مکمل پمپ چیست درسال1402

مکمل پمپ چیست
زمان مطالعه👨‍💻 : 13 دقیقه⏰

مکمل  پمپ یک دسته محبوب در صنعت تناسب اندام است و بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان از آن برای افزایش عملکرد تمرینی خود استفاده می کنند. این مکمل‌ها برای افزایش جریان خون در عضلات طراحی شده‌اند و در نتیجه اثر پمپ دارند که می‌تواند به بهبود استقامت، قدرت و رشد کلی عضلات کمک کند. یک نوع خاص از مکمل پمپ، بهترین مکمل پمپ است که برای ارائه موثرترین و شدیدترین پمپ عضلانی ممکن فرموله شده است.

مکمل پمپ چیست

مکمل پمپ چیست

همه می‌خواهند بیشترین بهره را از جلسات تمرینی خود ببرند و یک مکمل پمپ می‌تواند تنها چیزی باشد که برای به دست آوردن بهترین سود برای خود نیاز دارید. این به شما انرژی می دهد تا در ورزشگاه بیشتر فشار بیاوریدو شروع خستگی را به تاخیر می اندازد.

اصطلاح پمپ به احساس کاملی که در حین تمرین در عضلات خود می گیرید اشاره دارد. این ماهیچه هایی است که با خون، اکسیژن و مواد مغذی غرق می شوند و احساس سیری می کنند. اکثر دوستداران ورزشگاه این روزها به دنبال یک مکمل پمپ هستند.

مکمل های پمپ قبل از تمرین از بسیاری جهات برای کاربر مفید است. تولید نیتریک اکسید افزایش می یابد که منجر به اتساع عروق و افزایش عروق می شود. این بدان معنی است که رگ های شما در واقع گشاد می شوند و اجازه می دهند خون، اکسیژن و مواد مغذی بیشتری وارد ماهیچه های مورد نیاز خود شوند.

این منجر به عملکرد بهتر، رشد و بهبودی می شود. ثانیا، عضلات شما حجم می‌یابند و پری عضلات و جذب بالقوه مواد مغذی را افزایش می‌دهند. گلیسرول به طور خاص، سطح هیدراتاسیون بافت داخل سلولی را افزایش می دهد و منجر به سطح هیدراتاسیون بیش از حد می شود. این کار باعث بهبود عملکرد ورزشی و جلوگیری از کم آبی در حین تمرین می شود.

به طور کلی، مکمل‌های قبل از تمرین، ترکیبات و مواد مغذی خاصی را ارائه می‌کنند که به بهبود نتایج تمرین شما کمک می‌کنند. اینها از محرک‌هایی برای بهبود سطوح انرژی گرفته تا عوامل دیگری که جریان خون را در عضلات در حال کار بهبود می‌بخشند که محصولات پمپ نیز نامیده می‌شوند، متغیر است.

مکمل های پمپ برای افزایش جریان خون برای افزایش استقامت عضلانی در طول دوره های تمرینی شدید طراحی شده اند. هنگامی که با مکمل های پروتئینی و تمرینات متمرکز مصرف شود پمپ عضلانی می تواند مکمل ایده آلی برای رشد عضلات باشد. قبل از تمرین از پمپ عضلانی استفاده کنید، به خصوص قبل از جلسات وزنه بر اساس هیپرتروفی، به منظور تشویق افزایش رشد طولانی مدت عضلات.

انواع مختلفی از مکمل های پمپ در بازار وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. برخی از آنها برای ورزشکاران استقامتی مناسب تر هستند در حالی که برخی دیگر برای تمرینات قدرتی مناسب تر هستند.بهترین مکمل های پمپ عضلانی برای شما به اهداف و نیازهای شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر می خواهید توده عضلانی بسازید، مکمل پمپ حاوی کراتین موثرتر از مکملی است که آن را ندارد.

لینک مفید:برنامه بدنسازی برای کاهش وزن و تناسب اندام: 6 هفته تا اندامی ایده آل

ترکیبات مکمل پمپ

ترکیبات مکمل پمپ چیست

کربوهیدرات، کراتین منوهیدرات، گلوتامین، بتاآلانین، بتائین، تورین، سیترولین مالات، کافئین، آلفالیپوئیک اسید، ویتامین C است.از آنجایی که این محصول به صورت ساشه است، حمل و نقل آن برای ورزشکار آسان می باشد.در پمپ پی ان سی تمام ترکیبات انرژی زا مورد نیاز ورزشکار با دوزهای موثره موجود می باشند.

محصولات پمپ از ترکیبی از موادی استفاده می‌کنند که تولید اکسید نیتریک را در بدن افزایش می‌دهند که می‌تواند رگ‌های خونی را گشاد کرده و جریان خون را به عضلات در حال کار افزایش دهد.این می تواند به افزایش عملکرد ورزشی کمک کند.

هنگامی که به دنبال بهترین مکمل پمپ هستید، چندین فاکتور حیاتی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اولین مورد مواد تشکیل دهنده است. مکمل باید حاوی موادی باشد که از نظر علمی ثابت شده است که جریان خون را افزایش داده و عملکرد عضلانی را افزایش می دهد، مانند سیترولین، آرژنین و بتا آلانین. عامل دوم مقدار مصرف است .

مکمل باید مقدار کافی از هر عنصر را داشته باشد تا موثر باشد. در نهایت، مکمل باید عاری از مواد افزودنی مضر و پرکننده هایی باشد که می توانند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارند.در حالی که برخی تحقیقات در مورد اثر بخشی این مواد وجود دارد، تحقیقات بیشتری برای تعیین اثرات بلند مدت محصولات پمپ بر عملکرد ورزشی مورد نیاز است.

لینک مفید:غذاهای کم کالری سیر کننده

نکات خرید مکمل پمپ

نکات خرید مکمل پمپ

هنگامی که نوبت به خرید بهترین مکمل پمپ می رسد، چند نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که بیشترین بهره را از خرید خود ببرید. در اینجا چند ویژگی وجود دارد که هنگام انتخاب مکمل پمپ باید به آنها توجه کنید:

 • مشخصات مواد تشکیل دهنده

مشخصات مواد تشکیل دهنده یکی از مهم ترین مواردی است که در انتخاب مکمل پمپ باید در نظر گرفته شود. به دنبال محصولاتی باشید که حاوی موادی مانند سیترولین، آرژنین و نیتروزیگین هستند. این مواد به افزایش جریان خون کمک می کنند که می تواند منجر به پمپاژ بهتر و بهبود عملکرد شود.

 • دوز

مطمئن شوید که دوز مکمل پمپ مورد نظر خود را بررسی کنید. برخی از محصولات به چندین وعده در روز نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر فقط به یک وعده نیاز دارند. مهم است که محصولی را انتخاب کنید که متناسب با برنامه و سبک زندگی شما باشد.

 • فرم

مکمل های پمپ به اشکال مختلف از جمله پودر، کپسول و مایع وجود دارند. در نظر بگیرید که کدام فرم برای شما راحت‌تر است و با ترجیحات شما مطابقت دارد.

 • قیمت

قیمت همیشه در هنگام خرید مورد توجه است. در حالی که گران ترین محصول لزوماً به این معنی نیست که بهترین است، مهم است که محصولی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد و ارزش مناسبی برای پول ارائه دهد.

 • بررسی ها

خواندن نظرات سایر مشتریان می تواند در تعیین اثربخشی مکمل پمپ مفید باشد. به دنبال محصولاتی باشید که نظرات و نظرات مثبت سایر کاربران را دارند.با در نظر گرفتن این ویژگی ها، می توانید بهترین مکمل پمپ را برای دستیابی به اهداف تناسب اندام خود انتخاب کنید.

لینک مفید:تخم مرغ در بدنسازی|نقش ,مضرات و فواید مصرف تخمه مرغ

طریقه مصرف پمپ بدنسازی

طریقه مصرف پمپ بدنسازی

بهترین زمان مصرف مکمل پمپ قبل از شروع ورزش است.
و نحوه مصرف آن بدین صورت است:

یک ساشه/ یک پیمانه از مکمل پمپ را در 250 میلی لیتر آب سرد ریخته و به خوبی هم بزنید. این نوشیدنی را 15 تا 30 دقیقه قبل از شروع ورزش مصرف کنید.
ورزشکاران حرفه ای می توانند در روز ٢ پیمانه/2ساشه از پودر پمپ را در ۵٠٠ میلی لیتر آب حل کرده و میل کنید.

نکته مهم: هنگام مصرف پمپ و ترکیب آن با آب به هیچ وجه بطری را تکان ندهید. به دلیل وجود NO ممکن است با تکان دادن، خاصیت مکمل از بین برود.

مزایای مصرف مکمل پمپ :

 • بهبود عملکرد ورزشی
 • رشد توده های عضلانی بدن
 • ریکاوری سریعتر عضلات
 • کاهش خستگی.
 • افزایش نسبتا سریعتر در قدرت
 • افزایش سطح اکسید نیتریک
 • تقویت پمپ های عضلانی و عروق
 • بهبود قدرت
 • چربی سوزی
 • افزایش تمرکز
 • اکسیژن رسانی به بافت های بدن

لینک مفید:تاثیر کوهنوردی بر لاغری (کاهش وزن با کوهنوردی)

عوارض مکمل پمپ

افراد دارای فشار خون بالا و یا مبتلا به آریتمی قلبی، نارسایی کلیوی و دیابت قبل از مصرف این مکمل با پزشک یا متخصص تغذیه مشورت نمایند.
در صورت بروز حساسیت از مصرف این محصول خودداری کرده و بلافاصله با پزشک خود مشورت نمایید.
مصرف این فرآورده ممکن است در برخی افراد باعث احساس خواب رفتگی، گزگز و خارش شود که بعد از چند هفته مصرف مداوم از شدت علایم کاسته می شود.در دوران بارداری و شیردهی با پزشک مشورت شود.

لینک مفید:همه چیز در مورد دانه سویا (خواص و مضرات آن برای مردان و زنان)

پمپ های طبیعی وعضله سازی برای بدنسازان:

پمپ های طبیعی برای بدنسازان

 •  تخم مرغ

یکی از آسان ترین روش های دریافت پروتئین مصرف روزانه تخم مرغ است.در هر تخم مرغ 8  گرم پروتئین وجود دارد و این دقیقا همان چیزی است که شما برای ساخت و ترمیم عضلات خود، قبل و بعد از تمرین های سخت به آن نیاز دارید. تخم مرغ سرشار از اسیدهای آمینه و در کنار آن، آهن، روی و کلسیم است که باعث می شود یک ماده مغذی کامل محسوب شود.

 •  سینه مرغ

اگر بتوانید یک منبع حیوانی بدون چربی از پروتئین پیدا کنید، به احتمال بسیار بالا  توانسته اید مقدار پروتئین بیشتر و بهتری نسبت به منابع گیاهی، جذب کنید. یکی از خوراکی های عضله ساز سینه مرغ است. سینه مرغ یک منبع کم چربی پروتئین است. منبعی که هم ارزان بوده و هم پروتئین باکیفیت و اسید آمینه‌ای بالایی دارد.

 • آناناس

هیچ وقت به ذهنتان خطور نکند که میوه ها هم می توانند به عضله سازی شما کمک کند. اما هر رژیمی که دارید، آناناس حتماً و باید در آن گنجانده شود.آناناس دارای ماده ای به نام برملین است. این ماده نقش سازنده ای در کاهش درد عضلات ناشی از تمرین‌ها دارد و در نقطه مقابل هم به جذب بهتر پروتئین کمک می‌کند.

 • جو دوسر

یکی دیگر از خوراکی های عضله ساز جو دوسر است. جو دو سر یک دانه سالم و پرخاصیت است که میزان زیادی پروتئین دارد.بدن می‌تواند جو دوسر را به آرامی هضم کند. این به آن معناست که شما در زمان کمتری احساس ضعف خواهد کرد. کربوهیدرات . فیبر موجود در جو دوسر منبع عالی برای بهبود ماهیچه ها خواهد بود.

 • ماهی های آزاد

بر اساس تحقیقات صورت گرفته ماهی های آزاد وحشی یکی از با کیفیت ترین پروتئین های موجود را دارا هستند.آنها حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که باعث تقویت ساختمان عضلات و رشد بهتر ماهیچه های بدن می شود.

 • سیب زمینی شیرین

کربوهیدراتها یک ماده مغذی برای بدن هستند که در سیب زمینی ها به وفور یافت می شوند. یک پوره سیب زمینی به صورت مستقیم نمی تواند بر روی عضلات تأثیرگذار باشد، چون پروتئین چندانی ندارد. در عوض سیب زمینی می تواند یک راه عالی برای دریافت انرژی مورد نیاز قبل از تمرین باشد.

 • پودر پروتئین شیر

پودرهای پروتئین که جزء جدانشدنی بدنسازی هستند، از خوراکی های عضله ساز معروف به شمار می آیند. ما دو نوع پودر پروتئین شیر داریم که شامل پروتئین کازئین و پروتئین آب پنیر می‌شود.پروتئین آب پنیر یک منبع با ارزش پروتئین است که بسیار سریع جذب بدن می‌شود.

در حالیکه پروتئین آب پنیر برای ساخت عضلات بهتر است، پروتئین کازئین میزان بیشتری آمینو اسید ضروری دارد. اسیدهایآمینه علاوه بر ساخت عضله به خفظ آنها نیز کمک می‌کنند.

 • دانه چیا

دانه چیا از آن خوراکی هایی است که کمتر کسی با آن آشنایی دارد. افراد اگر با خواص آن آشنا باشند، حتماً آن را در رژیم غذایی خود قرار می‌دهند. این دانه سرشار از فیبر است که می‌تواند انرژی مناسب برای عضله سازی را تولید کند.   دانه چیا سرشار از پروتئین، فسفر،منیزیم، کلسیم، روی و برخی دیگر از ویتامین‌ها است که باعث می شود بدنسازان دچار ضعف عضلانی نشوند.

لینک مفید:افزایش سایز سینه برای زنان با روش های جذاب!

سوالات متداول:

 • بهترین زمان برای مصرف مکمل پمپ چه زمانی است؟

بهترین زمان برای مصرف مکمل پمپ 30 دقیقه قبل از تمرین است. این به زمان کافی اجازه می دهد تا مکمل جذب شود و در طول تمرین شما تأثیر بگذارد.

مزایای استفاده از مکمل پمپ چیست؟

مکمل های پمپ می توانند به افزایش جریان خون در عضلات کمک کنند که می تواند منجر به افزایش اندازه و قدرت عضلات شود. آنها همچنین می توانند به بهبود استقامت و کاهش خستگی در طول تمرین کمک کنند.

عوارض جانبی بالقوه مکمل های پمپ چیست؟

عوارض جانبی رایج مکمل های پمپ شامل سردرد، حالت تهوع و سرگیجه است. رعایت دوز توصیه شده و تجاوز نکردن از آن برای جلوگیری از این عوارض مهم است.

بهترین مکمل های پمپ بدون کافئین کدامند؟

برخی از مکمل های پمپ بدون کافئین عبارتند از سیترولین مالات، آرژنین و سولفات آگماتین.

چگونه می توانم به طور طبیعی پمپ عضلانی خود را افزایش دهم؟

شما به طور طبیعی می‌توانید با هیدراته ماندن، خوردن یک رژیم غذایی متعادل با پروتئین فراوان و انجام تمریناتی که عضلاتی را که می‌خواهید پمپاژ کنید، افزایش دهید. همچنین می توانید غذاهای غنی از نیترات مانند چغندر و اسفناج را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

چه کسانی باید مکمل پمپ خریداری کنند؟

ورزشکارانی که به دنبال مکمل پمپ بدون محرک های سخت هستند. بالابرهایی که خواهان تمرکز بهتر، پمپاژ عضلات و انرژی هستند. کسانی که به دنبال ترکیبی از مواد قوی هستند تا تمرین خود را به سطح بعدی برسانند.

چه کسانی  باید از مکمل های پمپ اجتناب کنند؟

افرادی که اضافه وزن دارند یا از هر گونه بیماری قلبی رنج می برند باید قبل از مصرف این مکمل با پزشک متخصص مشورت کنند.

 آیا مکمل پمپ دوپینگ است؟

استفاده از مکمل پمپ دوپینگ نیست. زیرا ترکیبات موجود در این مکمل با ترکیبات ممنوعه اعلام شده توسط گروه کارشناسان وادا (سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ) مغایرت دارد. لذا مصرف ان در زمان مسابقات بلامانع است.

آیا مکمل پمپ چربی سوز است؟

مصرف مکمل پمپ باعث افزایش انرژی شده و ورزشکاران زمان طولانی‌تری به ورزش مشغول هستند. هرچه زمان فعالیت بدنی بیشتر شود، سوخت‌وساز بدن نیز افزایش پیدا می‌کند.  افزایش سوخت‌وسازها باعث افزایش چربی سوزی می شود.

سخن آخر

یک مکمل پمپ با ترکیب مناسبی از مواد تشکیل دهنده می تواند یک تغییر بزرگ در باشگاه  به خصوص از نظر ذهنی  باشد. هیچ چیز بهتر از له کردن یک تمرین شدید و داشتن پمپ نهایی برای نشان دادن آن نیست.مکمل باید مقدار کافی از هر عنصر را داشته باشد تا موثر باشد. مکمل باید عاری از مواد افزودنی مضر و پرکننده هایی باشد که می توانند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارند.

منبع

منبع

5/5 - (1 امتیاز)

آیا این مطالب برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *