کراتین مو از چه سنی مناسب است؟درسال 1402

کراتین مو از چه سنی مناسب است
زمان مطالعه👨‍💻 : 8 دقیقه⏰

مو از کراتین تشکیل شده است. این پروتئین ساختار طبیعی مو را تشکیل می دهد و مستقیماً بر استحکام و سلامت مو تأثیر می گذارد. کراتین مو همچنین سپر محافظ اطراف مو را تشکیل می دهد. وقتی کراتین بهینه شود منجر به قوی تر و سالم تر شدن موها می شود. موهایتان را نرم، ابریشمی، براق و صاف میکند. بدون توجه به نوع یا بافت مو، کراتین مو می تواند به شما در رسیدن به هدف موهای زیبا و سالم کمک کند.

کراتین مو چیست

کراتین مو چیست

کراتین یک پروتئین تخصصی است که سلول های بدن انسان به طور طبیعی آن را تولید می کند. این به حفظ سلامت و قوی تر سلول های پوست و مو کمک می کند. با این حال، تولید آن ممکن است تحت تأثیر برخی کمبودهای تغذیه ای یا رژیمی قرار گیرد. اغلب منجر به شکستن مو می شود. در چنین شرایطی، توصیه می‌شود برای کاهش ریزش مو ،کراتین مو را انتخاب کنید.

بافت موها در اثر استفاده بیش از حد از رنگ مو و دکلره و استفاده از وسایل حرارتی نظیر اتوی مو،سشوار و تغذیه نامناسب وتغیرات آب وهوایی آسیب میبیند.درمان‌های کراتینه مو برای موهایی که از این آسیب‌ها رنج می‌برند، مفید است. این یک محلول صاف کننده نیمه دائمی است که موهای سالم تر را تضمین می کند.بااستفاده از کراتین مو میتوان کراتین ازدست رفته موها را جبران کرد.کراتینه کردن مو نوعی فرایند شیمیایی است که به کمک آن وز بودن مو ازبین رفته و موها را درخشان تر میکند.

بطور کلی کراتین حاوی پروتئین های ضروری مو میباشد که به تغذیه موها کمک میکند تا موها سالم تر بنظر برسند. اگر زیبایی و سلامتی موهایتان برایتان مهم است میتوانید به کراتین تراپی مو فکر کنید. انجام کراتین تراپی مو باعث درخشندگی وصافی آن میشود البته کراتین مو باید توسط یک آرایشگر حرفه ای انجام شود.درمان کراتینه مو تضمین می کند که موهای شما به اندازه کافی هیدراته شده است و گره نمی خورد و به خوبی در روند ترمیم مو عمل می کند.

لینک مفید:طناب زدن برای لاغری

کراتین مو چه فوایدی دارد

کراتین مو چه فوایدی دارد

درمان های کراتینه مو دارای مجموعه مشخصی از مزایا هستند. بیایید هر یک از آنها را در زیر بررسی کنیم:

مزایای استفاده از درمان کراتینه مو

  • ترمیم مو را تسریع می کند: آلاینده های محیطی، محصولات حالت دهنده، گرمای بیش از حد و بسیاری از عوامل دیگر منجر به آسیب به موهای شما می شوند. اگر به درستی درمان نشود، ممکن است منجر به ریزش و شکستگی بیش از حد مو شود. درمان کراتینه روند ترمیم مو را به آرامی تسریع می کند.
  • کنترل پذیری را بهبود می بخشد: این روش درمانی باورنکردنی موهای شما را صاف می کند. درمان کراتینه باعث نرمی و لطافت موهای شما می شود و با تقویت بیشتر، موهای شما را افزایش می دهد. علاوه بر این، حالت پذیری مو را بهبود می بخشد و به راحتی گره نمی خورد.
  • موخوره و خشکی را کاهش می دهد: رطوبت و تغذیه ناکافی باعث می شود موهای شما وز، درهم و خشک به نظر برسند. گاهی اوقات، موهای شما ممکن است شکننده شده و منجر به شکستگی شدید شود. یک درمان کراتینه خوب موی سالم تر را تضمین می کند. موخوره و خشکی مو را از بین می برد و ظاهری حجیم به موهای شما می بخشد.
  • محافظت شدیدی را برای موهای شما به عمل می آورد: آسیب ناشی از اشعه های مضر UV همیشه یک نگرانی است. کراتین تارهای موهای شما را به خوبی می پوشاند تا از آنها در برابر محیط مضر خارجی محافظت کند. بدون توجه به جایی که هستید موهای شما را براق، نرم و سالم نگه می دارد.
  • رشد سریع مو :کراتینه مو می‌تواند منجر به تقویت تارهای مو شود و موها قوی‌تر خواهند بود و کمتر شکسته می‌شوند. بعد از کراتین، از آنجایی که ساقه مو آسیب کمتری می‌بیندمو سریع‌تر رشد می‌کند.

لینک مفید:روش های افزایش قد از 0 تا 100

 کراتین مو چه معایبی دارد

 کراتین مو چه معایبی دارد

همانطور که کراتین مو فواید بسیاری دارد ،بیایید با معایب آن هم آشنا یشویم:

  • زمان بر: به همان اندازه که روش کراتینه مو پیچیده است، برای نشان دادن نتایج به زمان نیاز دارد. بنابراین، اگر قصد دارید آن را انجام دهید، مطمئن شوید که حداقل تا چهار ساعت پس از شروع آن برنامه‌ای ندارید.
  • بسیار گران: این درمان های مو با تطبیق پذیری و کیفیت متنوع ارائه می شوند. با این حال، از آنجایی که نتایج سه تا شش ماه طول می کشد، هر زمان که بخواهید آن را انجام دهید باید به جیب خود توجه کنید.
  •  نتایج این درمان ها کندتر از یک کوتاه کردن موی خوب یا یک سشوار خوب ظاهر می شود. این باعث می شود موهای شما برای مدتی به طرز عجیبی صاف به نظر برسد. بنابراین، اگر به دلیل نزدیک شدن به روز خاصی باید ظاهر خوبی داشته باشید،حداقل سه روز قبل ، آن را روی موهای خود انجام دهید.
  • حداقل به مدت سه روز از شستن موهای خود اجتناب کنید و آن را نبندید یا حالت ندهید، زیرا ممکن است روی تارهای مو فرورفتگی ایجاد کند.

سن مناسب برای کراتین مو

سن مناسب برای کراتین مو

موهای کودکان ظریف تر از موهای بزرگسالان است. به همین دلیل است که مراقبت بیشتر برای کودک ضروری است. با این حال، موهای فرزند شما هیچ راه گریزی از آسیب و سایر شرایط موی ناسالم ندارد.اکثر این محصولات مو برای کودکان ممکن است به طور کلی باعث ایجاد واکنش های نامطلوب  نشوند که سلامت کودک شما را به خطر بیندازنداما اغلب توصیه میشود کودکان تحت درمان های شیمیایی مو قرار نگیرند.

همانطور که گفته شد، موهای آنها فوق العاده حساس است، بنابراین باید در استفاده از محصولات مو مراقب باشید تا از عوارض احتمالی جلوگیری شود. محصولات مراقبت از موی طبیعی برای سلامت موی کودک شما وجود دارد که می توانید برای سلامت موی او انجام دهید.  استفاده از محصولات حاوی کراتین درسنین پایین تر از 12 سال مناسب نیست .

لینک مفید:تاثیر کوهنوردی بر لاغری (کاهش وزن با کوهنوردی)

مراقبت های بعد کراتین

اگر می‌خواهید عمر کراتین موهایتان بیشتر باشد و به راحتی حالت خود را از دست ندهد بهتر است نکاتی را رعایت کنید:

اولین نکته مدت زمان قرنطینه بعد از کراتین است. اصطلاح قرنطینه به معنای این است که ۲ تا ۳ روز بعد از انجام کراتین موهای خود را نشویید وحمام نروید.در این زمان اگر قسمت‌های از موهای شما خیس شد یا این که احساس کردید تعریق باعث تغییر حالت موها شده، موهای خود را اتو کنید.
این کار را می توانید به راحتی با دستگاه‌های اتو خانگی انجام دهید. به دلیل وجود مواد روی موهایتان، شانس اصلاح حالت مو را دارید.

مورد بعدی که باید در سه روز ابتدایی به شدت رعایت کنید جلوگیری از حالت دهی به موهاست. توصیه می‌شود که هنگام خواب، موهایتان را روی بالشت پهن کنید به طوری که تغییر حالتی رخ ندهد.

لینک مفید:بهترین روغن برای چربی سوزی شکم

سوالات متداول:

صاف کننده کراتینه چیست؟

کراتین یک پروتئین تخصصی است که سلول های بدن ما تولید می کند تا مو و پوست ما را نرم تر و درخشان تر کند. مو و پوست ما در صورت کمبود درخشش طبیعی خود را از دست می دهد. بهترین راه برای معکوس کردن این ریزش، استفاده از محصولات مبتنی بر کراتینه یا دنبال کردن یک درمان کراتینه برای مو است. به این کار صاف کردن کراتینه می گویند و متخصصان مجرب مراقبت از مو آن را انجام می دهند.

کراتینه بهتر است یا صاف کننده مو؟

درمان کراتینه و صاف کردن موها به نرم‌تر، صاف‌تر و بدون وز شدن موها کمک می‌کند. با این حال، صاف کردن برای زمان کمی باقی می ماند، در حالی که کراتین بیشتر یک درمان است و در سطح سلولی کار می کندتا پنج ماه باقی می ماند.

می توانم موهایم را بعد از کراتین رنگ کنم یا خیر؟

بله، اما اگر تا بعد از انجام درمان صبر کنید بهتر است، باید حداقل 2 تا 3 هفته صبر کنید.

سخن آخر

کراتین می تواند یک مکمل عالی برای یک رژیم موی سالم باشد. پر کردن کراتین از دست رفته و تقویت آن به کراتین طبیعی مو می تواند یک نتیجه سالم طولانی مدت داشته باشد. مزایای کراتینه را تجربه کنید . کراتین مو هر روز موهای زیبایی را به شما هدیه می دهد.

منبع1

منبع2

5/5 - (1 امتیاز)

آیا این مطالب برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *