حال حاضر، هیچ مدرک علمی کافی برای حمایت از این نظریه وجود ندارد که لاغری شکم با آب گرم توسط کیسه آب اتفاق بیوفتد پزشک متخصص طب چاقی و تغذیه می گوید.

در واقع، هیچ مدرک علمی برای حمایت از سایر درمان های حرارتی به عنوان ابزاری برای سوزاندن چربی شکم یا کاهش وزن وجود ندارد ولی انجام دادن ان خالی از لطف نمیباشد.

چرا کیسه آب گرم نمی تواند بصورت کامل چربی های شکم را بسوزاند؟

برای سوزاندن چربی به کمبود کالری نیاز دارید. این بدان معناست که شما باید انرژی بیشتری صرف کنید (یعنی کالری بیشتری مصرف کنید) نسبت به آنچه دریافت می کنید (یعنی غذا خوردن). هر حرکتی مانند پیاده روی، دویدن یا ورزش به سوزاندن کالری کمک می کند.

این از نظر علمی در طول سال ها ثابت شده است و به خوبی مستند شده است.

به عبارت دیگر، اگر فکر می کنید با نشستن روی مبل و کیسه آب داغ روی شکم، وزن کم می کنید، ممکن است زمان را از دست بدهید.در مجموع، با یک رژیم غذایی سالم و تمرینات بدنی زیاد به جای استفاده از کیسه آب گرم، چربی شکم را سریعتر می سوزانید.

ولی گذاشتن کمپرس‌های مخصوص آب داغ چندین بار در روز سبب شکستن چربی‌های شکمی و پهلو خواهد و انجام دادن آن خالی از لطف نیست به شرطی که رژیم  و فعالیت بدنی خودرا در کنار اینکار انجام دهید .

تحقیقات ثابت کرده است که افرادی که آب جوش و ولرم زیاد مصرف می‌کنند و چندین مرتبه در روز شکم خود را با آب داغ ماساژ می‌دهند سریعتر لاغر می‌شوند، آب جوش با افزایش شریان‌های خونی در توده‌های چربی تحرک ایجاد می‌کند و سبب کاهش تراکم و انباشته شدن آن‌ها می‌شود.

لاغری شکم با آب گرم در حمام

لاغری با حمام

افرادی که می‌خواهند لاغر شوند هر روز استحمام  کنند، زیرا استحمام سبب از بین رفتن بلغم خواهد شد. استحمام در حفظ سلامتی بدن تاثیر زیادی دارد، زیرا سبب باز شدن منافذ پوست و تعریق شده و باعث افزایش رطوبت بدن می‌شود.
استحمام روزانه باعث  لاغری شکم با اب گرم است افرادی که تمایل به لاغری و کاهش وزن دارند بهتر است هر روز صبح و ناشتا و قبل از استحمام روزانه آب بنوشند. طولانی شدن مدت استحمام سبب سستی جسم، آسیب عصب، تحلیل حرارت غریزی و کم اشتهایی نسبت به غذا خواهد شد.

شواهد فرهنگی لاغری شکم با آب گرم

در طول تاریخ، فرهنگ های مختلف مفهوم مصرف آب گرم را به دلیل مزایای درک شده آن در کاهش وزن پذیرفته اند.

در بسیاری از کشورهای آسیایی، از جمله چین، ژاپن و هند، نوشیدن آب گرم عمیقاً در باورها و آداب و رسوم سنتی مرتبط با سلامتی و تندرستی ریشه دوانده است و لاغری شکم باآب گرم را مفید و تاثیر گذار میدانند.

  • طب سنتی چینی

در فرهنگ چینی، آب گرم یک عنصر اساسی برای حفظ سلامت و تعادل کلی در نظر گرفته می شود. می گوید که مصرف آب گرم به بهبود هضم و افزایش عملکردهای متابولیک بدن کمک می کند.

اعتقاد بر این است که آب گرم می تواند جریان چی (انرژی) بدن را تحریک کند و توانایی بدن برای تجزیه غذا را بهینه کند و در نتیجه باعث بهبود هضم و کاهش وزن بالقوه شود.

در طب سوزنی چینی به لاغری شکم با اب گرم اعتقاددارند و آب گرم را برای کاهش وزن مفید میدانند.

  • آیوروا

آیورودا، سیستم پزشکی هند باستان، از مصرف آب گرم برای فواید مختلف سلامتی از جمله کاهش وزن حمایت می کند. تحقیقات در مورد اصول آیورودا حاکی از آن است که آب گرم به برافروختن آتش گوارشی معروف به آگنی کمک می کند که مسئول تجزیه موثر غذا است.

اعتقاد بر این است که نوشیدن آب گرم می تواند به هضم غذا کمک کند، سموم را در بدن کاهش دهد و از دفع مواد زائد حمایت کند، در نتیجه به طور بالقوه کاهش وزن را تسهیل می کند.

در سیستم پزشکی هندیان  به  لاغری شکم با اب گرم اعتقاددارند و آب گرم را برای کاهش وزن مفید میدانند.
5/5 - (1 امتیاز)

آیا این مطالب برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *